Pagina 2 din 121 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 967

Subiect: Discutii despre sanatate

Implicit Re: sanatate

Citat Postat de Delfinas
    Anca..se pare ca tu esti ingerul meu pazitor..
    Si eu mai am o problema..sunt foarte slaba..nu ma mai deranjeaza asta...dar ..intrebare...e vreo problema?...mi-am facut analizele..si se pare ca au iesit ok..am 1,67 si fluctuez intre 46-49kg..mananc orice..dulce..paste...orice..si nu ma ingras deloc..prietenul meu se pare ca e la extrema cealalata..el pune kg...dar inca nu e gras..toata lumea se mira de mine si exclama de fiecare data..vai ce slaba esti..am uitat sa iti spun ca am 29 ani..iar greutatea asta o am cam de prin liceu..stiu ca toate vom tabari pe tine..daca taceai filosof erai....dar poate..atunci cand vei avea timp sa raspunzi..o vei face..multumim ingeras..
    PS..mananc atat cat pot..nu exagerez...mananc putin la fiecare masa dar destul de des..(asta pentru ca nu pot mai mult)..
    Delfinas, mama,esti buna de pacient!Vreau sa stiu ce program ai pentru ca este posibil sa ai un metabolism care reactioneaza la stress.Ideea este ca ar trebui sa ai cam 52-54 kg acum este vorba si de conformatia ta, oase mai mici, mai usoare.In fine trebuie un program alimentar bine gandit si un supliment vitaminic.Dar faptul ca ai aceeasi greutate de ceva timp este un lucru excelent ceea ce ma face sa cred ca asa este organismul tau.Cred ca am nevoie de rezultatele analizelor sa vad ce fel de persoana esti, energica/nu activa, etc ce grupa de sange ai si o sa iti fac un program de ingrasat cateva kg.DAR asta o spun pt toti.Dietele mele sunt usoare de fapt nu te afecteaza psihic ca ai voie sau nu sa mananci una alta insa trebuiesc respectate, este regula de aur !

Citat Postat de viviana
    Am 1.77 si aproape suta de kg (26 ani). In 2003 am avut 69 de kg. Mananc numai prostioare, sunt moarta dupa dulciuri si tot de inseamna patiserie, cu restul stau bine mai pusin cu calciu. Daca este nevoie de o analiza EXACTA imi pot face, dar la ultima am iesit in normalitati, sau cel putin asha mi s-a spus. Ce pot sa fac (inafara de autosugestie) sa nu mai am pofta de dulciuri? Sa nu mai consum sucuri???
    Da, nu o sa fie usor.Trebiue sa luptam sa iti schimbi modul de viata.Esti din Buc?

Inregistrat
    06.07.2006

Citat Postat de ancastoian
    Delfinas, mama,esti buna de pacient!Vreau sa stiu ce program ai pentru ca este posibil sa ai un metabolism care reactioneaza la stress.Ideea este ca ar trebui sa ai cam 52-54 kg acum este vorba si de conformatia ta, oase mai mici, mai usoare.In fine trebuie un program alimentar bine gandit si un supliment vitaminic.Dar faptul ca ai aceeasi greutate de ceva timp este un lucru excelent ceea ce ma face sa cred ca asa este organismul tau.Cred ca am nevoie de rezultatele analizelor sa vad ce fel de persoana esti, energica/nu activa, etc ce grupa de sange ai si o sa iti fac un program de ingrasat cateva kg.DAR asta o spun pt toti.Dietele mele sunt usoare de fapt nu te afecteaza psihic ca ai voie sau nu sa mananci una alta insa trebuiesc respectate, este regula de aur !
    Pai ce sa spun...ma abonez la tine...
    Sa imi spui ce trebuie sa fac..si sunt pacienta ta..si da..ai dreptate..reactionez la stress..atunci ca ma framanta ceva..daca am o problema ceva..nu mai am pofta de mancare..si mananc strictul necesar..dar recuprez in alta zi cand mananc mai mult..as vrea totusi sa mai pun ceva pe mine..mai ales pe brate..ca sunt foarte subtiri..daca veo considera ca nu e nevoie..eu voi fi foarte fericita..doar sa stiu ca sunt sanatoasa..am grupa 0..se pare ca negativ...trebuia sa imi mai fac Rh-ul o data sa vad daca este asa sau e o greseala dar am amanat..dar asa mi s-a spus 0negativ..

Citat Postat de Delfinas
    Pai ce sa spun...ma abonez la tine...
    Sa imi spui ce trebuie sa fac..si sunt pacienta ta..si da..ai dreptate..reactionez la stress..atunci ca ma framanta ceva..daca am o problema ceva..nu mai am pofta de mancare..si mananc strictul necesar..dar recuprez in alta zi cand mananc mai mult..as vrea totusi sa mai pun ceva pe mine..mai ales pe brate..ca sunt foarte subtiri..daca veo considera ca nu e nevoie..eu voi fi foarte fericita..doar sa stiu ca sunt sanatoasa..am grupa 0..se pare ca negativ...trebuia sa imi mai fac Rh-ul o data sa vad daca este asa sau e o greseala dar am amanat..dar asa mi s-a spus 0negativ..
    Buuun.Bine ca esti din Buc, mi-e mai usor!Deci, pana una alta vreau sa iei Supradine(vitamine) si sa te duci la bazin sau o sala de forta.Eu vreau sa te vad ca nu pot sa fac asa consultatia decat sa iti dau niste sfaturi.Dupa ce ne vedem si te cunosc ca asta e ideea, o sa iti fac un program pe care ti-l trimit pe net.ok?

Inregistrat
    06.06.2006

ai cumva un cabinet? pt ca si eu as fi interesata dar nu asa pe net ci sa vb fata in fata. si eu as vrea sa mai slabesc un pic asta inseamna vreo 3 kg, adica am 1.72, si 56 kg, dar trebuie sa fiu atenta mereu la ce mananc pt ca pun f repede ...pot spune ca nu mai consum duclciuri, sucuri, si paine alba, fara prajeli...in rest cate un pic din toate.

Fetelor, eu nu iau bani pt asta.Este meseria mea si o fac cum pot eu mai bine. Mai bine luam legatura la tel sa va programez ok?Si zic asta cu programatu' pt ca am multi pacienti si nu am inca posibilitatea sa imi deschid un cabinet iar asa sa fac un regim prin tel sau net nu pot si nu e profi!
    Ultima editare de ancastoian : 01.11.2006 14:06:08

Inregistrat
    06.07.2006

Citat Postat de ancastoian
    Buuun.Bine ca esti din Buc, mi-e mai usor!Deci, pana una alta vreau sa iei Supradine(vitamine) si sa te duci la bazin sau o sala de forta.Eu vreau sa te vad ca nu pot sa fac asa consultatia decat sa iti dau niste sfaturi.Dupa ce ne vedem si te cunosc ca asta e ideea, o sa iti fac un program pe care ti-l trimit pe net.ok?
    Este perfect..sa imi spui cand ai putea sa ma vezi..si unde..iar eu voi fi a ta..Momentan eu stau acasa...asa ca as putea ajunge oricand si la orice ora in principiu..tare ma bucur ca te-am gasit Anca..

Citat Postat de Delfinas
    Este perfect..sa imi spui cand ai putea sa ma vezi..si unde..iar eu voi fi a ta..Momentan eu stau acasa...asa ca as putea ajunge oricand si la orice ora in principiu..tare ma bucur ca te-am gasit Anca..
    Ma suni ca ai tel meu si ne vedem!

Pagina 2 din 121 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us