Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 9 la 16 din 16

Subiect: Cununia religioasa

Inregistrat
    06.01.2010

Red face Re: Cununia religioasa

fetelor...mama mea are o dilema si ma tot inebuneste de cap. Trebuie dat parjitura si cand iesim de la biserica,sau doar la primarie?

Inregistrat
    07.05.2009

Talking Re: Cununia religioasa

Buna Diana....eu o sa dau doar cand se iese de la Starea Civila....atunci o sa servim nuntasii cu ceva suc(mai vedem noi), tuica si ceva prajii....dupa ce iesim de la Biserica mergem si facem un tur al orasului si apoi direct la Restaurant...eu la toate nuntile la care am fost nu s-a servit prajii decat la Starea Civila, nicidecum la biserica

Poze nunta : http://anao23.hi5.com ... EnJoy iT!
    Dansul nostru : http://www.youtube.com/watch?v=XXQ9JNVhu9g ... EnJoy iT!
    Videoclipul nostru : http://www.youtube.com/watch?v=5OFOy...eature=channel ... EnJoy iT!

Inregistrat
    06.01.2010

Wink Re: Cununia religioasa

Asa ma gandeam si eu,dar am zis sa intreb totusi. Spor la pregatiri. Mai ai putin si se apropie momentul

Implicit Re: Cununia religioasa

fetelor, cu cat timp inainte se fac strigarile alea???si cum e cu spoveditul???nu sunt in tara si nu am habar.va rog care stiti spuneti-mi si mie.ms

Inregistrat
    06.01.2010

Cu 3 saptamani inainte se fac,in fiecare duminica.Parca 10 lei pe strigare.Despre spovedit...o sa vezi tu atunci in saptamana nuntii

ms de informatii,nu stiam decat din auzite.si se pot plati si de altcineva inafara de miri? cred ca cel putin una trebuie sa fie deja strigata pana ajungem si noi acasa

Inregistrat
    06.01.2010

poate plati mama ta sau pe cine ai in Bistrita. Nu trebuie sa mergi personal decat la spovedanie si la cununie,normal .

Inregistrat
    11.05.2011

Saluatre fetelor! sunt noua in clubul miresicilor si am o intrebare..a avut cineva nunta la Biserica Greco-Catolica de pe str Garii? Eu sunt ortodoxa dar viitorul meu sot e greco-catolic, asadar ne vom cununa acolo.Am vazut ceva poze pe internet din interior dar nu cunosc pe nimeni care a facut acolo...mersic

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us