Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 66

Subiect: Ochelari vedere

Inregistrat
    08.02.2007

Implicit Re: Ochelari vedere

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    sunt rame designer? ramele de designeri cunoscuti costa mai mult.

eu am fost la control la clinica doris din militari- un medic batranel tare simpatic. mi a facut reteta, apoi am fost la un cabinet de optica de la parterul unui bloc vizavi de piata veteranilor. daca stai prin zona, iti pot explica cum sa ajungi. ochelarii mei au fost cam 5 milioane lei vechi dar aveau si rame mai ieftine. pot sa iti lucreze pe loc daca au "in stoc" lentila cu dioptrii. mie mi au facut ochelarii in circa 3 ore, ca nu aveau in stoc.

edit: acum am vazut ca stai in dristor. trebuie sa fie si prin dristor un cabinet de optica mic si independent, cu preturi accesibile.

stiu eu unul, exact in spate la Mc Donald's Dristor e o optica medicala cu rame faine si preturi pentru toate buzunarele (eu acolo mi-am facut ochelarii )
    Calatoriile mele prin lume - 7 continente, 70++ de tari, peste 350 de destinatii... and counting In 2015 am ajuns pe toate cele 7 continente.

http://www.printreranduri.com/

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de Ritzi Vezi mesajul
    stiu eu unul, exact in spate la Mc Donald's Dristor e o optica medicala cu rame faine si preturi pentru toate buzunarele (eu acolo mi-am facut ochelarii )
    de obicei cabinetele mai mari (cum e cel din unirea) cer mai multi bani din cauza chiriilor, pe cand cabinetele mai mici pot sa tina preturile jos. chiar nu merita sa platesti in plus doar ca sa zici ca i ai luat din unirea.

Inregistrat
    08.02.2007

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    de obicei cabinetele mai mari (cum e cel din unirea) cer mai multi bani din cauza chiriilor, pe cand cabinetele mai mici pot sa tina preturile jos. chiar nu merita sa platesti in plus doar ca sa zici ca i ai luat din unirea.
    da, in unele cazuri conteaza si asta, dar de cele mai multe ori exista si rame mai ieftine si mai scumpe peste tot, cele scumpe fiind evident cele de designer care nici macar nu bag mana in foc ca sunt originale
    Calatoriile mele prin lume - 7 continente, 70++ de tari, peste 350 de destinatii... and counting In 2015 am ajuns pe toate cele 7 continente.

Inregistrat
    11.11.2006

ce intelegi prin rame faine? la aspect sau te referi si la materialul din care sunt facute?

Inregistrat
    08.02.2007

Citat Postat de compact Vezi mesajul
    ce intelegi prin rame faine? la aspect sau te referi si la materialul din care sunt facute?

la absolut tot...si aspect si material...eu mi-am luat de acolo ochelari "invizibili" din titan si sunt foarte multumita de ei

Inregistrat
    23.01.2007

si eu am ochelari de acolo!
    Lilly, daca n-ai rezolvat inca si te intereseaza, iti pot da PM cu mai multe detalii (si, pentru tine, as putea chiar sa pun o vorba buna ).
    Nasica de 2010

Inregistrat
    11.11.2006

la absolut tot...si aspect si material...eu mi-am luat de acolo ochelari "invizibili" din titan si sunt foarte multumita de ei
    pai ceva de genul asta caut si eu, tot din titan, si tot "invizibili". cat ai dat pe ei?
    ah, tu adormi cu ei pe nas? mi-au recomandat din titan (acum am din alt metal, dar nu mai tin minte care, ca au deja 1 an si 4 luni), dar pana acum nu am avut si sunt curioasa
    si lentilele cu ce fel de filtre le-ai luat? si cat au costat?
    luna asta as vrea sa imi fac ochelari noi, iar ca locatie, magazinul din dristor e perfect

Inregistrat
    08.02.2007

Citat Postat de compact Vezi mesajul
    pai ceva de genul asta caut si eu, tot din titan, si tot "invizibili". cat ai dat pe ei?
    ah, tu adormi cu ei pe nas? mi-au recomandat din titan (acum am din alt metal, dar nu mai tin minte care, ca au deja 1 an si 4 luni), dar pana acum nu am avut si sunt curioasa
    si lentilele cu ce fel de filtre le-ai luat? si cat au costat?
    luna asta as vrea sa imi fac ochelari noi, iar ca locatie, magazinul din dristor e perfect
    mult dar a meritat

nu mai tin minte daca am adormit cu ei pe nas, dar stiu sigur ca sunt din cei pe care poti sa te asezi linistita fara sa pateasca nimic si sunt foarte usori, pentru mine asta a contat cel mai mult, pe ailalti ii simteam pe nas cand eram obo sau stresata, si ma cam deranjau

nu mai stiu exact cat au fost lentilele, dar au si super filtre la ele, la mine e ceva cu carbon de nu stiu ce fel parca...si gasesti si dr acolo care sa te consulte, nu mai tb sa mergi in alta parte

succes!

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us