Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 177

Subiect: Testul Papanicolau si HPV

Inregistrat
    05.08.2006

Implicit Testul Papanicolau si HPV

Fetelor, mi-a venit rezultatul de la Papanicolau. E vreun medic pe aici sa ma lamureasca si pe mine ce naiba e? Ca astia isi inchipuie ca in timpul liber intre doua modele financiare mai fac si o Medicina la FF, ca altfel nu-mi explic de ce iti dau o foaie din care nu intelegi nimic, in conditiile in care la un ginecolog prinzi programare peste o luna jumate.
    Deci pe scurt, precizez doar ce era incercuit, daca ma puteti ajuta si pe mine:
    - celule epiteliale pavimentoase superficiale frecvente dispuse in placarde mici, mari
    - polinucleare neutrofile rare
    - hematii rare
    - flora microbiana moderata, tip coci, bacili - aici e scris alaturi Gardnerella cu semnul intrebarii

Iar la concluzii (daca nu descifrez corect scrisul nu rideti de mine ): Frotiu clasa II Pap (infectios - Bethesda System)

2. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    18.10.2007

Implicit Re: Papanicolau - descifrare!

Citat Postat de tasha Vezi mesajul
    Fetelor, mi-a venit rezultatul de la Papanicolau. E vreun medic pe aici sa ma lamureasca si pe mine ce naiba e? Ca astia isi inchipuie ca in timpul liber intre doua modele financiare mai fac si o Medicina la FF, ca altfel nu-mi explic de ce iti dau o foaie din care nu intelegi nimic, in conditiile in care la un ginecolog prinzi programare peste o luna jumate.
    Deci pe scurt, precizez doar ce era incercuit, daca ma puteti ajuta si pe mine:
    - celule epiteliale pavimentoase superficiale frecvente dispuse in placarde mici, mari
    - polinucleare neutrofile rare
    - hematii rare
    - flora microbiana moderata, tip coci, bacili - aici e scris alaturi Gardnerella cu semnul intrebarii

Iar la concluzii (daca nu descifrez corect scrisul nu rideti de mine ): Frotiu clasa II Pap (infectios - Bethesda System)
    Tot ce pot sa-ti spun e ca 2 ala e de bine (atata mi-a iesit si mie anul trecut cand l-am facut, si a zis asistenta ca e ok).
    In rest, iti spun doctoritele .
    Andrada
    Cezara
    Sa acceptam sa invatam
    O colica, doua colici, articulat: COLICILE

4. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    05.08.2006

Multumesc!
    Tot nu pot sa inteleg de ce nu iti si spun daca e ok sau nu..........Mi se pare absolut stupid sa imi fac niste analize la rezultatul carora sa ma uit ca vitelu-n calendar Ca doar nu le-am facut sa le pun in rama acasa....... Normal mi se parea ca rezultatul sa fie interpretat de un medic (chiar cel care a solicitat de altfel analizele)

6. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    18.10.2007

Multumesc!
    Tot nu pot sa inteleg de ce nu iti si spun daca e ok sau nu..........Mi se pare absolut stupid sa imi fac niste analize la rezultatul carora sa ma uit ca vitelu-n calendar Ca doar nu le-am facut sa le pun in rama acasa....... Normal mi se parea ca rezultatul sa fie interpretat de un medic (chiar cel care a solicitat de altfel analizele)
    Pai da, rezultatul trebuie interpretat de un medic. Aia de la laborator nici n-au dreptul sa interpreteze.
    Andrada
    Cezara
    Sa acceptam sa invatam
    O colica, doua colici, articulat: COLICILE

8. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    16.11.2007

Question Re: Papanicolau - descifrare!

[quote=tasha;662157]Fetelor, mi-a venit rezultatul de la Papanicolau. quote]

Buna!
    Pot sa te intreb cat costa un test?Am auzit ca e destul de costisitor..e adevarat?
    Scuze....off-topicu

Semnati petitia: http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/ acordati copiilor abandonati dreptul de a trai intr o familie

10. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    05.08.2006

Citat Postat de rocris75 Vezi mesajul
    Pai da, rezultatul trebuie interpretat de un medic. Aia de la laborator nici n-au dreptul sa interpreteze.
    Asa, deci acum eu ar trebui in mod normal sa astept o luna jumate pina gasesc un medic disponibil la ei sa imi interpreteze rezultatul Ce tare1 Si cica platesti abonament sa "beneficiezi" de aceste servicii

Ma descurc eu, nu-i bai, ca ma duc altundeva, asta e....Dar in regula tot nu mi se pare

12. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    16.11.2007

Asa, deci acum eu ar trebui in mod normal sa astept o luna jumate pina gasesc un medic disponibil la ei sa imi interpreteze rezultatul Ce tare1 Si cica platesti abonament sa "beneficiezi" de aceste servicii

Ma descurc eu, nu-i bai, ca ma duc altundeva, asta e....Dar in regula tot nu mi se pare
    Eu am inteles ca si medicul de familie poate citi rezultatul.

Semnati petitia: http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/ acordati copiilor abandonati dreptul de a trai intr o familie

14. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
    Inregistrat
    05.08.2006

Testul Babes-Papanicolau nu este deloc costisitor. Eu l-am facut la o clinica privata unde am abonament si am platit 820,000 ROL.

16. Mareste Micrsoreaza Additional Functions Copy Save in Template History? Da Comment Salveaza Save and Reload Resetare Powered by vBulletin® Version 4.2.4 Copyright © 2017 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •