Pagina 90 din 90 PrimulPrimul ... 4080888990
Rezultate de la 713 la 716 din 716

Subiect: Restaurante in Tg Jiu, meniuri, preturi, poze

Inregistrat
    26.10.2013

Implicit Re: Restaurante in Tg Jiu, meniuri, preturi, poze

Sara buna sa aveti fetelor.
    La fel ca si colega noastra de mai sus , am si eu un offf despre nunta mea. Pot sa spun ca nu mai vreau sa aud de seara nuntii , singurii care nu au dezamagit au fotografii . Eu am facut nunta la asa zisul Restaurant Dumbrava in sala de la etaj, am avut 400 persoane, mergand pe mana patronului care a garantat ca intra oamenii si stau lejer , m-am trezit cu 12 persoane(desi am discutat de 10) la o masa, am descoperit asta cand am fost sa fac poze cu fiecare pintre mese trebuia sa ii deranjez pe cei de la masa alaturata (explicatie " Au venit la evenimentul din sala de la parter mai multe persoane si am avut nevoie de mese ") buuuun , cand am facut meniul a ramas stabilit ca in pret intra si sampania pentru toate persoanele , la care sa observ ca dupa ce au venit cam 250 persoane ca nu mai era sampanie , am fost nevoiti sa mergem sa cumparam deoarece din nou explicatie mirifica " noi am alocat pentru 400 persoane 12 sticle de sampanie care s-au consumat si nu va putem aduce altele" Unde s-au consumat NU STIU , nici daca erau paharele pline nu se consumau asa repede. Nu mai puteam de nervi si ca sa nu fac crize pe acolo sa stric totul m-am pus la masa sa mananc, alta SURPRIZA aperitivul, extrem de sarac(desi il alesesem pe cel mai bogat) si uscat , nu mancasem toata ziua asa ca am mancat ambele aperitive , al meu si al sotului. Toate bune si frumoase pana la tort, discutasem de un tort din fructe de padure si imbracat in martipan cu diverse decoruri cu trandafiri naturali , cand l-am vazut imi venea sa ii iert pentru toate greselile , iesise exact ca in poza care le-am aratat-o, am facut momentul tortului , lalala... cand ma duc sa il gust .... Tiramisu (pe care il detest) am mers sa cer , din nou explicatie si am avut supriza vietii mele, erau in bucatarie "calare"pe tortul meu, il "reparau" ca sa il prezinte si la celalalt eveniment. Pentru moment ramasesem toti acolo inmarmuriti, deci nu imi venea sa cred ce puteau sa faca, am tipat, am urlat ,am plans nu mai stiam ce sa fac, am stat cred ca 30 de min afara sa ma adun ca sa pot continuua, bine ca mi-au fost alaturi fata care imi facea pozele si sora mea ca altfel clacam. De acolo mi s-a taiat filmul, am facut totul din inertie, nu mai aveam chef de nimic. Dupa toate astea cand am ramas doar noi ai casei, cam 20-30 de persoane , a venit patronul la noi sa ne ceara banii, ne-a luat decat 350 de meniuri, pe tort si pe sampanie nu i-am dat niciun ban, desi ne-a aratat sticlele goale. Dupa ce a primit banii a plecat si la 5 minute au si inceput fetele sa faca curat, au bagat aspiratorul, le-am rugat sa ne mai lase 10-15 de minute desi era ora 3:30, nu au vrut, le-am spus ca le taiem cablul, ca raspuns au intrerupt curentul (am fost nevoiti sa plecam, nu puteam sa stam pe intuneric). Cand a fost a doua zi sotul meu sa ia ce a mai ramas , au inceput cu scuzele si cu mii si mii de iertarii si abureli, ba si mai mult , sefa de acolo, ii facea avansuri sotului meu ca sa nu spunem despre incidente,banuiesc, nu imi venea sa cred ca imi spunea sotul meu cand a ajuns acasa. Mare noroc a avut ca nu am avut cu ce sa ma duc la restaurant sa ii zic cateva si nici nu prea imi sta in caracter sa fac scandaluri, dar cu prima ocazie nu o sa o iert , macar o vorba peste nas. Cat depre decor la fel o mare greseala , ca am ascultat de patronul de la restaurant ca are el pe fratele sau, cred ,care se ocupa de aranjamente, husele au fost acceptabile dar aranjamentele de toata jena, le faceam si eu daca aveam florile.
    Singurii care nu m-au dezamagit au fost fotografii cum am spus si la inceput, Delia si Marius Preda si Jugravu Florin ,au facut mai mult decat a trebuit, am facut si sedinta foto in toate locurile din oras. chiar si dupa nunta am fost de am facut la Sohodol si pe la Tismana o sedinta foto... pana acum am primit doar fotografiile ne prelucrate care sunt super. abia astept sa le vad pe cele prelucrate si filmuletul :X. In incheiere , fetelor incercati sa tineti cat de cat totul sub control si sa intrati pe net si sa cautati si sa va informati.
    o seara placuta

Inregistrat
    02.01.2014

Buna felelor,

As dori sa aflu si eu mai multe detalii despre restaurantul simone(meniu, beneficii incluse, serviciile personalului, discutiile cu patronii, etc)

l-am vizitat si mi-a placut foarte mult si as vrea sa il rezervam pentru nunta.

Multumesc,

Inregistrat
    15.02.2014

Buna, fetelor.

Si eu voi avea nunta tot la restaurant Simone, in Tg jiu. As dori sa stiu amanunte despre cum s-au desfasurat lucrurile, daca ati avut costuri suplimentare nespecificate la inceput.

Multumesc.

Inregistrat
    08.04.2014

Buna fetelor! Am si eu o intrebare,stie cineva care sunt preturile meniurilor la anna events? multumesc!

Pagina 90 din 90 PrimulPrimul ... 4080888990

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us