Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567
Rezultate de la 49 la 51 din 51

Subiect: Cununia religioasa

Inregistrat
    15.01.2008

Implicit Re: Cununia religioasa

Citat Postat de sweet_november Vezi mesajul
    Alina nu ma refer la cat dai preotilor dupa sluja si inainte cand te duci sa stabilesti data, presupun ca este ca la nunta de ex eu am facut nunta in centru la catedrala si am platit taxa 7 mil si dupa la sluja au mai dat nasii inca 4.Asta vreau sa stiu si in cazul botezului cat este taxa pentru biserica la botez , nu cat vrei sa dai dupa...m-as mira sa nu exista pentru botez o taxa...
    Nu exista taxa fixa pt botez,nunta sau inmormantare.Preotii nu cer taxa,pt ca oricum nu ti se da chitanta; ei considera ca dai pt biserica

Inregistrat
    26.06.2008

Citat Postat de alinagr Vezi mesajul
    Nu exista taxa fixa pt botez,nunta sau inmormantare.Preotii nu cer taxa,pt ca oricum nu ti se da chitanta; ei considera ca dai pt biserica
    te contrazic...eu anul trecut pentru nunta am platit la catedrala 7 mil si mi s0a dat chitanta pentru banii astia.

Inregistrat
    15.01.2008

Citat Postat de sweet_november Vezi mesajul
    te contrazic...eu anul trecut pentru nunta am platit la catedrala 7 mil si mi s0a dat chitanta pentru banii astia.
    contrazice-ma tu cat vrei,dar noi am botezat copilul la biserica eroilor si nu am primit chitanta.Ce e la catedrala,e partea a2a. Ai intrebat de acea biserica,ti-am raspuns.Nu te supara,dar de cand intrebai pe aici,dadeai o fuga la giurgiu si aflai.

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul ... 567

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us