Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 41

Subiect: piscina si inot!

Inregistrat
    30.09.2008

Implicit Re: piscina si inot!

Si daca tot s-a adus vorba de inot, vreau sa va intreb daca folositi ceva ca sa nu va intre apa in urechi, ca eu am mari probleme la capitolul asta .

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de dydo Vezi mesajul
    Si daca tot s-a adus vorba de inot, vreau sa va intreb daca folositi ceva ca sa nu va intre apa in urechi, ca eu am mari probleme la capitolul asta .
    eu primisem mai demult niste dopuri de urechi....dar la prima folosire unul l-am scapat in apa si dus a fost asa ca am renuntat ma si deranjau destul de tare si am zis ca prefer apa in urechi decat sa ma streseze dopurile

Inregistrat
    24.05.2008

Citat Postat de dydo Vezi mesajul
    Eu am ceva casca de inot, nu stiu daca asta ma ajuta (am luat-o sa nu imi ud parul). Bine, eu nici nu inot cu capul sub apa, dar altfel nu am avut probleme nici vara la mare.

Inregistrat
    24.05.2008

Citat Postat de diaxyz Vezi mesajul
    Eu am avut abonament la aquagym prenatal la Opera Plaza. Dupa cursurile de prenatal erau cele pt slabit sau intretinere corporala. Piscina e tare faina, dar cam micuta si uneori era necesara o programare in prealabil, pt a evita supraaglomerarea.
    Colegii mei de servici merg la piscina de la World Class (din Iulius) si din cate stiu sunt multumiti.
    Chiar vroiam sa te intreb daca te-a ajutat treaba asta la nastere. Eu am tot vazut gravidute la piscina si in luni mari si chiar imi spunea una dintre ele ulterior ca a nascut super usor.

Inregistrat
    10.04.2009

Oare eu la varsta mea as putea sa invat sa inot?

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de pufulet2009 Vezi mesajul
    Oare eu la varsta mea as putea sa invat sa inot?
    Absolut!!!

Sotul meu a invatat sa inoate cu mine la 24-25 de ani. Si el, pana sa il tarasc dupa mine la piscina, nu intrase niciodata in apa mai adanca decat apa din vana Si acuma, dupa 3 ani in care nu a mers constant la bazin, face in 40 minute 6-8 lungimi de bazin (o lungime = 50m).

La bazinul olimpic (cel de la sala sporturilor) dimineata e plin de antrenori care invata oameni de toate varstele sa inoate. Asa ca go for it! Inotul e sportul care se poate invata chiar la orice varsta.

Inregistrat
    10.04.2009

Mi-e putin cam frica, dar o sa incerc daca zici ca la onorabila mea varsta, putin trecuta peste 25, pot sa invat.

Citat Postat de alexalia Vezi mesajul
    Absolut!!!

Sotul meu a invatat sa inoate cu mine la 24-25 de ani. Si el, pana sa il tarasc dupa mine la piscina, nu intrase niciodata in apa mai adanca decat apa din vana Si acuma, dupa 3 ani in care nu a mers constant la bazin, face in 40 minute 6-8 lungimi de bazin (o lungime = 50m).

La bazinul olimpic (cel de la sala sporturilor) dimineata e plin de antrenori care invata oameni de toate varstele sa inoate. Asa ca go for it! Inotul e sportul care se poate invata chiar la orice varsta.

Inregistrat
    24.07.2008

Citat Postat de Ancky Vezi mesajul
    Eu am ceva casca de inot, nu stiu daca asta ma ajuta (am luat-o sa nu imi ud parul). Bine, eu nici nu inot cu capul sub apa, dar altfel nu am avut probleme nici vara la mare.
    daca inoti pe sub apa casca nu ajuta la nimic. Nici macar nu te protejeaza sa nu iti uzi parul. Eu o port pe a mea pentru ca asa cer cei de la bazin dar altfel, de fiecare data cand inot parul mi se uda tot. Poate si din cauza ca am par lung si casca mai aluneca... nu stiu.

Legat de apa in urechi... mie cand inot pe spate mi se pare ca imi intra f multa apa in urechi si uneori de abia reusesc sa scap de senzatia respectiva.

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us