Pagina 365 din 365 PrimulPrimul ... 265315355363364365
Rezultate de la 2.913 la 2.917 din 2917

Subiect: Fotografi pentru nunta

Inregistrat
    09.01.2016

Implicit Re: Fotografi pentru nunta

Ma numesc Marius si sunt administratorul firmei Nunti de Vis.

Ma simt nevoit sa raspund mai jos la comentatiile postate de domnul Romeo Dragomir (in data de 07.noiembrie.2015), de domnul mariuss ( in data de 06.11.2015) si de doamna Albu ( andreeaalbu2015 in data de 05.11.2015)

Incep cu Domnul Romeo Dragomir:

Daca ati fi citit cu atentie comentariile facute de mariuss ( in data de 06.11.2015) cred ca ati fi inteles ca nu are nici o legatura cu mine si ca este sigur o firma concurenta care nu are clienti si care, in loc sa se gandeasca cum sa faca sa ii obtina, sta mai mult sa se uite in curtea vecinului si sa moara de invidie.
    Nu am comentat niciodata la serviciile oferite de o firma concurenta si nici nu o sa o fac vreodata.
    Ba chiar vreau sa spun urmatoarele: domnul Albu, care initial a semnat un contract cu firma Nunti de Vis, este un client foarte pretentios si daca a spus ca a fost multumit de firma All4Marriage inseamna ca asa a fost si a primit de la All4Marriage materiale de calitate si va felicit pentru asta… toti stim ca cel mai important este ca la final clientul sa fie multumit. Sunt sigur ca daca ar fi mers in continuare cu firma Nunti de Vis ar fi fost la fel de multumit.
    Ati tras concluzii gresite despre mine, nu o sa ma ascund niciodata in spatele unui nume. La urmatorul targ de nunti, va astept la mine la stand sa ne cunostem personal.

In continuare, vreau sa raspund domnului mariuss la comentariul din data de 06.11.2015.

Din punctul meu de vedere, domnul mariuss nu este sigur mire , este ori fotograf ori are o firma foto video. Probabil spera ca daca vorbeste de rau firma Nunti de Vis, firma All4Marriage, etc, va avea mai multi clienti, dar se inseala… clientii se obtin prin munca (exemplu domnul si doamna Albu care au fost multumiti de serviciile All4Marriage).
    Ai adus prin comentariul tau multe acuzatii la adresa firmei Nunti de Vis si sunt nevoit sa raspund la ele.
    Ai afirmat la inceputul comentariului , citez “In plus de asta cei de la nunti de vis sunt deja celebri pentru ghiulelile pe care le dau pe la nunti.” Vreau sa spun ca firma mea partipa la targurile de nunti de aproximativ 7 ani cu numele NUNTI DE VIS. In aceasta perioada, am avut cel putin 700 clienti. Pe net apar 3 comentarii negative la adresa firmei Nunti de Vis. Eu consider ca daca din 700 clienti doar 3 sunt nemultumiti e un lucru bun si asta inseamna ca ne facem treaba bine. Singurul lucru la care stam mai prost, dar facem tot posibilul sa remediem acest lucru, este termenul de predare al materialelor foto video pe care il mai depasim din cand in cand, dar mai bine o mica intarziere si materialele sa fie ok. Majoritatea mirilor fac botezul cu noi, merg in concediu prin agentia noastra de turism, deci asta insemna ca sunt multumiti.
    Ai mai afirmat, citez: “ca singurul lor scop este acela de a scoate cat mai multi bani cu o investitie minima intr-un timp extrem de scurt.” , Asa cum am specificat mai sus, firma activeaza sub numele de Nunti de Vis de mai bine de 7 ani. Referitor la investitii, stam foarte bine…pe partea de video avem 5 camere 4k si 5 fullhd, avem 10 aparate foto dintre care 6 fullframe, avem aparatura de rezerva, avem calculatoare performante de montaj, avem un sistem de back-up al informatiei foarte bine pus la punct , avem un sediu destul de central unde clientii ne pot gasi intre orele 10.00-22.00. Daca ti se pare o investitie mica, eu iti urez sa faci tu una mai mare, mie imi este suficient atat.
    Ai afirmat in continuare ca folosim studenti pe care ii platim cu 300 ron. Nu avem in firma nici un student, iar comisionul pe care il primesc este mult mai mare. Cel mai nou fotograf in firma are deja 3 ani vechime.
    Ai spus , citez: “ca pachetul cuprinde foto-video-dj-lumini-formatie-fumgreu-porumbei-lunadepecer-etc-etc” . Poti vedea pe site-ul nostrum ca ne ocupam doar de foto – video si luna de miere. Referitor la luna de miere, ne mandrim ca suntem singura firma din tara care ofera luna de miere in Antalya si Thassos cu sedinta foto Trash the dress inclusa.
    In concluzie, tot ce ai spus sunt minciuni si te rog ca atunci cand mai comentezi ceva, sa aduci si dovezi…eu pot dovedi tot ce am spus mai sus.

Am lasat la final raspunsul pentru domnul si doamna Albu.

In primul rand, vreau sa spun ca imi pare bine ca sunteti multumiti de serviciile prestate de firma All4Marriage si ca aveti amintiri frumoase de la evenimentul vostru.
    Mi-am cerut scuze fata de dvs. in mail-ul pe care vi l-am trimis si o mai fac inca o data. Imi pare rau ca echipa nu a ajuns la cununia civila pentru ca asa cum am mai spus, cel mai important pentru mine este ca mirii sa fie foarte multumiti la sfarsit.
    Dar vreau sa raspund totusi la acuzatiile pe care ni le aduceti:
    Citez din comentariul dvs.: “- invitatiile au fost ok, dar le-am primit dezasamblate (nu ni s-a spus de dinainte ca asa vor veni sau ca putem cere sa fie asamblate contra cost); nu e mare lucru la prima vedere, dar adauga la impresia ca nu sunt oameni seriosi.” In contractul semnat intre firma Nunti de Vis si domnul Albu Razvan la articolul 3 alineatul K) se specifica urmatoarele: Invitatiile si plicurile de bani se livreaza neasamblate, deci din punctul meu de vedere nu am gresit cu nimic, clientul a stiut de la inceput ce primeste. O sa incerc sa atasez fotografiat acest articol din contract.
    Referitor la prezenta la cununia civila. In contractul semnat intre Nunti de vis si domnul Albu Razvan, se specifica faptul ca trebuie sa asiguram servicii foto video la evenimentul din 05.09.2015 . La articolul Drepturile si obligatiile prestatorului aliniatul e), se specifica urmatoarele: ‘’prestatorul are obligatia de a se prezenta la cununia civila daca aceasta este in alta zi lucratoare a saptamanii, dar nu se poate prezenta la cununia civila care este intr-o alta sambata.’’
    Deci in contractul semnat nu se specifica filmarea si fotografierea cununiei civile intr-o alta sambata, ba din contra se specifica clar sub semnatura ca nu asiguram cununia civila in alta sambata fata de ziua nuntii.
    Sa nu intelegeti prin ceea ce spun ca nu ma consider vinovat… sunt vinovat ca atunci cand m-a sunat domnul Albu sa imi spuna ca a programat cununia civila intr-o alta sambata, in loc sa ii spun ca nu se poate, am incercat sa fac tot posibilul sa trimit o echipa la sectorul 2. Numai ghinionul a facut sa ratam aceasta cununie( care inca o data spunm nu era inclusa in contract), echipa care trebuia sa ajunga la sectorul 2 la cununia domnului Albu, a intarziat 30 minute la sectorul 3 unde filmau si fotografiau cununia de la o nunta care avea contract pentru acea data. Au plecat in cea mai mare viteza spre sectorul 2, dar ghinionul a continuat, familia Albu a intrat cu 10 minute mai devreme fata de ora pe care o comunicase initial. Deci cu toata intarzierea de la sectorul 3, daca ei nu intrau mai devreme cu 10 minute, echipa ar fi ajuns la timp. Incerc sa atasez si partea din contract in care se specifica de cununie.
    In concluzie, am ratat o cunuie civila care nu era prinsa in contract. Am vrut sa facem un bine, dar ne-am facut noua un rau.
    Eu nu am cum sa ii dovedesc domnului Albu, insa, daca mergea in continuare cu noi la eveniment, ar fi primit materiale de care ar fi fost multumit, dar ma bucur ca a facut o alegere buna si ca totul a fost ok pana la urma.

Las la aprecierea viitoarelor mirese daca mentionarile facute de domnul mariuss sunt adevarate sau nu si de asemenea, la fel las la aprecierea lor, daca am gresit sau nu in legatura cu familia Albu.

Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi cele scrise de mine!
    Imagini atasate Imagini atasate
    Ultima editare de mariusnuntievis : 09.01.2016 17:49:39

Inregistrat
    27.01.2013

Hey, miresici! Am cateva preturi - le-a luat o prietena care a tot trimis emailuri. Cei mai scumpi sunt intr-adevar super buni, doar ca au niste preturi cam usturatoare, pentru noi, in Romania. Totusi, daca ai avea bani....
    Le pun in ordinea preturilor minime pe pachet - in general pachetul minim inseamna fara albume si sedinte foto in alte zile, sau fara cununie civila in alte zile. Cel mai bine trimiteti-le emailuri si discutati direct cu ei. Cei bolduiti sunt cei ce cred eu ca merita (daca ai bugetul necesar) sa-i contractezi cu toata increderea!

Alex Caranfil: preturi de la 700E - fara poze editate!! - 1100E cu 100 poze editate!! - mi se pare putin absurd, sa vii la nunta si la sfarsit ii pui omului pozele pe DVD si ii dai ziua buna... 200E sedinta foto

Adrian Vaju: (ei i-a placut, mie nu atat de mult) - de la 700E, sta maxim 16 ore!! - 250E sedinta Trash the Dress

Bogdan Nemes: preturi incepand de la 750E (3500 lei) - 400 lei (80E) Trash the dress

Frames and Tales: de la 800E - 150E TTD

Photomicona: de la 900E

Mircea Ciuca: de la 950E

OC Photography: de la 1100E

Foto Dumbrava: preturi de la 1150E - 350E TTD

Andrei Ivan: preturi de la 1200E

Marius Barbulescu: de la 1500E

Fix Foto: de la 1500E, 390E TTD

Photochic: de la 1750E

Ostafi: de la 1800E - minim 200E sedinta foto

Inregistrat
    16.01.2012

Buna.

Completez si eu lista cu preturile primite pe mail. Sfatul meu este sa cautati fotograful din timp, noi am inceput sa trimitem emailuri cu 9 luni inainte si deja o parte din fotografii care ne-au placut erau ocupati.

Memoir Media – 550 euro
    Alexandru Pasarelu – 550 euro (album inclus)
    Andi Iliescu – 600 euro
    Victor Darii – 750 euro (album inclus)
    Eugen Calota – 800 euro
    Ticu Constantin - 850 euro (album inclus)
    Dulghens – 900 euro (album inclus)
    George Ionita – 950 euro (album inclus)
    Ioan Margineanu - 975 euro
    Adrian Grabazei – 1000 euro
    In low light – 1100 euro
    Cosmin Vlad – 1100 euro
    Ideal Event – 1200 euro (foto+video)
    Alexandru Domnisoru – 1300 euro (album inclus)

Pachetele difera, in unele sunt inclusi 2 fotografi in ziua nuntii, in altele unul.

Inregistrat
    23.09.2015

Recomand Ibu Photography. Ne-am bucurat de cateva sedinte foto minunate si o colectie de poze superbe.
    Fotograful lucreaza cu mult profesionalism si pasiune.

Inregistrat
    30.09.2016

Buna seara dragi miresici, vreau sa va prezint o oferta pentru servicii foto & video cu tot ce cuprinde subiectul acesta
    Pe langa fotografiile si filmarile clasice pe care le stim cu totii oferim si servicii de filmare la calitate 4k cu ajutorul dronei

Pagina 365 din 365 PrimulPrimul ... 265315355363364365

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us