Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 57

Subiect: Biserica Sfintii Imparati

Inregistrat
    15.06.2010

Implicit Re: Biserica Sfintii Imparati

Buna miresici!
    Eu am facut proramarea cu o luna in urma pentru sfarsitul lui septembrie, si deja era plin caietul. Ne-a strecurat preotul pana la urma si ne-a gasit un loc dupa amiaza, asa cum vroiam noi. Am dat 100 de lei la programare. Problema mea este ca noi vrem sa facem si civila inainte, tot acolo, si aveam nevoie de un sfat de la voi: cum sa procedez? Sa o chem mai devreme pe doaman gergescu acolo nu pot, pentru ca biserica este ocupta... sa o chem exact la ora la care am programat cununia religioasa? nu se supara preotii? voi cum ati facut? AAA! Si cam cat dureaza cununia religioasa la Sfintii Imparati, cu tot cu cor? K sa stiu cum fac programarile... oofff! Ce de probleme cu organizarea asta!! Multumesc anticipat pentru ajutor.

Inregistrat
    21.11.2008

Hello! Cununia religioasa nu dureaza mai mult de 30-40 de minute,iar cea civila maxim 10 minute. Cand depui actele la starea civila , trebuie sa faci o cere catre Doamna Georgescu sa o anunti cand,unde si la ce ora dosresti sa ai cununia religioasa.Dupa aceea te vei duce dupa raspuns. Bafta! Pupici

SHOCK! M-am maritat!

Vom avea un baietel !!!

Make a pregnancy ticker

Inregistrat
    02.02.2010

buna ,
    si eu am nunta tot pe 25 sept la sf. imparati poate vb la starea civila sa vina sa ne cunune la biserica.
    daca nu se deranjeaza pt o nunta poate o face pt doua

Inregistrat
    02.02.2010

stii cumva cati bani trebuie sa dam daca am vrea sa oficializam casatoria in alta parte?

Inregistrat
    15.06.2010

Din cate stiu eu nu trebuie sa dam niciun banutz! Dar vezi k trebuie sa faci o cerere la primarie dak vrei sa ti se oficieza cunuia civila in alta parte. Auzeam acum k cica nu mai sunt platiti ofiterii de stare civila sambata, si k ar trebui sa se perceapa o taxa... dar nu e nimci concret inca. Cum aflu ceva, scriu . tu la ce ora ai cununia religioasa? Shi... cel mai important: esti superstitioasa? adik...sa nu vezi mirese dak esti mireasa... si de-alea? Pup si spor la pregatiri... k io tare-s disperata

Inregistrat
    02.02.2010

Am la 17:00. Nu sunt superstitioasa in ziua de azi sunt multi care respecta regulile si tot ajung la divort asa ca dupa parerea mea important este respectul reciproc, daca avem parte de asta atunci putem sa imbatranim linistiti si fericiti

Inregistrat
    15.06.2010

Smile Re: Biserica Sfintii Imparati

Citat Postat de babushk Vezi mesajul
    Am la 17:00. Nu sunt superstitioasa in ziua de azi sunt multi care respecta regulile si tot ajung la divort asa ca dupa parerea mea important este respectul reciproc, daca avem parte de asta atunci putem sa imbatranim linistiti si fericiti

Eu am imediat dupa tine, la 17.30! Atunci sigur o sa ne pupam si o sa ne felicitam. si... subscriu si la partea cu respectul.... este, intr-adevar cel mai important dintre toate in orice relatie....
    Te pup si sa ai o nunta de vis!

Inregistrat
    15.06.2010

Citat Postat de babushk Vezi mesajul
    buna ,
    si eu am nunta tot pe 25 sept la sf. imparati poate vb la starea civila sa vina sa ne cunune la biserica.
    daca nu se deranjeaza pt o nunta poate o face pt doua
    Am vorbit deja cu Domana Georgescu si e in regula... o luam noi de undeva (ink nu stiu de unde, ne va spune ea vineri seara) si o aducam la Biserica. A fost super dragutza cand cam depus dosarele. Daca si tu ai facut cererea respectiva, insemana k porbabil va fi deja la biserica Sfintii Imparati .
    Intrebare: tu ai vorbit cu cineva pentru cor? adik trebuie sa il cerem noi? k eu credeam k e acolo oricum...si .. dam banii (200 de lei) si ne canta... Si inca o intrebare (acum k te-am gasit colega de biserica ) ) : voi ati fost sa va spoveniti? k pe noi ne-a chemat preotul, dar nu ne-am putut duce, k am lucrat eu. Oare nu ne mai cununa din cauza asta
    pupici

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us