Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 66

Subiect: Ochelari vedere

Inregistrat
    01.12.2006

Lightbulb Ochelari vedere

Buna, trebuie sa-mi schimb ochelarii si as vrea sa-mi spuneti unde gasesc niste preturi decente pentru rame in Bucuresti. 1400 ron pentru o pereche de ochelari mi se pare cam mult(lentilele: 350 ron si diferenta ramele ).

Sper sa ma puteti ajuta. o seara frumoasa in continuare

Inregistrat
    23.03.2008

Implicit Re: Ochelari vedere

Citat Postat de Lilly Vezi mesajul
    Buna, trebuie sa-mi schimb ochelarii si as vrea sa-mi spuneti unde gasesc niste preturi decente pentru rame in Bucuresti. 1400 ron pentru o pereche de ochelari mi se pare cam mult(lentilele: 350 ron si diferenta ramele ).

asa mult?????? eu am dat acum 2 ani, in iasi 220 ron...dar pretul pe care il zici tu acum, chiar daca e in bucuresti, mi se pare exagerat...

Inregistrat
    02.09.2006

eu am dat tot asa ca stefania 2 mil acum 2 ani jumate
    depinde in ce zona stai...in salajan e un magazin cu preturi destul de bune

Inregistrat
    01.12.2006

multumesc pentru raspunsuri... stau in dristor....

Inregistrat
    01.12.2006

o sa ma uit mai atent...cand ma duc luni la serviciu sa vad ce magazine sunt in zona

Inregistrat
    04.09.2007

eu am dat pe ai mei 650RON si asta in conditiile in care ramele sunt Givenchy si lentilele au fost aproape 200RON.nu stiu ce marca erau ramele dar mi se par exagerat de scumpe!
    mi-am facut ochelarii in ianuarie 2009

Inregistrat
    11.11.2006

trebuie sa ai in vedere urmatoarele aspecte:
    - cat timp o sa porti ochelarii respectivi, aici conteaza daca iti mai cresc dioptriile sau nu.
    - ce tip de lentila vei pune si cu ce cureti lentilele (daca se zgarie sau nu)

am vazut rame la 350-500 lei potrivite pentru mine (adorm cu ei pe nas la film, si unele din plastic s-ar rupe, unele din metal subtire s-ar indoi)
    de asemenea lentilele potrivite pentru mine sunt 550 lei (cu filtre pentru condus noaptea)
    dar as purta ochelarii astia cel putin 2-3 ani, asa ca se compenseaza.
    acum cativa ani imi cumparam ochelari ieftini si trebuia sa ii schimb la 6 luni pentru ca se zgariau repede, ramele se indoiau (tot timpul am adormit cu ochelarii pe nas)
    toti doctorii la care imi faceam consult imi spuneau ca trebuie sa fiu atenta, pentru ca e posibil sa creasca dioptriile daca ochelarii nu sunt buni...
    Ultima editare de compact : 10.05.2009 08:23:53

Inregistrat
    06.02.2005

sunt rame designer? ramele de designeri cunoscuti costa mai mult.

eu am fost la control la clinica doris din militari- un medic batranel tare simpatic. mi a facut reteta, apoi am fost la un cabinet de optica de la parterul unui bloc vizavi de piata veteranilor. daca stai prin zona, iti pot explica cum sa ajungi. ochelarii mei au fost cam 5 milioane lei vechi dar aveau si rame mai ieftine. pot sa iti lucreze pe loc daca au "in stoc" lentila cu dioptrii. mie mi au facut ochelarii in circa 3 ore, ca nu aveau in stoc.

edit: acum am vazut ca stai in dristor. trebuie sa fie si prin dristor un cabinet de optica mic si independent, cu preturi accesibile.
    Ultima editare de ryanaro : 10.05.2009 13:40:22

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us