Pagina 16 din 16 PrimulPrimul ... 6141516
Rezultate de la 121 la 126 din 126

Subiect: Video, cameraman in Buzau

Inregistrat
    18.02.2008

Implicit Re: Video, cameraman in Buzau

Buna miresici ! In ceea ce primeste foto - video de la nunta noi am intampinat probleme destul de grave. Ne-am decis in cele din urma la un anume Cristian Sirbulescu (nici nu stim daca acesta este numele lui adevarat doarece apare din cand in cand sub o alta denumire ). Miresicul dimineata fiind tare zapacit a platit cei 2.200 ron pentru foto - video . Dupa 3 saptamani l-am cautat pentru a ne da pozele si dvd-urile prelucrate de la nunta si disparuse. Nimeni nu stiam nimic de el. Dupa cateva zile am aflat ca am fost pacaliti, noi si toti la care participase anul trecut si avea antecedente si din 2012. Dupa multe cautari si stres am reusit sa recuperam de la mama lui pozele si video neprelucrate din calculatorul lui. Apoi alti bani pentru prelucrarea materialelor .
    Fetelor aveti grija pe cine alegeti, inainte de orice sunt amintirile voastre !
    Mult succes!

P.S. Acest Cristian Sirbulescu a lucrat si ca fotograf la AXXE si Hanu Vanatorilor!
    Ultima editare de bebeko_nico : 15.08.2014 00:20:02

Inregistrat
    18.02.2008

Am atasat si o poza cu inculpatul ;)
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    15.10.2014

Thumbs up Re: Video, cameraman in Buzau

Dragi miresici, recomand pt foto-video echipa Jad Media. Ieftini, seriosi, iar rezultatul final e supeeerrrr

Inregistrat
    30.09.2015

Buna,
    Imi poate recomanda cineva un fotograf din buzau?
    Multumesc

Inregistrat
    28.02.2014

Buna, miresicile!
    Aveti mare grija cand va alegeti fotograful si cameramanul. Nu va recomand absolut deloc Eduard Negoita si Sorin. Desi am semnat contractul cu ei, dat avans, la nunta am avut alt cameraman (sorin pare sa fi fost ocupat), iar in dimineata nuntii au avut pretentia sa le dam toti banii, nu tocmai cum discutasem la incheierea contractului. Evident si-au batut joc, majoritatea pozelor au fost nereusite, iar filmarea, mai ales dansul mirilor, a fost un dezastru video. Momentele importante nu au reusit sa le surprinda in totalitate, desi au fost 2 fotografi.
    Dupa 2 luni cand incercam sa recuperam pozele si filmarea eram tratati ca oamenii strazii. Eram tinuti la usa, asteptand un raspuns, desi totul era achitat. Carcasele le-am primit deja uzata (rupte la colturi), iar cand le-am mentionat acest lucru mi s-a comunicat ca le pot schimba, ca nu sunt atat de scumpe. La film am primit 3 copii insa si aici a trebuit sa revenim deoarece au fost probleme la inregistrarea lor pe suport DVD. Si multe alte marunte. De evitat! E pacat, deoarece cu amintirile acestea ramaneti.

Inregistrat
    23.11.2009

Am tot incercat sa trec cu vederea acest comentariu al dumneavoastra, stimata doamna COJOCARU dar a sosit momentul dreptului la replica. Voi incepe prin relatarea spuselor dumneavoastra. Un mesaj pe care dumneavoastra mi l-ati trimis:
    "La IMG_1103, 1104, 1105 pozele nu sunt clare. par blurate. Ca exemplu bun poza IMG_1133 e foarte frumoasa. colorata, clara. Apar ici colo probleme cu focusarea unui obiect din tablou. IMG_1227 nu inteleg de ce s-a focusat doar pe nasa si eu sunt in ceata. era minunat daca iesea ca in exemplul bun de mai sus. IMG_1308 eu nu sunt centrata si daca tot se vede fata bunicii mele, era de preferat sa nu fie blurata. IMG_1315... e miscata,IMG_1324 sotul e taiat si eu am o privire ciudata.IMG_1347 era dragut daca iesea clar si buchetul si rochia. De la IMG_478 pana la IMG_1518 au iesit excelent. IMG_1519 e neclara. La img_1534 de ce partea de jos este decolarata-alba?.IMG_1536 e palida si neclara la zoom IMG_1592 este blurata"
    Facand un scurt calcul matematic, dumneavoastra sunteti nemultumita deoarece 12 fotografii sunt nereusite iar 1140 au iesit excelent conform spuselor dumneavoastra. Asta in seamna un procentaj 1,04% al fotografiilor nereusite.
    Oricum, eu va multumesc pentru feedback-ul acordat. Cat despre "tinutul pe la usi" nu imi amintesc momentul in care dumneavoatra m-ati vizitat. Oare ati venit la mine la usa si eu nu v-am primit in casa?
    Am sa va rog sa incercati sa denigrati cat mai putin oamenii pe viitor, iar daca o veti face ar fi minunat sa veniti cu argumente solide. Cat despre plata serviciilor dati-mi voie sa va reamintesc faptul ca in contract scria negru pe alb faptul ca restul de bani vor fi achitati la finalul evenimentului. Deci nu a fost pretentia noastra, a fost un act semnat de comun acord. Nu a venit nimeni sa va bage mana in buzunar.
    P.S. PENTRU CUNOSCATORI - obiective folosite la evenimentul doamnei Cojocaru: Sigma 24-70 f2.8, Sigma 70-200 f2.8, Canon 85mm f1.8
    Oare de este bunica blur in biserica?

Citat Postat de Bombi86 Vezi mesajul
    Buna, miresicile!
    Aveti mare grija cand va alegeti fotograful si cameramanul. Nu va recomand absolut deloc Eduard Negoita si Sorin. Desi am semnat contractul cu ei, dat avans, la nunta am avut alt cameraman (sorin pare sa fi fost ocupat), iar in dimineata nuntii au avut pretentia sa le dam toti banii, nu tocmai cum discutasem la incheierea contractului. Evident si-au batut joc, majoritatea pozelor au fost nereusite, iar filmarea, mai ales dansul mirilor, a fost un dezastru video. Momentele importante nu au reusit sa le surprinda in totalitate, desi au fost 2 fotografi.
    Dupa 2 luni cand incercam sa recuperam pozele si filmarea eram tratati ca oamenii strazii. Eram tinuti la usa, asteptand un raspuns, desi totul era achitat. Carcasele le-am primit deja uzata (rupte la colturi), iar cand le-am mentionat acest lucru mi s-a comunicat ca le pot schimba, ca nu sunt atat de scumpe. La film am primit 3 copii insa si aici a trebuit sa revenim deoarece au fost probleme la inregistrarea lor pe suport DVD. Si multe alte marunte. De evitat! E pacat, deoarece cu amintirile acestea ramaneti.

Pagina 16 din 16 PrimulPrimul ... 6141516

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us