Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate de la 25 la 32 din 32

Subiect: Vitiligo

Inregistrat
    30.01.2010

Implicit Re: Vitiligo

A si am uitat ... soarele!!! nu trebuie sa te expui la soare... sau cel putin zonele cu pete sa eviti sa bata soarele direct pe ele!

Inregistrat
    10.01.2010

Citat Postat de 2010_adryb30 Vezi mesajul
    A si am uitat ... soarele!!! nu trebuie sa te expui la soare... sau cel putin zonele cu pete sa eviti sa bata soarele direct pe ele!
    sunt pareri pro si contra cu privire la expunerea la soare...oricum in ultima perioada l-am evitat pentru a nu se mai observa cotrastul de culoare atat de tare

Inregistrat
    22.04.2008

Citat Postat de 2010_adryb30 Vezi mesajul
    Pe mine soarele m-a ajutat foarte mult .. mie dermatologul din Germania chiar mi-a recomandat expunerea la soare in timpul tratamentul si la mine zic ca a avut un efect benefic asupra petelor ..

Inregistrat
    22.04.2008

Citat Postat de viob84 Vezi mesajul
    eu m-am "pricopsit" cu aceste pete pe cale ereditara...a avut bunica mea, si are si mama cateva
    Eu de exemplu nu am pe nimeni in familie care sa sufere de aceasta boala, mie medicul mi-a spus ca mi-a aparut pe baza nervoasa de la un soc emotiv ..

Inregistrat
    22.04.2008

Citat Postat de viob84 Vezi mesajul
    Multumim frumos pentru informatii.
    Mai sti cum se numeau acele medicamente, unguentul si praful? Poate mai ai inca reteta data de medicul respectiv.
    Informatii despre acel medic ne poti da? (nume, adresa etc.)
    Tu cat timp ai urmat acest tratament?
    Acum nu-l mai urmezi daca spui ca inca mai ai cateva pete micute?
    Scuze daca te stresez cu prea multe intrebari, dar si eu am facut o gramada de tratamente pana acum, si sincer mi-am cam pierdut sperata ca o sa scap de petele astea.
    Multumesc mult.
    Medicamentele eu le-am cumparat din Germania .. Nu stiu daca se gasesc si la noi in farmacii insa pe premea aceea nu erau cu siguranta .. si in plus cred ca produsele lor sunt mai de calitate .. Unguentul se numeste ECURAL iar tablete se numesc BETACAROTEN iar praful este preparat la ei in farmacii si este din extras de morcovi ...
    Informatii despre medic nu stiu sa iti dau acum, numele lui eu nu il mai tin minte insa o voi intreba pe maica-mea ... insa adresa nu stiu daca o mai am ...
    Nu mai stiu exact cat timp am tinut tratamentul in jur de un an .. dar rezultatele au aparut imediat .. mie de cand am inceput sa tin tratamentul nu mi-a mai aparut nici macar o pata ..
    Petele din genunchi, de la ochi, de pe burta , etc toate s-au pigmentat frumos pana au disparut de tot .. daca ma uit acum la genunchii mei sunt absolut normali nici nu se vede ca odata au fost depigmentati total ...
    Nu mai urmez tratamentul de atunci deoarece petele ce mi-ai ramas sunt chiar micute si sunt si ele pigmentate doar ca nu de tot si nici macar nu le mai vad ..
    Nu este nici un deranj va ajut cum pot .

Inregistrat
    10.01.2010

Citat Postat de VMona Vezi mesajul
    Medicamentele eu le-am cumparat din Germania .. Nu stiu daca se gasesc si la noi in farmacii insa pe premea aceea nu erau cu siguranta .. si in plus cred ca produsele lor sunt mai de calitate .. Unguentul se numeste ECURAL iar tablete se numesc BETACAROTEN iar praful este preparat la ei in farmacii si este din extras de morcovi ...
    Informatii despre medic nu stiu sa iti dau acum, numele lui eu nu il mai tin minte insa o voi intreba pe maica-mea ... insa adresa nu stiu daca o mai am ...
    Nu mai stiu exact cat timp am tinut tratamentul in jur de un an .. dar rezultatele au aparut imediat .. mie de cand am inceput sa tin tratamentul nu mi-a mai aparut nici macar o pata ..
    Petele din genunchi, de la ochi, de pe burta , etc toate s-au pigmentat frumos pana au disparut de tot .. daca ma uit acum la genunchii mei sunt absolut normali nici nu se vede ca odata au fost depigmentati total ...
    Nu mai urmez tratamentul de atunci deoarece petele ce mi-ai ramas sunt chiar micute si sunt si ele pigmentate doar ca nu de tot si nici macar nu le mai vad ..
    Nu este nici un deranj va ajut cum pot .
    ai scris cumva si pe vitiligo.ro (mya)?
    merci

Inregistrat
    09.03.2010

Exista vreun caz pe forum de vitiligo la nou nascuti?Sau aveti vreo cunostinta?
    "Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie...
    Traieste ca si cum ai muri maine...
    Iubeste ca si cum nimeni,nu te-ar fi ranit...NICIODATA."

Inregistrat
    18.09.2013

Buna! Eu de cativa ani am vitiligo, nu imi provoaca dureri sau disconfort, doar ca trebuie sa am mare grija cu protectia solara… chiar daca merg la mare sau nu, pielea devine mult mai sensibila la soare si decolorarea se raspandeste. Voi ce creme de plaja mai eficiente recomandati?
    Am auzit de niste produse noi pe piata, Biosolis, pe care le-am gasit pe site-ul organik.ro. Ma intereseaza ptr ca sunt organice, pe baza de aloe vera plus uleiuri mineralevegetale, spre deosebire de cele din comert care sunt pe baza de apa. M-ar interesa laptele de corp cu protectie solara FPS 50+, mai ales ca e si pentru piele sensibila si am auzit numai lucruri bune despre el si despre site-ul organik.ro. A mai incercat cineva ceva de la ei? Sunt foarte tentata sa incerc.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us