Pagina 3 din 43 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 341

Subiect: Candy Bar

Inregistrat
    08.04.2008

Implicit Re: bufet suedez la momentul tortului

Mda fetelor...Mai e putin de tot pana la nunta noastra si emotiile sunt tot mai mari... Sa speram ca va iesi totul asa cum ne dorim...

Inregistrat
    06.02.2009

nici mie nu mi-a placut sa urmez tiparul clasic al nuntilor traditionale romanesti. ideea tortului cu bufet suedez este minunata. am mai intalnit.o si eu, in bulgaria am fost la o nunta, si oamenii au fost multumiti ca au avut ei din ce sa isi leaga

Inregistrat
    08.08.2008

Citat Postat de ella-ling Vezi mesajul
    eu am avut un bufet cu dulciuri la nunta. Insa am optat ptr praline, fructe cu cioco, dulciuri in portii mini, ptr ca am avut si tort si desert praji de ciocolata cu inghetata de vanilie. S-au mancat insa aproape cele 1500 de mini-dulciuri)
    In Germania insa un bufet de prajiuri e normal la nunta, se servesc la ora cafelei, eu cred ca e o idee ff buna.

woow!!! ce de bine arata... SUPEEER!!! vreau si eu asa ceva pentru nunta noastra. Felicitari!!!

Inregistrat
    09.09.2008

Buna ideea asta cu bufetul de prajituri.... de fapt e geniala. Si eu ma gandesc sa fac ceva de genul asta si sa fie aranjat mai devreme decat venirea tortului. Asta pentru ca, din observatiile pe care le-am facut la zecile de nunti la care am fost, am concluzionat ca multi invitati pleaca mai devreme de momentul "dulce".... asa ca de ce sa ii privezi pe oameni de desert !?

Problema este unde reusesc sa gasesc eu o cofetarie care sa faca ce vreau eu!? Am identificat una in Bucuresti, dar eu sunt din Pitesti (tough luck) si mi-e teama ca o sa fie complicat. Eu visez ceva cu multe tarte si miniprajiturele si mai ales cheesecake.... Daca aveti vreun sfat, va rog sa nu ezitati....
    If you can dream about it, you can do it.

Inregistrat
    30.01.2009

Citat Postat de english_muffin Vezi mesajul
    Buna ideea asta cu bufetul de prajituri.... de fapt e geniala. Si eu ma gandesc sa fac ceva de genul asta si sa fie aranjat mai devreme decat venirea tortului. Asta pentru ca, din observatiile pe care le-am facut la zecile de nunti la care am fost, am concluzionat ca multi invitati pleaca mai devreme de momentul "dulce".... asa ca de ce sa ii privezi pe oameni de desert !?

Problema este unde reusesc sa gasesc eu o cofetarie care sa faca ce vreau eu!? Am identificat una in Bucuresti, dar eu sunt din Pitesti (tough luck) si mi-e teama ca o sa fie complicat. Eu visez ceva cu multe tarte si miniprajiturele si mai ales cheesecake.... Daca aveti vreun sfat, va rog sa nu ezitati....
    Si noi vom avea bufet de prajiturele si ne-am gandit sa comandam cam 1 kg de prajitura/sortiment...nu cred ca va fi dificil. E ca si cum ar face prajituri pentru sarbatori.

O cantitate mai mare nu cred ca e nevoie. Mai bine mai putin si mai multe sortimente

Inregistrat
    24.07.2008

Implicit candy bar

Am gasit pe net niste poze ... delicioase. La noi nu am vazut inca bar cu bonmoane si bezele si alte dulcegarii dar mi-as dori sa merg la o astfel de nunta
    Am fost la nunti la care au fost masute cu prajiturele dar cu bombonele...nu
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    15.07.2007

Implicit Re: candy bar

Citat Postat de poneyalma Vezi mesajul
    Am gasit pe net niste poze ... delicioase. La noi nu am vazut inca bar cu bonmoane si bezele si alte dulcegarii dar mi-as dori sa merg la o astfel de nunta
    Am fost la nunti la care au fost masute cu prajiturele dar cu bombonele...nu
    eu voi avea asa ceva. numai ca voi avea si fructele la un loc. Nu-mi place sa fie mesele incarcare si cu fructele. Ma gandeam sa folosesc tot felul de bombonici/jeleuri/bezele/ciocolatele in culorile nuntii si sa vorbesc cu cei de la florarie sa faca un aranjament floral intercalat cu bunatati, asa incat dupa ce incepe lumea sa se serveasca, sa nu-mi ramana masa goala.
    MIRESICA DE 2011
    Poze casatorie civila

<embed src="http://www.widdlytinks.com/wedding/tickers/weddingticker.swf" flashvars="t1=Doamna B. in&t2=de zile!&t3=Azi devin Doamna B!&bckimg=11&y=2010&m=12&d=18&colorNumber=1&fontty pe=Playful" quality="high" wmode="transparent" name="Wedding Tickers at WiddlyTinks" allowscriptaccess="samedomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" align="middle" height="80" width="300">

Inregistrat
    04.11.2009

Implicit Re: candy bar

Ce fain, e o idee tare buna! Deja ii vad pe unchi si pe matusi uitandu-se crucis la ele

Pagina 3 din 43 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us