Pagina 56 din 56 PrimulPrimul ... 646545556
Rezultate de la 441 la 444 din 444

Subiect: Cand s-au cunoscut cuscrii intre ei?

Implicit Re: Cand s-au cunoscut cuscrii intre ei?

daca se cunosc la nunta oare e vreo problema?

Inregistrat
    29.07.2014

Daca chiar nu se pot intalni macar o data inainte, de ce nu? Eu tocmai am mers la un botez si acolo s-au cunoscut prima data parintii tinerilor .Ei nu sunt casatoriti,dar totusi...avand o relatie inchegata si un copil,familiile tot nu stiau nimic una de alta pana la botez.Si nici atunci nu prea au discutat

Sa iti dau si un exemplu personal:ai mei sunt despartiti din pacate,iar tatal meu nu a vorbit niciodata cu socrii,ii stie din vedere poate,dar nici unul dintre ei nu a comentat vreoata ceva ,daca eu mi-as fi dorit,le-as fi propus,insa se vor cunoaste la nunta

Inregistrat
    10.03.2014

Wow, ce tare mi se pare!

Citat Postat de Miss_B Vezi mesajul
    La noi a fost comic,am reunit niste foste colege de fabrica- mama si soacra mea- care se si intelegeau super bine,dar care pierdusera legatura din motive diverse si nu se mai intalnisera de vreo 10 ani. Dupa aproximativ un an de zile s-au vazut si erau foarte bucuroase,am facut si vacante impreuna,deci nu ma plang Fericite ca s-au reintalnit,dar si ca devin rude si avem multi cunoscuti in comun,fapt ce ne-a facut sa investigam daca nu avem vreun grad de rudenie,avem acelasi nume de familie Insa nu a fost cazul,doar pura coincidenta Mai bine pentru mine,nu mai schimb numele,actele etc

Inregistrat
    08.07.2010

Mie mi se pare absurd ca sa nu se cunoasca parintii tinerilor inainte de nunta! E chiar un dezinteres si o delasare iesita din comun, din punctul meu de vedere! Cum adica sa se cunoasca abia la nunta sau dupa nunta uneori? Oare chiar nu se poate organiza macar o intalnire inainte? Chiar daca sunt din orase diferite! Oare pe tot parcursul relatiei dintre tineri si pe parcursul pregatirilor de nunta, chiar nu se gaseste timp ptr o astfel de intalnire???
    Cine spune ca nu a fost gelos niciodata, vrea de fapt sa spuna ca, nu a iubit niciodata!

Pagina 56 din 56 PrimulPrimul ... 646545556

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us