Pagina 3 din 120 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 956

Subiect: Totul despre muzica in Timis

Inregistrat
    06.02.2005

Cool Re: pt.cine sa optam un DJ sau o FORMATIE ?

Da.Dj-ul meu a fost excelent,dar,din pacate e departe fata de Timisoara..dak te uiti la mine,si el si eu suntem din Bistrita..eu doar voiam sa va dau un exemplu de cum ar treb sa fie un DJ klumea,si care e diferenta intre formatie si Dj.Sper sa existe unul klumea si in Timisoara..adik ar trebui...pt ca Timisoara e mai mare ca Bistrita..important e sa-l alegeti pe cel mai bun,pt ca muzica e al doilea lucru ff important dupa factorul uman(mire,mireasa,parinti,rude,prieteni,invitati)
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    15.08.2006

Implicit Re: pt.cine sa optam un DJ sau o FORMATIE ?

Traiasca DJ-ul!!!
    Am fost la o nunta cu lautari...foarte urat...lumea era la dans pe ring, si muzica se oprea...ne opream si noi, ca la inceput nu stiam ce se intampla...s-a defectat ceva sau nu...pana l-am vazut pe nenea, ca era tot transpirat saracu si-si tragea sufletu si el...
    Mie personal nu mi-a placut...adik sa te opresti din dans, ca nu mai poate formatia...cand nuntasii au chef de dans!
    Sau la alta nunta, cantau asa de tare in microfon...si poate unii nu "sorbeau" muzica, si era foarte deranjant!
    Intr-adevar depinde foarte mult de cine vine la nunta...daca sunt tineri la suflet si varsta...atunci e DJ (de exemplu parintilor mei nu le plac formatiile).
    Io zic ca poti intreba invitatii ce vor la nunta atunci cand ii anunti ca vei face nunta(inainte de a da invitatiile), si asa iti poti face o idee ce se doreste sau nu

Inregistrat
    01.09.2006

Am o problema destul de mare in legatura cu dj-ul pt ca viitorul meu sot se ocupa cu sonorizarile si el are toate sculele necesare pt nunta ( de la boxe la mixer,microfoane ....)si ar veni un prieten de-al lui ca dj.Pai si atunci ce facem luam pe altcineva si mai dam alti bani doar pt ca are autorizatie ?chiar se fac controale la rest ca sa vada cine are autorizatie si cine nu ?

Inregistrat
    01.09.2006

Heeeeelp!!!!!! Ma ajuta careva cu problema de mai sus?

mbarsan Guest

Citat Postat de monicutza
    Am o problema destul de mare in legatura cu dj-ul pt ca viitorul meu sot se ocupa cu sonorizarile si el are toate sculele necesare pt nunta ( de la boxe la mixer,microfoane ....)si ar veni un prieten de-al lui ca dj.Pai si atunci ce facem luam pe altcineva si mai dam alti bani doar pt ca are autorizatie ?chiar se fac controale la rest ca sa vada cine are autorizatie si cine nu ?
    nu se face niciun control....astea sunt povesti inventate de dj ca sa zica lumea ca fac si ei ceva. Fii linistita, faceti cum ati stabilit tu cu sotul tau si nu te lua dupa povesti.....
    exista dj buni si dj prosti cum exista si formatii bune sau formatii proaste...dar eu, inte un dj bun si o formatie buna, as opta pentru formatie. eu am avut formatie si a fost exceptional pentru ca au fost profesionisti (s-au ocupat de tot: sonorizare, muzica potrivita la timpul potrivit...etc...). Si nu s-au oprit decat de 2 ori si atunci au pus muzica inregistrata (nu a fost liniste si cine a vrut a dansat). e drept ca m-a costat mai mult decat un dj.

Inregistrat
    01.09.2006

Mersi pentru incurajari.Si noi initial am vrut formatie dar pana la urma ne-am razgandit pt ca noi doi ,singuri,singurei ne ocupam de tot ce tine de nunta si ne-am dat seama ca nu ne tin buzunarele pt formatie ( 800 eu era cea pe care o vroiam si era din Buc.). Defilam cu ce avem

mbarsan Guest

faceti foarte bine ca va descurcati cu ce aveti pentru ca posibilitatile materiale conteaza foarte mult si mai ales ca stii o treaba sigura cu muzica nu e indicat sa te aventurezi si sa nimeresti cine stie ce dj prafuit sau vreo formatie varza.

Inregistrat
    22.08.2006

pana la urma ce conteaza este... MUZICA, fie ea inregistrata sau cantata live. Eu am ales o formatie, si in pauzele lor voi avea si DJ. Dar tin sa subliniez ca am auzit formatia asta la nunta si au foarte putine pauze, DJ-ul a intevenit, toata noaptea, doar de ... cred ca 3 ori, cate 20-25 de minute. In privinta autorizatiei, solista trupei respective, cu care am discutat, mi-a dat: CONTRACT DE PRESTARI SERVICII, FACTURA PE SUMA DATA DREPT AVANS SI CHITANTA. Cred ca mai legal nu se poate! Da, stiu si am vazut la o nunta in Timisoara, la care am fost invitata, era nunta unor colegi de an, a cantat Puiu Codreanu si mai ceva VIP-uri, au venit cei de finante cu jandarmii !!!!! si a fost un taraboi care a tinut vreo ora. Pana la urma, mi se pare normal ca fiecare sa plateasca taxe pe ceea ce castiga: si mie mi se retine impozitul pe salariu, si cred ca fiecare de aici plateste acea cota unica de 16%. Nu vad de ce banii castigati de noi sunt "mai impozabili" decat ai altora. Mai ales ca sumele in cauza nu sunt de ici-colea. Eu chiar cred ca pe banii pe care ii platesc trebuie sa primesc factura, si nu as apela la vreun evazionist. In cazul in care, cum a spus cineva de mai sus, ai pe cineva apropiat sau din familie care sa te ajute cu muzica, e altceva, desigur. Probabil ca si cazul unui control ar intelege si aia o asemenea situatie.

Pagina 3 din 120 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us