Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 91

Subiect: Viata sanatoasa si prevenirea imbolnavirilor

Inregistrat
    31.03.2009

Implicit Re: obsinuiti sa exagerati cu igiena?????

Eu am obsesia aspiratului,aspir orice (canapele,covoare,perdele,flori,biblioteca cu carti....)Si oriunde ,pe balcon,cred ca as aspira si in curte.Daca vad un fir de par pe jos scot aspiratorul chiar daca e a 2,3 oara pe zi.Sa zicem ca am si o scuza rinita alergica,alergie la tot ce se poate si un usor astm.In rest cu celelalte sunt destul de toleranta

Citat Postat de tina19 Vezi mesajul
    c te-ar fi iubit bunica mea. nu le si apretezi dupa spalare? mie imi placea sa dorm in asternuturile apretate si calcate.

si sa revin la subiect, nu sunt maniaca in ce priveste curatenia. nu dezinfectez tot, nu sterilizez. nu-mi place mizeria dar nici nu cad in cealalta extrema.
    eu am o problema in schimb cu canile si paharele din care beau eu. nimeni nu are voie sa bea din cana si paharul meu. daca se intampla sa bea atunci imi cumpar altele noi.
    Aici ma recunosc!!

Eu nu cred ca exagerez cu curatenia, fac curatenie generala o data pe saptamana (in ultimul timp sunt mai lenesa si fac chiar o data la doua saptamani). citind ce ati scris voi, cred ca sunt in extrema cealalta, dar sa nu va inchipuiti ca acasa la mine e dezastru! stiu sa intretin curatenia facuta si stiu sa stau cu gura pe iubitul meu sa intretina si el! El e un lenes!!!

Citat Postat de CorinaD Vezi mesajul
    Eu nu cred ca exagerez cu curatenia, fac curatenie generala o data pe saptamana (in ultimul timp sunt mai lenesa si fac chiar o data la doua saptamani). citind ce ati scris voi, cred ca sunt in extrema cealalta, dar sa nu va inchipuiti ca acasa la mine e dezastru! stiu sa intretin curatenia facuta si stiu sa stau cu gura pe iubitul meu sa intretina si el! El e un lenes!!!
    aici ma regesesc si eu...dar boala pe care o am e baia..nu suport sa fac baie in cada fara sa o dezinfectez inainte ....eu am obsesie cu toaleta si chiuveta ...ador mirosul de dezinfectant in baie

Inregistrat
    10.06.2008

eu sunt cam obsedata de curatenie, de fapt de baie si bucatarie cel mai mult , exagerez uneori sunt constienta insa daca baia nu e f curata parca nu ma simt bine si am si mania de a curata tacamurile insa daca ma aflu intr-o vizita clar nu fac asa ceva, exact cum au zis si fetele, as jigni gazda.

Inregistrat
    10.06.2008

Citat Postat de cristoiash Vezi mesajul
    Incearca sa te stapinesti, nu este un obicei frumos, chiar contrar manierelor elegante, iar cind mergi in vizita si faci asta este de-a dreptul o insulta fata de gazda.

Eu n-am maniera curateniei peste masura, dar casa mea este spick and span, iar cind invit oameni la cina, poti sa fii sigura ca si argintaria si cristalurile au fost super lustruite inainte si in baie poti sa lingi pe jos. N-am boala nervoasa apropos de microbi, dar nu suport sa vad mizerie in jur.

In schimb am alta manie de se cruceste lumea. Calc cearceafurile. Nu suport sa ma culc in cearceafuri care n-au fost calcate.

ce asta e manie?hmmm, nici eu nu concep sa dorm pe lenjeria care nu a fost calcata

Inregistrat
    31.10.2008

Citat Postat de 4499ELENUTA Vezi mesajul
    [/B]

ce asta e manie?hmmm, nici eu nu concep sa dorm pe lenjeria care nu a fost calcata
    am noroc le-am ales pe cele creponate...

am uitat sa precizez ca si eu spal baia destul de des...

Inregistrat
    18.11.2008

Citat Postat de 4499ELENUTA Vezi mesajul
    eu sunt cam obsedata de curatenie, de fapt de baie si bucatarie cel mai mult , exagerez uneori sunt constienta insa daca baia nu e f curata parca nu ma simt bine si am si mania de a curata tacamurile insa daca ma aflu intr-o vizita clar nu fac asa ceva, exact cum au zis si fetele, as jigni gazda.
    MAI FETELOR....EU STIU CA NU E FRUMOS......AVETZI DREPTATE....DAR NU MA POT ABTINE.....DE FAPT INAMICUL MEU NR 1 ...SUNT FIRELE DE PAR......DE ACEEA AM ACEASTA MANIE DE A STERGE TACAMURILE SI FARFURIILE INAINTE DE A MANCA......SI MAI AM SI ALTE " OBICEIURI " DE ASTEA " DRAGUTZE "......DE EX NU MANANC CEVA DAK A CAZUT JOS,SAU PE MASA.......SAU DAK A CAZUT O FURCULITA DE EX PE MASA....MA PUN SI O SPAL....ASA MANIACA SUNT......E NASOL CATEODATA......DAR.....CHIAR DE ASTA AM SI DESCHIS ACEST SUBIECT...POATE MA CORECTEZ!!!!!! DE OBICEI PE UNDE MANANC SUNT CA UN RADAR IN FARFURIE IN CAUTARE DE FIRE DE PAR.......CA MI S-A INTAMPLAT DE MULTE ORI SA GASESC SI DE ACEEA MI-E ASA GROAZA DE ELE...
    SI EU MA SPAL TOT TIMPUL PE MAINI........INK NU MI-AM LUAT SAPUN DE ACELA LICHID DEZINFECTANT......DAR URMEAZA SA IMI IAU SI EU
    AAAA.....AM UITAT........NU MANANC IN ORICE RESTAURANT!!!!......CARE NU MI SE PARE CURAT...NU MERG!!!SAU DAK MI S-A PARUT CURAT SI AM OBSERVAT EU CEVA DETALIU CARE NU MI-A CONVENIT LA CAPITOLUL IGIENA....NU MAI MERG ACOLO!!!!DECI......CE ZICETI???SUNT MANIACA,NU????

Pagina 2 din 12 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us