Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 91

Subiect: Viata sanatoasa si prevenirea imbolnavirilor

Inregistrat
    10.06.2008

Implicit Re: obsinuiti sa exagerati cu igiena?????

Citat Postat de simoone Vezi mesajul
    MAI FETELOR....EU STIU CA NU E FRUMOS......AVETZI DREPTATE....DAR NU MA POT ABTINE.....DE FAPT INAMICUL MEU NR 1 ...SUNT FIRELE DE PAR......DE ACEEA AM ACEASTA MANIE DE A STERGE TACAMURILE SI FARFURIILE INAINTE DE A MANCA......SI MAI AM SI ALTE " OBICEIURI " DE ASTEA " DRAGUTZE "......DE EX NU MANANC CEVA DAK A CAZUT JOS,SAU PE MASA.......SAU DAK A CAZUT O FURCULITA DE EX PE MASA....MA PUN SI O SPAL....ASA MANIACA SUNT......E NASOL CATEODATA......DAR.....CHIAR DE ASTA AM SI DESCHIS ACEST SUBIECT...POATE MA CORECTEZ!!!!!! DE OBICEI PE UNDE MANANC SUNT CA UN RADAR IN FARFURIE IN CAUTARE DE FIRE DE PAR.......CA MI S-A INTAMPLAT DE MULTE ORI SA GASESC SI DE ACEEA MI-E ASA GROAZA DE ELE...
    SI EU MA SPAL TOT TIMPUL PE MAINI........INK NU MI-AM LUAT SAPUN DE ACELA LICHID DEZINFECTANT......DAR URMEAZA SA IMI IAU SI EU
    AAAA.....AM UITAT........NU MANANC IN ORICE RESTAURANT!!!!......CARE NU MI SE PARE CURAT...NU MERG!!!SAU DAK MI S-A PARUT CURAT SI AM OBSERVAT EU CEVA DETALIU CARE NU MI-A CONVENIT LA CAPITOLUL IGIENA....NU MAI MERG ACOLO!!!!DECI......CE ZICETI???SUNT MANIACA,NU????
    da ai drepatate si probabil ti,,se trage,, de la faptul ca mereu ai patit cate ceva naspa, insa eu ma refeream strict atunci cand mergi in vizite, macar analizeaza totul cu privirea si daca ti se pare ceva suspect iti ceri scuze si bagi acolo un motiv pt care nu poti manca sau eu stiu, dar nu mai sterge tacamurile ca se simt gazdele prost, adica eu una asa m-as simti.si eu sunt atenta la restaurante si acasa mai ales tacamurile sa fie perfect curate si totul in perfecta ordine insa fiecare cu piticii lui

Inregistrat
    11.11.2006

MAI FETELOR....EU STIU CA NU E FRUMOS......AVETZI DREPTATE....DAR NU MA POT ABTINE.....
    daca se poate fara caps lock e perfect

daca te duci in vizita mai bine spui ca nu mananci decat sa cureti farfuria. daca mi s-ar intampla mie chestia asta...sa stearga un musafir farfuria a doua oara sigur nu ar mai intra in casa

Inregistrat
    10.06.2008

[quote=compact;1818340]daca se poate fara caps lock e perfect

daca te duci in vizita mai bine spui ca nu mananci decat sa cureti farfuria. daca mi s-ar intampla mie chestia asta...sa stearga un musafir farfuria a doua oara sigur nu ar mai intra in casa [/quote]

perfect de acord, nici la mine sigur n-ar mai intra

Inregistrat
    18.11.2008

Citat Postat de 4499ELENUTA Vezi mesajul
    da ai drepatate si probabil ti,,se trage,, de la faptul ca mereu ai patit cate ceva naspa, insa eu ma refeream strict atunci cand mergi in vizite, macar analizeaza totul cu privirea si daca ti se pare ceva suspect iti ceri scuze si bagi acolo un motiv pt care nu poti manca sau eu stiu, dar nu mai sterge tacamurile ca se simt gazdele prost, adica eu una asa m-as simti.si eu sunt atenta la restaurante si acasa mai ales tacamurile sa fie perfect curate si totul in perfecta ordine insa fiecare cu piticii lui
    am facut si de astea....adik nu am mancat si am gasit o scuza oarecare.......insa si asa nu pica bine gazdei......offff
    stiu ca e ffff urat din partea mea.....si cateodata incerc sa nu fac...si exact atunci se nimereste sa vad ceva pe farfurie......si nu mai am chef de mancare!!
    oricum merci de sugestii.....sper sa pot corecta acest obicei urat!

Inregistrat
    06.02.2005

si eu sunt criminala cu tacamurile. nu ma deranjeaza cat de mult praf este in casa altcuiva, daca are mizerie pe jos, cat de curat e in baie, dar ma intereseaza tacamurile si vesela, daca sunt invitata la masa. fac la fel si la restaurant.

Inregistrat
    18.11.2008

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    si eu sunt criminala cu tacamurile. nu ma deranjeaza cat de mult praf este in casa altcuiva, daca are mizerie pe jos, cat de curat e in baie, dar ma intereseaza tacamurile si vesela, daca sunt invitata la masa. fac la fel si la restaurant. |
    in sfarsit mai vad pe cineva cu " preocupari " asemanatoare cu ale mele!!!!!!!!!!!!!!!!!tu cum obisnuiesti sa faci cu tacamurile?????

Inregistrat
    06.02.2005

in sfarsit mai vad pe cineva cu " preocupari " asemanatoare cu ale mele!!!!!!!!!!!!!!!!!tu cum obisnuiesti sa faci cu tacamurile?????

le inspectez. si farfuria, si ceasca/paharul. dar discret. la restaurant, mai putin discret. daca gasesc ceva "ofensator", sterg cu ce am la indemana.

am descoperit care este problema. majoritatea, dupa ce spala vasele, le sterg cu un servet de bucatarie. nu trebuie! lasa scame . singurele care nu lasa sunt servetele de hartie, alea mari de bucatarie. nu este ecologic, dar este mai ecologic decat sa arunc mancarea ca vad nu stiu ce fir pe farfurie.

edit: am uitat sa adaug ca nu mananc alaturi de cineva care mananca urat. daca chiar mi e foame, si vreau sa mananc, am un subterfugiu: merg la baie, stau acolo 10 minute cat termina de mancat persoana care mananca urat si ma intorc si mananc si eu.
    Ultima editare de ryanaro : 29.04.2009 15:47:44

Inregistrat
    18.11.2008

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul

le inspectez. si farfuria, si ceasca/paharul. dar discret. la restaurant, mai putin discret. daca gasesc ceva "ofensator", sterg cu ce am la indemana.

am descoperit care este problema. majoritatea, dupa ce spala vasele, le sterg cu un servet de bucatarie. nu trebuie! lasa scame . singurele care nu lasa sunt servetele de hartie, alea mari de bucatarie. nu este ecologic, dar este mai ecologic decat sa arunc mancarea ca vad nu stiu ce fir pe farfurie.

edit: am uitat sa adaug ca nu mananc alaturi de cineva care mananca urat. daca chiar mi e foame, si vreau sa mananc, am un subterfugiu: merg la baie, stau acolo 10 minute cat termina de mancat persoana care mananca urat si ma intorc si mananc si eu.
    si eu am observat chestia asta cu stersul farfuriilor cu servetul...problema mea e ca mereu se intampla sa gasesc fire de par...nu scame din acelea de la servet....si de firele de par mi-e cel mai scraba....scuzati expresia....oricat de mult mi-ar place mancarea pe care o mananc...dak vad un fir de par...nu mai pot manca.....si nu mai mananc felul acela de mancare mult timp de atunci incolo .....e nasol...serios...

Pagina 3 din 12 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us