Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 94

Subiect: Prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

Inregistrat
    25.08.2009

Implicit Prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

salut fetelor.... au mai fost sau nu casatoriti iubitii sau sotii nostri si ce parere aveti despre asta miresici?
    al meu este la a doua casatorie (cu mine bineinteles) si nu ma deranjeaza deloc faptul ca a mai fost casatorit in trecut.

Inregistrat
    27.03.2007

Implicit Re: prima sau a doua casatorie ptr miresoii nostri?!

La a treia.

Eu cred ca depinde si de partener/a: cum te considera, cum se comporta vis a vis de trecut si mai mult, exista (sau nu) termene de comparatie intre foste/prezente partenere de viata.

Nu stiu ce 'istorie" aveti impreuna, dar nu cred ca nu te va deranja NICIODATA, faptul ca a mai avut o casatorie. Vor exista astfel de momente, fie nascute din gelozie, nesiguranta, etc si depinde numai de VOI cum va raportati la situatie.

Bafta multa si intelepciune!

Citat Postat de mikutza_syrena Vezi mesajul
    salut fetelor.... au mai fost sau nu casatoriti iubitii sau sotii nostri si ce parere aveti despre asta miresici?
    al meu este la a doua casatorie (cu mine bineinteles) si nu ma deranjeaza deloc faptul ca a mai fost casatorit in trecut.

Inregistrat
    23.04.2009

Citat Postat de mikutza_syrena Vezi mesajul
    De moment ce ai pus in discutie acest aspect, intr-un fel sigur te deranjeaza. Eu cred ca acum oarecum negi ca nu are nici o influenta (o negatie care tine numai de persoana ta si care ti se adreseaza tie, nu spun ca negi fata de noi), insa ar fi bine sa accepti realitatea, sa discuti cu viitorul tau sot si sa ii spui ceea ce simti. Poate ar fi mai bine asa.

si al meu a mai fost casatorit
    singurul lucru care ma enerveaza este k nu am mai luat acei 200 euro ))
    mi se pare nedrept fata de mine

Inregistrat
    14.09.2009

Pe mine sigur m-ar deranja! Si asta pentru ca fostul prieten fusese insurat si avea si un copil. Toti ma intrebau daca ma deranjeaza si eu ziceam ca nu, chiar ma simteam dispusa sa cresc copilul. Atat de indragostita de el eram. Dar dupa ce a trecut indragosteala ... parca nu mai eram atat de deschisa sa accept sa fiu a doua sotie. El nu mai era in relatii bune cu fosta sotie, se lupta in justitie pentru custodia copilului.

Si stiu sigur ca m-ar deranja pentru ca ma enerveaza cand viitorul meu sot ii trimite mesaj de ziua ei fostei prietene. Stiu ca doar atat face, trimite acest mesaj in care nu scrie decat La multi ani si tot ce-ti doresti... dar tot ma enerveaza. Daca si anul viitor cand facem nunta trimite... il iau la bataie . Sunt foarte geloasa, il vreau doar pentru mine

Inregistrat
    05.06.2008

Citat Postat de kamitzu Vezi mesajul
    Pe mine sigur m-ar deranja! Si asta pentru ca fostul prieten fusese insurat si avea si un copil. Toti ma intrebau daca ma deranjeaza si eu ziceam ca nu, chiar ma simteam dispusa sa cresc copilul. Atat de indragostita de el eram. Dar dupa ce a trecut indragosteala ... parca nu mai eram atat de deschisa sa accept sa fiu a doua sotie. El nu mai era in relatii bune cu fosta sotie, se lupta in justitie pentru custodia copilului.

Si stiu sigur ca m-ar deranja pentru ca ma enerveaza cand viitorul meu sot ii trimite mesaj de ziua ei fostei prietene. Stiu ca doar atat face, trimite acest mesaj in care nu scrie decat La multi ani si tot ce-ti doresti... dar tot ma enerveaza. Daca si anul viitor cand facem nunta trimite... il iau la bataie . Sunt foarte geloasa, il vreau doar pentru mine

Pai pe buna dreptate te superi. Si pe mine m-ar deranja sa ii trimita mesaje fostei, chiar fie ele si doar de ziua ei si un simplu La multi ani.
    Eu consider trecutul trecut si cred ca trebuie intrerupta orice legatura cu fosti/foste. Daca intamplator te intalnesti pe strada, il saluti, schimbi o vorba si atat. Dar nu mi se pare corect fata de actualul sa ii trimiti mesaje fostului de ziua lui in fiecare an atata timp cat esti implicat in o alta relatie. Si nu sunt de acord cu cei care spun ca poate exista doar o prietenie sincera cu fostii si din aceasta prietenie cand si cand mai dam un telefon, un mesaj, un mail...

Inregistrat
    14.09.2009

Citat Postat de KRISTINIK Vezi mesajul
    Pai pe buna dreptate te superi. Si pe mine m-ar deranja sa ii trimita mesaje fostei, chiar fie ele si doar de ziua ei si un simplu La multi ani.
    Eu consider trecutul trecut si cred ca trebuie intrerupta orice legatura cu fosti/foste. Daca intamplator te intalnesti pe strada, il saluti, schimbi o vorba si atat. Dar nu mi se pare corect fata de actualul sa ii trimiti mesaje fostului de ziua lui in fiecare an atata timp cat esti implicat in o alta relatie. Si nu sunt de acord cu cei care spun ca poate exista doar o prietenie sincera cu fostii si din aceasta prietenie cand si cand mai dam un telefon, un mesaj, un mail...

De acord, asa gandesc si eu! Cand l-am cunoscut pe actualul prieten eu am intrerupt orice legatura cu fostul. Nu i-am mai scris, nu l-am sunat. Daca ma suna ii raspundeam, nu il respingeam apelul. Si mereu ii spuneam prietenului meu. Al meu nu mi-a spus... am descoperit eu din nimereala. Nici nu stiam cum o cheama pe fosta... dar a fost pur si simplu un feeling pe care mi l-a confirmat. Aici m-am uimit pe mine, i'm a super woman

Inregistrat
    05.06.2008

Citat Postat de kamitzu Vezi mesajul
    De acord, asa gandesc si eu! Cand l-am cunoscut pe actualul prieten eu am intrerupt orice legatura cu fostul. Nu i-am mai scris, nu l-am sunat. Daca ma suna ii raspundeam, nu il respingeam apelul. Si mereu ii spuneam prietenului meu. Al meu nu mi-a spus... am descoperit eu din nimereala. Nici nu stiam cum o cheama pe fosta... dar a fost pur si simplu un feeling pe care mi l-a confirmat. Aici m-am uimit pe mine, i'm a super woman

Si el stie ca pe tine te deranjeaza? Ati discutat? Ca si faptul ca nu ti-a spus, ci ca ai descoperit tu mi se pare oarecum "suspect".

Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us