Pagina 1 din 121 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 967

Subiect: Discutii despre sanatate

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Discutii despre sanatate

m am gandit sa deschid un nou subiecte pt cele ce au probleme medicale,fara pretentia de a primi cineva un diagnostic,un tratament aici...ci niste indrumari,mici sfaturi orientative,informatii,incurajari...medici buni,de care ati fost multumiti....sa incercam sa ne ajutam reciproc

Inregistrat
    04.07.2006

Implicit Re: sanatate

O idee foarte buna, din cate stiu avem si ceva doctorite printre noi!

Inregistrat
    06.02.2005

ma amuza teribil subiectul .. pt ca tocmai ce am iesit din spital... a fost groaznic, si daca mi-am vindecat rinichii (sper) mi-am distrus nervii.. pupi si sanatoate la toate

Da, buna idee dragutzelor!Atat cat pot eu va ajut , sunt miresica-medic ,sunt nutritionist si asistent univ la fac de medicina.Tocmai am discutat pe forum despre anticonceptionale si am incercat sa ajut macar cu sfaturi sau cu recomandari.Chiar ma gandeam-in pauza intre doua grupe de studenti-ca am intrat pe forum sa vand rochita mea si uite unde am ajuns.Dar se pare, ca si in familia mea-unde sunt singurul medic-ca trebuie sa ajut pe oricine si oriunde ar fi acea persoana, neconditionat.E si uite asta fac.
    Se pare totusi ca oricate reviste si emisiuni ar exista noi ducem lipsa de o informatie corecta si pana la urma sunt de vina colegii mei, medicii.Stiu ca nu toti sunt superficiali, ca nu le ajunge timpul sa stea cu fiecare cate o ora la discutii , ca sunt prost platiti dar pana la urma de aceea am jurat sa facem aceasta meserie nobila, sa ingrijim si sa prevenim bolile.Poate este pateti ce insir eu aici, dar ca pacient m-am lovit si eu de superficialitate si mi-am jurat ca mai bine am 5 pacienti pe zi /multumiti decat 100 si sa plece de la mine nelamuriti.

Inregistrat
    06.02.2005

URAAAAAAAAAAAAA

am si eu o mare problema..............si chiar am MAAAARE nevoie de un nutritzionist...........te rog frumos sa ma ajutzi in masura in care potzi.
    Am nevoie de un program personalizat pentru a slabi vreo 25 kg.........ce ma sfatuiesti?

Mulzumesk
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Citat Postat de viviana
    URAAAAAAAAAAAAA

am si eu o mare problema..............si chiar am MAAAARE nevoie de un nutritzionist...........te rog frumos sa ma ajutzi in masura in care potzi.
    Am nevoie de un program personalizat pentru a slabi vreo 25 kg.........ce ma sfatuiesti?

Mulzumesk
    Vreau sa stiu ce inaltime ai, greutatea de acum , care a fost cea mai mare fluctuatie de greutate analize de sange: hemoleucograma , colesterol trigliceride glicemie si vreau si un sumar de urina.Trebiu sa iti spun ca nu o sa le dai jos in 6 luni, este o mare pierdere pt organism dar le vei da jos rational si cu ceva miscare.Acum am avut o pacienta care a slabit in 2 sapt cam 2 kg dar crede-ma ca mananca absolut normal, cu unele exceptii.Vreau sa mai stiu ce mananci acum, ce iti place si ce nu.

Inregistrat
    06.07.2006

Anca..se pare ca tu esti ingerul meu pazitor..
    Si eu mai am o problema..sunt foarte slaba..nu ma mai deranjeaza asta...dar ..intrebare...e vreo problema?...mi-am facut analizele..si se pare ca au iesit ok..am 1,67 si fluctuez intre 46-49kg..mananc orice..dulce..paste...orice..si nu ma ingras deloc..prietenul meu se pare ca e la extrema cealalata..el pune kg...dar inca nu e gras..toata lumea se mira de mine si exclama de fiecare data..vai ce slaba esti..am uitat sa iti spun ca am 29 ani..iar greutatea asta o am cam de prin liceu..stiu ca toate vom tabari pe tine..daca taceai filosof erai....dar poate..atunci cand vei avea timp sa raspunzi..o vei face..multumim ingeras..
    PS..mananc atat cat pot..nu exagerez...mananc putin la fiecare masa dar destul de des..(asta pentru ca nu pot mai mult)..

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de ancastoian
    Vreau sa stiu ce inaltime ai, greutatea de acum , care a fost cea mai mare fluctuatie de greutate analize de sange: hemoleucograma , colesterol trigliceride glicemie si vreau si un sumar de urina.Trebiu sa iti spun ca nu o sa le dai jos in 6 luni, este o mare pierdere pt organism dar le vei da jos rational si cu ceva miscare.Acum am avut o pacienta care a slabit in 2 sapt cam 2 kg dar crede-ma ca mananca absolut normal, cu unele exceptii.Vreau sa mai stiu ce mananci acum, ce iti place si ce nu.
    Am 1.77 si aproape suta de kg (26 ani). In 2003 am avut 69 de kg. Mananc numai prostioare, sunt moarta dupa dulciuri si tot de inseamna patiserie, cu restul stau bine mai pusin cu calciu. Daca este nevoie de o analiza EXACTA imi pot face, dar la ultima am iesit in normalitati, sau cel putin asha mi s-a spus. Ce pot sa fac (inafara de autosugestie) sa nu mai am pofta de dulciuri? Sa nu mai consum sucuri???
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Pagina 1 din 121 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us