Pagina 1 din 192 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1533

Subiect: Probleme lunare in ziua nuntii

Inregistrat
    25.07.2006

Implicit Probleme lunare in ziua nuntii

Buna

Am o mare problema. Voi fi directa caci suntem intre fete si poate cineva ma va ajuta. Dupa calculele mele imi va veni ciclul fix la nunta si sunt disperata. Ati mai auzit de mireasa pe stop? Ce sa fac??

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Stai linistita ca nu e asa grav. Du-te si vorbeste cu un medic ginecolog si cred ca se poate gasi o solutie. Si in cel mai rau caz folosesti tampoane interne.

Inregistrat
    06.02.2005

Poti sa discuti cu un preot.Eu am inteles ca aceasta regula ar fi fost stabilita in urma cu foarte mult timp,sa zicem evul mediu,dintr-un motiv care nu are legatura cu ce se crede in popor.Si anume:pe vremea aia nu existau o.b.-uri.Si se intamplau accidente pe podea,intelegeti ce vreau sa spun.Acum nu garantez ca este adevarat.Asa am auzit,e plauzibil dar nu stiu daca e adevarat.De asta zic ca un preot te-ar putea lamuri.Oricum eu personal nu inteleg prea bine cum adica esti "murdara"si nu ai voie sa intri?Pai nu e un fapt lasat de Dumnezeu,nu El ne-a conceput asa,si nu ni se intampla asta pentru ca la un moment dat sa putem da nastere?Nu prea e logic.Varianta de mijloc:nunta in aer liber.Dar propun sa facem un mic sondaj:sa zica fetele cum ar proceda in locul tau:ar amana nunta sau ar continua?
    POZE NUNTA NOASTRA:
    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

CARINA,IUBITA MEA!

Inregistrat
    25.07.2006

Implicit

da...tampoane interne...dar faza e:1. tb sa ma spovedesc*impartasesc;2.port rochie alba totusi; 3. foiala multa, cadura mare;4. intru in biserica; 5.e posibil sa imi fie rau; 6. imi ies cosuri cand sunt pe stop si tot asa...offfffffff

Inregistrat
    12.05.2006

Implicit

să știi că există o șansă foarte mare să nu-ți vină la timp din cauza stresului ;)

în altă ordine de idei, vezi-ți de alte treburi organizatorice și nu-ți mai bate capul cu asta, doar nu te-ntreabă preotul la spovedanie dacă tocmai ți-a venit moș crăciun sau să nu-mi spuneți că te-ntreabă?! ai și tu grijă în timpul zilei ăleia mai des decât de obicei, iar coșurile se acoperă cu machiaj nu-i o tragedie! capu' sus!

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

propun sa va puneti pe treaba si sa puneti de un bb.. asa nu o sa iti mai vina..

Inregistrat
    25.07.2006

Implicit

la asta m-am gandit si eu))))))))

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit

Citat Postat de bilutza_21
    Buna

Am o mare problema. Voi fi directa caci suntem intre fete si poate cineva ma va ajuta. Dupa calculele mele imi va veni ciclul fix la nunta si sunt disperata. Ati mai auzit de mireasa pe stop? Ce sa fac??

Daca iei deja anticonceptionale se rezolva problema! Dupa ce ti s-a terminat folia, nu faci pauza de 7 zile pe care o faci de obicei, ci incepi direct o noua folie si astfel "sari" peste ciclu. Daca vrei sa iti vina dupa nunta, le intrerupi pur si simplu. Nu dauneaza organismului daca faci chestia asta in situatii exceptionale si nu iti faci un obicei. Eu am patit asa cand trebuia sa plec la mare si medicul ginecolog m-a sfatuit, in plus cand am citit mai cu atentie prospectul pilulelor, scria si acolo de treaba asta.
    Ultima editare de azzaleya : 08.08.2006 09:24:06
    azzaleya

Pagina 1 din 192 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us