Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate de la 25 la 27 din 27

Subiect: Traditii de nunta

Inregistrat
    02.03.2011

Talking Re: Traditii de nunta

trist,dar de obicei daca lucrurile "scartaie" de la inceput nu va fi un final fericit...eu pt mine sper sa fie ca in povesti...pana la adanci batraneti,

Inregistrat
    26.02.2009

Implicit Re: Traditii de nunta

Eu stiu ca obiceiurile incep de la casa miresei unde cand vine dupa mireasa se scoate intai o mireasa mica apoi una batrana care se platesc apoi mireasa, se pune de catre mireasa la nasii si cei din familie acele flori albe artificiale in piept, in biserica cine calca primul pe picior dintre miri acela conduce casa, si nasii in biserica pun pe spatele mirilor un material care il prind cu ace si o batista cu care le leaga mainile

Inregistrat
    10.09.2013

Implicit Re: Traditii de nunta

Citat Postat de zeke Vezi mesajul
    Faceti asa ceva? Cine organizeaza de obicei aceste chefuri? Unde mergem si ce facem?
    Eu m-am gandit ca ar fi dragut ca sa facem in aceeasi zi, adica eu sa ma duc cu fetele, el cu baietii pe undeva. Mi-ar place sa facem ceva special, dar in Arad nu prea avem prea multe obtiuni.
    Mergeti in aceasi zi,si la sfarsitul zilei va intalniti si va petreceti toti impreuna!

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us