Pagina 121 din 121 PrimulPrimul ... 2171111119120121
Rezultate de la 961 la 967 din 967

Subiect: Discutii despre sanatate

Inregistrat
    09.03.2010

Implicit Re: Despre credinta

Fetele...suntem pe topicul "Despre credinta"...Nu ca n-ar fi interesanta dezbaterea,precis daca deschideti topic nou,se vor gasi destule simpatizante.
    "Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie...
    Traieste ca si cum ai muri maine...
    Iubeste ca si cum nimeni,nu te-ar fi ranit...NICIODATA."

Inregistrat
    02.06.2010

Citat Postat de Orhideee23 Vezi mesajul
    Fetele...suntem pe topicul "Despre credinta"...Nu ca n-ar fi interesanta dezbaterea,precis daca deschideti topic nou,se vor gasi destule simpatizante.

Pai are legatura In momentul in care se defiinteaza medicina de tot, cei mai castigati sunt preotii . Sa vezi atunci viloaie de neam prost, masini nesimtite, case de vacanta, sutane cu swarovski, etc.

Dar, cum spunea si Arina, Smurd-ul nu inseamna numai Arafat.
    Ultima editare de Pityk : 11.01.2012 20:03:21
    Nu te certa niciodata cu un prost ...
    Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta sa.

Fii intotdeauna cine esti! Si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine.

Inregistrat
    09.03.2010

Citat Postat de Pityk Vezi mesajul
    Pai are legatura In momentul in care se defiinteaza medicina de tot, cei mai castigati sunt preotii . Sa vezi atunci viloaie de neam prost, masini nesimtite, case de vacanta, sutane cu swarovski, etc.
    Imi retrag cuvintele.Nu vazusi legatura,atat de evidenta,totusi
    "Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie...
    Traieste ca si cum ai muri maine...
    Iubeste ca si cum nimeni,nu te-ar fi ranit...NICIODATA."

Inregistrat
    18.03.2009

Citat Postat de Arina3891 Vezi mesajul
    Nu vor sa desfiinteze SMURD-ul, ci doar sa dea posibilitatea sa existe si spitale si ambulante private care sa fie platite tot din asigurarea de sanatate, adica o concurenta pentru SMURD. Nu inteleg de ce toata lumea e impotriva acestui lucru?
    Hm... pai exista spitale si ambulante private, nu era nevoie de o lege care sa le inventeze. Doar ca din greseala, cine sprijina si promoveaza legea asta are grija sa-i dea forma asta, a concurentei, ca saracii, astia de la privat nu prea au cum sa pape niste fonduri de la buget. Practic speculeaza acest aspect, al concurentei mizand pe faptul ca exista foarte multe persoane nemultumite de serviciile din sanatate prestate de stat (spagi, mizeria din spitale, lipsa de calificare a unora, incompetenta altora, cozi in policlinici, aparatura defecta amd) ar renunta oricand bucuroase la plata asigurarii medicale catre stat si s-ar indrepta catre mediul privat unde calitatea serviciilor este net superioara. Pe de-o parte n-ar fi un lucru rau, pe de alta parte, la ce afaceri se fac la acel nivel, nici nu vreau sa ma gandesc la ce teapa poate insemna asta pentru noi. Oricum, e mult mai adanc substratul decat lasa ei sa se vada.

LE: deschisesem la un mom dat un subiect pe tema asta, dar nu-l mai gasesc... Cred ca-i arhivat.
    Si mai LE: L-am gasit: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=29920
    Ultima editare de sumo1234 : 11.01.2012 20:10:55
    Ochi pentru ochi...si lumea va deveni mai oarba - Dalai Lama
    Cine vrea sa traiasca in pace, aude, vede si tace - proverb popular.

Inregistrat
    18.05.2011

intervin si eu cu rugamintea sa fie mutata discutia despre SMURD si sistemul de asistenta medicala de urgenta pe un alt topic pentru ca nu isi are rostul aici la Despre Credinta. Luiza ne ajuti?
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    07.07.2011

Implicit Re: Discutii despre sanatate

Vand doua cutii de Sinergin (plicuri).Daca sunteti interesate va rog sa imi spuneti.

Inregistrat
    09.07.2006

Implicit Re: Discutii despre sanatate

Stie cineva ce spital di Bucuresti este dotat cu Pet/CT?Din cate am inteles aparatu este si la noi si computerul tomograf la acest aparat costa 1200 euro.

Pagina 121 din 121 PrimulPrimul ... 2171111119120121

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us