Pagina 75 din 75 PrimulPrimul ... 2565737475
Rezultate de la 593 la 598 din 598

Subiect: Cadouri de Craciun!

Inregistrat
    29.10.2010

Implicit Goana dupa cadouri = mult gunoi

Mai e putin de tot si vine din nou Craciunul.
    stiati ca orice decoratiune “home made” e eco si aduce un plus de valoare sarbatorilor? Daca totusi va aruncati in nebunia cumparaturilor, nu uitati ca fiecare gest poate fi facut mai green:
    – folositi mijloace de transport in comun, ca sa nu va mai bateti capul cu un loc de parcare
    - puneti caodurile in pungi cu diverse motive, care pot fi refolosite tot anul. Sau oferiti cadouri in sacose de panza
    - luati cu voi becurile arse din casa sau aparatura veche si cautati pe drum un Colt Verde
    - ganditi-va sa luati beculete de brad care consuma putin curent electric si care obligatoriu sa fie apoi stinse in timpul zilei
    - reutilizati panglica de anul trecut
    - cumparati bradul natural doar de la comercianti specializati, pentru ca atunci stiti ca au crescuti special pentru Craciun si taierea lor nu afecteaza ecosistemul
    ….sau, treceti pe brad artificial
    - iar daca treceti pe la Afi in Cotroceni, vizitati si Muzeul Deseurilor, primul de acest gen din Europa. Informati-va!
    Craciunul este poate cea mai frumoasa sarbatoare din an, dar din pacate si cea care genereaza cele mai multe deseuri. Haideti sa le reducem la minim, iar daca totusi se produc, sa le reciclam!
    chase your dream!

Inregistrat
    27.01.2011

Implicit Ce cadouri faceti de Craciun?

Fetelor, ce aveti in plan sa daruiti de Craciun anul acesta, poate ma inspir si eu de la voi

Inregistrat
    07.08.2008

Implicit Re: Ce cadouri faceti de Craciun?

Citat Postat de elena_anca Vezi mesajul
    Fetelor, ce aveti in plan sa daruiti de Craciun anul acesta, poate ma inspir si eu de la voi
    pt sot am, de fapt are, in plan 1-2 truse cu niste scule. si le alege el si le cumparam impreuna pt ca nu ma pricep
    pt prieteni o sa le graveze sotul niste fotografii pe sticla si mai vedem ce o sa fie pe langa.
    Sandra

Inregistrat
    27.01.2011

Eu as vrea ca Mosu sa-mi aduca o alta soacra

Inregistrat
    30.08.2012

Wink Re: Cadouri de Craciun!

E greu sa dai gres cu hainute/accesorii specifice iernii

Inregistrat
    30.08.2012

Citat Postat de elena_anca Vezi mesajul
    Eu as vrea ca Mosu sa-mi aduca o alta soacra
    asa grav?

Pagina 75 din 75 PrimulPrimul ... 2565737475

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us