Pagina 113 din 113 PrimulPrimul ... 1363103111112113
Rezultate de la 897 la 902 din 902

Subiect: Agentii de decoratiuni in Galati

Inregistrat
    08.09.2014

Implicit Re: Agentii de decoratiuni in Galati

Citat Postat de cristinabc Vezi mesajul
    buna mary..cat ti'au cerut cei de la Concept? (pt un nr de cate pers ai tu) putem confrunta niste preturi...avem voie aici pe site? sau totul e pe privat?
    Buna Cristina ,eu nu am cerut pretul fiecarui lucru in parte dar stiu ca pentru 100 de persoane...cei de la Concept (cu florile de pe mesele invitatilor)...mi-au cerut 3300 de lei .Foarte mult mi se pare pentru posibilitatile noastre...nu stiu daca avem voie sa vb despre asta.

Inregistrat
    31.05.2010

Citat Postat de MARYLENA_YUBY Vezi mesajul
    Buna!!Am revenit....cu informatii noi.Am fost la Concept dar mi s-a facut parul 'maciuca'..cand mi-a zis suma totala.La Arabella a fost ok..calitate si convenabil la pret.Mai am la 2 firme de mers..revin cu detalii..( nu pot sa trimit mesaj privat...trebuie sa am 10 mesaje pe forum, si apoi pot trimite mesaj privat)
    Mai ai timp sa cauti...voi nu cititi postarile anterioare?! ...ca tocmai ce scria cineva de cei de care spui tu ca ,,ti-au facut parul maciuca"....sfatul meu e sa mergeti intai la restaurant sa vedeti ce va pot oferi ei ca si decor dar si recomandari.... apoi sa va indreptati catre florariile care fac si decoratiuni pentru ca 1. mai sunt firme care nu au ,,florareasa" sa-i spun asa si fac aranjamentele pe la florarii si de aici pretul mai mare si 2. florariile au o experienta mai vasta in crearea de buchete (aranjamente).
    Vizitati, intrebati, cereti detalii, analizati si apoi hotarati...Succes!

De ce sa nu aveti voie sa vorbiti despre preturi...
    Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand ar fi ultima zi pe pamant. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca....iubeste-ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru.

Inregistrat
    21.08.2014

pai ar trebui sa nu existe probleme, ca pana la urma de asta este si creat site-ul asta..ma gandesc ca despre combinatia florilor/culori/surprize, putem cauta si noi pe internet da, este mult intr-adevar....la flori cum se ofera in general? pret de florarie? mie de ex mi s-a cerut pe un trandafir 8 lei, crizantema 6 lei (pentru eveniment in octombrie)...au spus ca in tyarifele astea practic intra si manopera lor... in general cum se procedeaza?

Inregistrat
    21.08.2014

Citat Postat de C_ELLA Vezi mesajul
    Mai ai timp sa cauti...voi nu cititi postarile anterioare?! ...ca tocmai ce scria cineva de cei de care spui tu ca ,,ti-au facut parul maciuca"....sfatul meu e sa mergeti intai la restaurant sa vedeti ce va pot oferi ei ca si decor dar si recomandari.... apoi sa va indreptati catre florariile care fac si decoratiuni pentru ca 1. mai sunt firme care nu au ,,florareasa" sa-i spun asa si fac aranjamentele pe la florarii si de aici pretul mai mare si 2. florariile au o experienta mai vasta in crearea de buchete (aranjamente).

Buna Cella,

Da..eu am fost la restaurant si am cerut aranjamentele lor, dar lasa de dorit...sau in fine, nu sunt pe gustul meu. Tocmai de aia m-am orientat spre firme de aranjamente/flori..nu prea le cunosc, de aia mi-am si facut cont aici, sa aflu detalii.

Inregistrat
    08.09.2014

Citat Postat de C_ELLA Vezi mesajul

Buna C_ELLA , multumesc pentru sfaturi.
    Eu sunt de parere ca restaurantul trebuie sa asigure mancarea , firma de aranjamente..aranjamentele.., floraria floriile , dj-ul sau formatia muzica ..si tot asa.Nu imi place ideea de amestecatura...(ce-i prea mult ..se da buleala).Fiecare sa faca ceea ce trebuie...pe ce este specializat.
    Din contra...multe restaurante au aranjamentele lor si ofera la un pret mult mai mare decat o firma de aranjamente..cum este cazul celor de la Serafin , o cunostinta..a vrut initial sa opteze pentru aranj lor si cand a mers la o firma de aranj...era o diferenta considerabila.Apoi...nu se implica atat de mult..o alta cunostinta..( m-am intalnit intamplator cu o colega de liceu, care a avut nunta la Camino) , a ales aranj de la salon..si in seara nuntii..nu a fost multumita..cum a iesit sala.Au vrut sa ofere prea multe..si la urma a dat buleala.
    Referitor la Concept..am vrut sa vad ..daca este adevarat ce se spune despre ei ..ca sunt scumpi.Si chiar asa a fost.

Inregistrat
    08.09.2014

Citat Postat de cristinabc Vezi mesajul
    pai ar trebui sa nu existe probleme, ca pana la urma de asta este si creat site-ul asta..ma gandesc ca despre combinatia florilor/culori/surprize, putem cauta si noi pe internet da, este mult intr-adevar....la flori cum se ofera in general? pret de florarie? mie de ex mi s-a cerut pe un trandafir 8 lei, crizantema 6 lei (pentru eveniment in octombrie)...au spus ca in tyarifele astea practic intra si manopera lor... in general cum se procedeaza?
    Buna Cristina!In general..cred ca ar trebui sa ni spuna pretul direct la buchet.Nu stiu daca floareal contine si manopera...burete...si tot ce trebuie..cred ca e...doar floarea si atat.Celelalte cu siguranta costa in plus.
    Cred ca voi ramane pentru aranjamente.,.la firma despre care am intrebat cand am intrat pe forum..Arabella.
    Mi-au oferit un pret bun..aranjamentele..aratau f bn..si mi-a placut!Chiar daca sunt mai noi pe piata ..(chiar i-am intrebat si spunea ca de 3 ani..),am vazut poze de la diverse restaurante cunoscute...si lucreaza cu o fosta florareasa..a avut o florarie..si s-a retras acum pe cont propriu.Spor la pregatiri!
    Ultima editare de MARYLENA_YUBY : 16.09.2014 13:11:20

Pagina 113 din 113 PrimulPrimul ... 1363103111112113

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us