Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 11

Subiect: Sindrom Turner

Inregistrat
    16.03.2010

Post Sindrom Turner

Buna fetele.
    Nu stiu daca e adecvat sa scriu pe acest site dar simt nevoia sa discut cu voi.
    Am 25 de ani si sunt intr-o relatie. Pot sa va spun ca si eu ca orice fata imi doresc sa am si eu un sot, copii dar exista o mare durere in suflet.
    Cand eram mai mica am fost diagnosticata cu sindrom turner (boala genetica, nu pot sa am copii). Prietenul inca nu stie nimic despre acest lucru si pot sa va spun ca pe el il vreau ca sot si as vrea asa mult sa ii fac un bebe. Va rog din tot sufletul cine a trecut prin asa ceva sa imi spuna, sau ce sfaturi puteti sa imi dati.
    Multa sanatate si fericire voua si famililor voastre.

Inregistrat
    04.09.2007

Implicit Re: Sindrom TURNER

Citat Postat de carma Vezi mesajul
    Buna fetele.
    Am 25 de ani si sunt intr-o relatie. Pot sa va spun ca si eu ca orice fata imi doresc sa am si eu un sot, copii dar exista o mare durere in suflet.
    Cand eram mai mica am fost diagnosticata cu sindrom turner (boala genetica, nu pot sa am copii). Prietenul inca nu stie nimic despre acest lucru si pot sa va spun ca pe el il vreau ca sot si as vrea asa mult sa ii fac un bebe. Va rog din tot sufletul cine a trecut prin asa ceva sa imi spuna, sau ce sfaturi puteti sa imi dati.
    Buna.
    Nu am trecut prin ceea ce treci tu dar poate ca te pot ajuta cumva.
    Din cate vad in mesajul tau ti s-a spus clar ca nu vei putea avea copii, ceea ce nu e tocmai adevarat. Daca ti s-a dat tratament exista o sansa de a avea copii chiar daca uneori este nevoie de o donatoare de ovule. Eu cred ca ar trebui sa gasesti un medic f bun caruia sa-i explici faptul ca vrei un copil si sa incepi deja tratamentul. La momentul potrivit vei gasi pe cineva care sa inteleaga problemele tale (in cazul in care nu va fi barbatul care iti este acum prieten).
    Nu stiu cat de sever s-au manifestat simptomele acestui sindrom in cazul tau desi am o banuiala ca nu este vizibil. In orice caz va trebui sa-i spui prietenului tau. Nu este corect fata de nici unul dintre voi sa va pierdeti timpul in cazul in care el nu intelege situatia.
    Imi cer scuze daca am fost prea directa.
    Daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva despre aceste lucruri, noi suntem aici.
    Ultima editare de CristinaKitty : 17.03.2010 14:27:52

Inregistrat
    25.05.2009

Buna fetele.
    din pacate nu stiu mai nimic despre sindromul turner, dar cred ca este un lucru pe care n-ar trebui sa-l ascunzi celui care-ti va fii sot....

Inregistrat
    16.03.2010

In primul rand vreau sa va multumesc mult pentru sfaturi.Aveti dreptate si stiu ca trebuie sa ii spun. Nu am de gand sa ii ascund, nu avem foarte mult de cand suntem impreuna dar timpul trece si ....nu vreau sa ajunga la ce e mai rau.
    Inca nu e vorba de nunta dar nu e corect si sunt constienta de asta, dar risc foarte mult sa il pierd...ce baiat sta langa o fata cand e blestemata asta de problema.
    Fetelor nu pot sa va descriu ce sentimente ma incearca, dar numai Dumnezeu stie ce va fi si soarta e oricum scrisa. Imi este asa de frica....
    Da cristinakityy este asa cum spui, nu sunt foarte vizibile consecintele aceste boli dar ceea ce e este esential...exista.
    Tot ceea ce este frumos al vostru sa fie, sa aveti noroc in toate si sanatate ca e mai buna decat toate
    Pupici dulci.

Inregistrat
    04.09.2007

In primul rand vreau sa va multumesc mult pentru sfaturi.Aveti dreptate si stiu ca trebuie sa ii spun. Nu am de gand sa ii ascund, nu avem foarte mult de cand suntem impreuna dar timpul trece si ....nu vreau sa ajunga la ce e mai rau.
    Inca nu e vorba de nunta dar nu e corect si sunt constienta de asta, dar risc foarte mult sa il pierd...ce baiat sta langa o fata cand e blestemata asta de problema.
    Fetelor nu pot sa va descriu ce sentimente ma incearca, dar numai Dumnezeu stie ce va fi si soarta e oricum scrisa. Imi este asa de frica....
    Da cristinakityy este asa cum spui, nu sunt foarte vizibile consecintele aceste boli dar ceea ce e este esential...exista.
    Tot ceea ce este frumos al vostru sa fie, sa aveti noroc in toate si sanatate ca e mai buna decat toate
    Pupici dulci.
    Daca ai capatat suficienta incredere in el, spune-i. Este mai rau sa lasi timpul sa treaca si sa va apucati sa faceti planuri de viitor.
    Nu mi-ai spus daca ti s-a dat tratament. E f important sa iti iei tratamentul pt ca ai sanse sa ai un copil al tau. Eu cred ca asta e fff important!
    Multumim pt urari!

Inregistrat
    09.01.2007

Pupici dulci.
    carma, te inteleg perfect!
    nu sufar de acest sindrom dar am alte probleme, tot legate de bebe!
    daca cel de langa tine te iubeste, nu te va parasi
    un barbat nu te ia de nevasta ca sa-i faci copii - te ia pe tine ca femeie de nevasta!
    vb cu el, explica-i - cu cat amani cu atat va interpreta gresit!
    sunt alaturi de tine!
    daca vrei sa mai vb despre acest subiect da-mi pm cu adresa ta de mess!
    panoramio
    picasa

[URL="http://www.weddingcountdown.com"]

Inregistrat
    16.03.2010

Multumesc mult habib, imi face mult bine sa stiu ca e cineva alaturi de mine.
    Adresa mea e [email protected].
    Stiu ca nu trebuie sa aman, dar imi este teama..din cauza asta fiecare relatie a fost si s-a dus (nesiguranta si faptul ca ma simt inferioara).
    Eu totusi sper ca o sa fie bine, Dumnezeu e mare si e alaturi de noi.
    Te pup.

Buna fetele.
    Buna!
    Sfatul meu ar fi sa ii spui partenerului tau adevarul, pt ca odata cu trecerea timpului sentimentele devin mai profunde si in cazul in care el s-ar dovedi a fi neintelegator, dezamagirea ta ar fi si mai profunda.
    Si sotul meu isi doreste mult un copil dar pt ca am menstrutia neregulata am luat multi ani anticonceptionale iar dupa intrerupere m-am ales cu ovare micropolichistice. Acum am inceput iar tratamentul si deci proiectul bebe se amana. Am discutat si noi despre ce am face daca nu as putea avea copii iar el a inteles ce durere este in sufletul unei femei numai cand presupui asta. Mi-a spus ca orice ar fi vom trece impreuna peste si ca atata timp cat eu sunt ok el este fericit.
    Daca partenerul tau te iubeste si este suficient de matur cat sa isi asume responsabilitatea unui copil, atunci va fi si sufient de intelegator.
    Multa bafta si te asteptam cu noutati. Orice ai deide sa faci noi suntem aici sa te ascultam, nu sa te judecam

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us