Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate de la 25 la 26 din 26

Subiect: Catedrala

Inregistrat
    08.10.2012

Implicit Biserica Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriile - micro 3

Dragi viitoare miresici,
    Pe 27 iulie 2013 am avut cununia religioasa la Biserica Sfintii Arhangheli Mihail si Gavriile din micro 3 - cea din fata Salii Polivalente si nu am decat cuvinte de lauda la adresa preotilor.
    Cununia a fost emotionanta, chiar daca se oficiaza slujbe de cununie pe banda rulanta, cei 3 preoti s-au comportat frumos cu noi, ne-au facut cadou o icoana din partea Bisericii la finalul slujbei siun certificat de casatorie prin care parintele paroh (Gheorghe Safta) confirma oficierea cununiei.
    Pretul....trebuie sa fiti pregatiti de dinainte, 350 din start + cat mai adauga nasul (de la 500 in sus se "doreste") + 100-150 corul. Poate pentru unele persoane este mult, dar a meritat, mirii sunt asteptati deja cu un covor rosu si stalpisori impodobiti iar preotii fac o slujba frumoasa.
    Biserica este spatioasa, incap multe persoane, noi am avut prezenti aproape 50 de persoane si nu au fost probleme de spatiu. Sunt aere conditionate, insa din pacate nu fac fata chiar asa cum ar trebui, dar a fost ok avand in vedere ca am facut nunta in mijlocul verii si la ora 18 cand inca era canicula
    Cu toata increderea, mergeti acolo daca va place Biserica, dar sa fiti pregatiti financiar.

Inregistrat
    31.07.2009

Implicit Re: Catedrala

Revin cu aceeasi intrebare. Stie cineva care sunt taxele oficiale si neoficiale pentru o cununie religioasa la Catedrala din Tragoviste? Am auzit pareri foarte impartite.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us