Pagina 34 din 34 PrimulPrimul ... 24323334
Rezultate de la 265 la 270 din 270

Subiect: Restaurante in Giurgiu, discutii, poze, meniuri

Inregistrat
    23.01.2013

Implicit Re: Restaurante in Giurgiu, discutii, poze, meniuri

Citat Postat de gezena Vezi mesajul
    Buna,

Eu am facut la Perla, cu firma de aranjamente din Bucuresti si a fost ok dpdv al organizarii. N-am intrebat nimic la Balanoia. Am citit insa intr-un post al unei fete de pe topicul asta despre problemele avute legat de locatia de la Balanoaia. Noua ne-a recomandat Bogdan Deacu, baiatul care s-a ocupat de filmari si poze, restaurantul Perla, si am mers la sigur pentru ca el avea o experienta foarte mare in ce priveste nuntile in Giurgiu. Legat de tort, recomandarea mea este sa il faci la comanda in Bucuresti pentru ca in Giurgiu nu prea e nimic mai rasarit. Am avut de la Agapitos tortul, biscotino, fara martipan, dar in varianta dorita de tine au o gramada de modele si iti pot face exact cum vrei tu. Crede-ma ca si acum, la 4 luni dupa nunta ma mai intreaba lumea de unde am luat tortul.

Buna fetelor...akm am intrat si eu printre voi...eu as vrea sa fac nunta anul viitor(iulie 2014)la restaurantul de la balanoaia....ink nu am vorbit acolo....nu stiu cam knd sa ma duc sa vorbesc....credeti k deja s-au stabilit nunti pentru anul viitor???multumesc!

Inregistrat
    30.01.2013

Citat Postat de soulsweet20 Vezi mesajul
    Da problema asta o am si eu la Balanoaia ca imi impune sa imi aranjeze ea nu prea vrea sa vin cu o firma... acum nu stiu ce sa zic sper sa aiba gust
    Nu stiu ar trebuie prin primavara sa ma duc sa vad si eu cam cum arata restaurantul aranjat de ea.
    Formatie am ales ce am mai gasit din Giurgiu Ecou( niste tipi de treaba) pentru ca majoritatea erau ocupati sau cereau de la 3000 euro in sus
    Acum in ianuarie mi-a zis ca schimba meniul (doar aperitivul) in fine sa vad lista finala de preturi sa vad pe unde ma scald.
    gezena imi poti zice si mie ce costuri suplimentare ti-a mai zis ca trebuie sa suporti?
    In schimb acum ma apuc de cautat rochite
    Si mai vreau sa intreb daca in giurgiu stie cineva vreo cofetarie sa imi fac un tort din martipan cum vreau eu si bun la gust?
    Va pup, CRIS

Buna,

Aici poti gasi torturi superbe si extrem de gustoase: http://torturidefondant.blogspot.ro/

Inregistrat
    12.02.2013

Citat Postat de georgiana88danciu Vezi mesajul
    Buna fetelor...akm am intrat si eu printre voi...eu as vrea sa fac nunta anul viitor(iulie 2014)la restaurantul de la balanoaia....ink nu am vorbit acolo....nu stiu cam knd sa ma duc sa vorbesc....credeti k deja s-au stabilit nunti pentru anul viitor???multumesc!
    ar fi cazul sa te duci. noi am facut rezervare anul trecut in ianuarie pentru anul asta in august. pt 2012 nu am mai gasit decat tarziu in nov

Anul trecut in aceeasi perioada (martie) am facut si eu rezervarea la Balanoaia pentru iulie anul acesta...si a fost in regula, nu erau multe rezervari facute, asa ca daca vorbesti de acum e bine.
    Noi am dat 1500 lei avans.
    Ne-au vorbit si de aranjamentele lor pentru mese si scaune, dar nu ne-au impus sa le folosim pe ale lor. Ne-au spus clar ca nu sunt foarte incantati ca altii sa vina sa faca bani la ei in local, cand si ei au tot ce le trebuie, dar ca nu e neaparat o obligatie. Am vazut si husele lor de scaune si de mese,dar nu se potrivesc cu ideile mele si, in plus, firma pe care am contractat-o pentru decoratiuni se ocupa de tot...aranjatul meselor, flori, au si invitatii, iar pretul huselor pentru scaune si al fetelor de mese este la fel ca al celor de la restaurant.
    Desi spun ei ca nu sunt de acord sa iei decoratiunile din alta parte, daca va uitati pe site-urile firmelor de aranjamente din Giurgiu o sa gasiti multe poze cu evenimente de la Balanoaia.
    Noi am fost acum vreo luna sa luam ofertele de meniu de la ei. Mi se par ok variantele. Ne-am alcatuit un meniu cu gustare, pastrav cu legume, mix grill si sarmalute care ajunge pe la 140 lei...Surpriza a fost sa descopar ca au o remiza de 10 % din contravaloarea meniurilor. Cel putin asa scria la pe ultima pagina a ofertei pe care am luat-o noi. Spun surpriza, pentru ca mi-aduc aminte ca am intrebat anul trecut ce alte costuri mai sunt in afara de mancare si, eventual, aranjamente...si mi s-a raspuns ca nu mai sunt altele. In fine, si asa mi se parea meniul prea ieftin... , asa, cu remiza ajunge pe la vreo 150-155 lei. A, si cafeaua lor costa 3.5 lei, iar daca vii cu cafeaua ta, costa 1 leu prepararea..chifla tot 1 leu.

Inregistrat
    31.10.2012

Citat Postat de cora_gingasu Vezi mesajul
    Anul trecut in aceeasi perioada (martie) am facut si eu rezervarea la Balanoaia pentru iulie anul acesta...si a fost in regula, nu erau multe rezervari facute, asa ca daca vorbesti de acum e bine.
    Noi am dat 1500 lei avans.
    Ne-au vorbit si de aranjamentele lor pentru mese si scaune, dar nu ne-au impus sa le folosim pe ale lor. Ne-au spus clar ca nu sunt foarte incantati ca altii sa vina sa faca bani la ei in local, cand si ei au tot ce le trebuie, dar ca nu e neaparat o obligatie. Am vazut si husele lor de scaune si de mese,dar nu se potrivesc cu ideile mele si, in plus, firma pe care am contractat-o pentru decoratiuni se ocupa de tot...aranjatul meselor, flori, au si invitatii, iar pretul huselor pentru scaune si al fetelor de mese este la fel ca al celor de la restaurant.
    Desi spun ei ca nu sunt de acord sa iei decoratiunile din alta parte, daca va uitati pe site-urile firmelor de aranjamente din Giurgiu o sa gasiti multe poze cu evenimente de la Balanoaia.
    Noi am fost acum vreo luna sa luam ofertele de meniu de la ei. Mi se par ok variantele. Ne-am alcatuit un meniu cu gustare, pastrav cu legume, mix grill si sarmalute care ajunge pe la 140 lei...Surpriza a fost sa descopar ca au o remiza de 10 % din contravaloarea meniurilor. Cel putin asa scria la pe ultima pagina a ofertei pe care am luat-o noi. Spun surpriza, pentru ca mi-aduc aminte ca am intrebat anul trecut ce alte costuri mai sunt in afara de mancare si, eventual, aranjamente...si mi s-a raspuns ca nu mai sunt altele. In fine, si asa mi se parea meniul prea ieftin... , asa, cu remiza ajunge pe la vreo 150-155 lei. A, si cafeaua lor costa 3.5 lei, iar daca vii cu cafeaua ta, costa 1 leu prepararea..chifla tot 1 leu.

Cu ce firma de oraganizari evenimente ai colaborat????

Inregistrat
    26.06.2008

fetelor dar de conacul de la greaca ce ziceti?am vazut poze pe situl lor si pare destul de frumos acolo.ma gandesc la urmatorul bebe sa facem botezul acolo.

Pagina 34 din 34 PrimulPrimul ... 24323334

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us