Dragelor...sa va spun ce si cum a fost la mine la nunta cu traditiile....noi am incercat sa tinem cat de cat traditiile...am ami uitat de ele....si prima care imi viine in minte ca am uitat-o e cea ca mireasa trebuie sa scrie pe talpa pantofului numele domnisoarelor de onoare, iar dimineatza dupa nunta, numele fetei care s-a sters,se va marita prima....de asta chiar imi pare rau ca am uitat-o....dar am avut si traditii pe care le-am respetat...pentru ca noi, chiar ne-am dorit o nunta traditionala....sa revenim....ne-am vazut direct la cununia civila...pe care am avut-o de deimineatza....pentru ca eu ama vut un fix..si nu am vrut sa ma imbrac mireasa la cununia civila....bun.....dupa civila...fiecare s-a dus la el acasa.....mirele a plecat acasa...eu m-am dus la salon...mirele acasa si-a facut bradul...l-a barbierit baiatul cu bradul...s-a facut o hora la mire acasa, apoi au plecat sa ia nasii....de la nasi au venit la mine....eu am venitde la salon, m-au imbracat domnisoarele de onoare , mi-au cantat ia-ti mireasa ziua buna...eu radiam de fericire...iar mama plangea...am facut o hora...si apoi m-am ascuns...au venit mirele, nasii, invitatii si eu nicaieri...m-a cautat mirele si m-a gasit...ascunsa dupa o usa......apoi am pus florile in piept nuntasilor...am iesit in fata blocului am facut nuneasca...nasa mi-a rupt turta si apoi am plecat la biserica....la biserica slujba a fost de vis...mi-au scapat cateva lacrimutze...(noroc ca nu m-a vazut nimeni...)....la local....valsul mirilor...restul cum il stiti.....voalul miresei....aruncarea buchetului.....dat noroc cu invitatii.....hora miresei.....si gata...s-a terminat nunta......nu stiu cat v-a ajutat ceea ce v-am spus....dar astea sunt traditiile respectate de noi