Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate de la 25 la 31 din 31

Subiect: Microlitiaza veziculara

Inregistrat
    09.04.2008

Implicit Re: Microlitiaza veziculara

Va multumesc pentru raspunsuri.
    Ieri mi-a iesit faza, am baut numai apa si cafea deloc. Sa vedem daca tine in continuare. Oricum, eu recunosc ca am dependenta fata de cafea, de-aia ma doare capul in lipsa.

Inregistrat
    29.01.2007

Citat Postat de Cammie Vezi mesajul
    Va multumesc pentru raspunsuri.
    Ieri mi-a iesit faza, am baut numai apa si cafea deloc. Sa vedem daca tine in continuare. Oricum, eu recunosc ca am dependenta fata de cafea, de-aia ma doare capul in lipsa.
    imi pare rau sa aud ca pana la urma tot n-ai scapat decat cu operatie, m-am tot gandit la tine in ultima perioada, ca ma plimb destul de des cu fetita pe strada ta, si chiar ma gandeam ca oare nu ne intalnim din intamplare.. si de fapt tu ce de probleme aveai
    recuperare rapida iti doresc

Inregistrat
    06.01.2007

Implicit Re: pietre la fiere- colecist- operatie

Citat Postat de pastilutza Vezi mesajul
    Fetelor,
    Faptul ca am pietre la fiere este un lucru cert de cam 1 an jumete, de cand am avut prima criza rea si apoi la eco mi-a descoperit si pietrele.
    nu m-am grabit sa ma operez, insa acum parca pe zi ce trece am simptome ca ar trebui sa ma operez.
    nu mai pot manca orice ca mi-e rau, nu diger calumea. Ma doare mai tot timpu in partea dreapta, asa surd, sacaitor.

Ce ma sperie acum nu e operatia in sine, cat ca nu stiu incotro sa ma indrept. La ce spital din Bucuresti sa ma operez? Ca acum, dupa cum vad la tv, toate spitalele o duc din ce in ce mai rau si parca nici medicii nu isi mai dau interesul.

Voi v-ati operat de fiere? cum a fost interventia? la ce medic?
    Cum a fost dupa? acum sunteti ok, sau mai simiti inca urmari?
    Eu ti-as recomanda sa te operezi la Fundeni. Nu acolo m-am operat eu, dar am gasit un medic care isi da interesul mai mult decat m-as fi asteptat. Si la Sf Pantelimon sunt medici buni, insa spitalul... Pentru mine interventia a fost una usoara, am fost anesteziata total, nu am simtit nicio durere dupa operatie. A doua zi, am facut cativa pasi, iar la 2 zile dupa operatie ma plimbam prin spital. Alimentatia se introduce treptat: apa, supa de radacinoase strecurata, iaurt fara grasimi, branza de vaci dietetica.La 5 zile dupa operatie am mancat putin piept de pui si am baut si cafea ( nu mai rezistam fara), dar mi-am intrebat medicul daca am voie). Eu aveam pietre si infectie, dar nu am facut niciodata nicio criza pana inainte de operatie. Acum sfatuiesc pe toata lumea sa mearga din cand in cand la medic sa faca un control, chiar daca nu sunt probleme. Mie in timpul ecografiei mi-au spus ca ma interneaza si a doua zi m-au operat.
    Multa sanatate si sa ai parte de o operatie usoara!
    Va rog sa ne semnalati orice mesaj cu continut publicitar, discriminator, agresiv sau care incalca in orice fel Regulamentul folosind triunghiul rosu . Multumesc!

Inregistrat
    14.02.2009

Citat Postat de esperance Vezi mesajul
    Eu ti-as recomanda sa te operezi la Fundeni. Nu acolo m-am operat eu, dar am gasit un medic care isi da interesul mai mult decat m-as fi asteptat. Si la Sf Pantelimon sunt medici buni, insa spitalul... Pentru mine interventia a fost una usoara, am fost anesteziata total, nu am simtit nicio durere dupa operatie. A doua zi, am facut cativa pasi, iar la 2 zile dupa operatie ma plimbam prin spital. Alimentatia se introduce treptat: apa, supa de radacinoase strecurata, iaurt fara grasimi, branza de vaci dietetica.La 5 zile dupa operatie am mancat putin piept de pui si am baut si cafea ( nu mai rezistam fara), dar mi-am intrebat medicul daca am voie). Eu aveam pietre si infectie, dar nu am facut niciodata nicio criza pana inainte de operatie. Acum sfatuiesc pe toata lumea sa mearga din cand in cand la medic sa faca un control, chiar daca nu sunt probleme. Mie in timpul ecografiei mi-au spus ca ma interneaza si a doua zi m-au operat.
    Multa sanatate si sa ai parte de o operatie usoara!
    Si eu recomand Spitalul Fundeni, medic Mihnea Ionescu. Mama mea este de 4 ori operata de acest medic-ultima op a fost de fiere...cam naspa situatia la ea, i a dereglat tot organismul si de mai bine de jumatate de an nu si a revenit, ma rog si antecedentele sunt destul de aiurea-.
    Mai avem cazuri in familie operate de acest "inger"(pt noi)...daca vrei mai multe detalii vb pe privat pt ca nu vreau sa mi expun viata pe site.
    Daca deja te ai operat iti doresc insanatosire grabnica

Inregistrat
    09.04.2008

Multumesc Roxana!
    Ma simt destul de bine, drept urmare nu stric planul de concediu: maine noapte plecam la Sulina . Va trebui sa am grija, sa mananc la regim, sa nu fac efort.... Dimineata ma duc sa-mi scoata firele si gata.
    Sper sa ne intalnim totusi sa o vad si eu pe viu pe scumpica de Elena.

Inregistrat
    20.09.2010

Citat Postat de RalukGeorgiana Vezi mesajul
    Si eu recomand Spitalul Fundeni, medic Mihnea Ionescu. Mama mea este de 4 ori operata de acest medic-ultima op a fost de fiere...cam naspa situatia la ea, i a dereglat tot organismul si de mai bine de jumatate de an nu si a revenit, ma rog si antecedentele sunt destul de aiurea-.
    Mai avem cazuri in familie operate de acest "inger"(pt noi)...daca vrei mai multe detalii vb pe privat pt ca nu vreau sa mi expun viata pe site.
    Raluca, ai postat un mesaj legat de o operatie de colecist facuta de dl dr Mihnea Ionescu de la Spitalul Fundeni. Mama trebuie sa se opereze de fiere. Cum pot lua legatura cu dl doctor. Noi locuim in Pitesti si mi ar fi de mare ajutor un sfat de la tine.
    Imi poti raspunde cat mai urgent te rog. Tu sau orice altcineva care ma poate ajuta.
    Multumesc anticipat!

Inregistrat
    09.04.2011

Citat Postat de RalukGeorgiana Vezi mesajul
    Buna ziua,

Se poate va rog din suflet sa ma ajutati cu cateva informatii despre domnul doctor?cum as putea sa iau legatura cu dansul?v-as fi vesnic recunoscatoare,va multumesc

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us