Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 17 la 21 din 21

Subiect: Probleme gastrice si de digestie

Implicit Re: bacteria helicobacter pylori

Citat Postat de judie Vezi mesajul
    Am citit din intamplare pe site titlul subiectului apoi tot din intamplare am gasit pe un site de produse naturiste un tratament pt asta...cautam altceva...iti dau link , poate te ajuta, fiindca produsul nu are un nume propriu zis ( sper sa nu ma taxati, vreau doar sa ajut, nu detin eu siteul acela ) http://www.naturaplant.ro/produse/1328/Imunoplant_1
    multumesc frumos, chiar o sa iau mai ales ca e pe baza de plante deci nu imi ataca organismul
    divortata in 2012

Inregistrat
    18.05.2007

Implicit Re: bacteria helicobacter pylori

Buna, te sfatuiesc sa mergi la medic in primul rand ( asta daca nu ai fost deja). O gastroscopie te ajuta foaret mult pentru ca in mod normal se face si o biopsie a mucoasei gastrice. Analiza din sange....aproape 80% din populatie are serologie HP pozitiv, dar daca nu ai simptomatologie pentru ulcer sau gastrita..eu una nu recomand sa tratezi.

Inregistrat
    28.06.2010

Implicit Re: Probleme gastrice si de digestie

Citat Postat de BEBICA Vezi mesajul
    fetelor stiti ceva contra balonarii si gazalor stomacale?cum mananc ceva cum ma umflu.nu stiu,ceva pastile,chiar si naturiste.nu cred ca sunt singura!!!
    Maalox..sunt niste pastile pt supt..au rol sa reduca aciditatea gastrica,fermentatia(e unde si gaze si toate cele)..la mine functioneaza.

Edyza Guest

Buna tuturor.

Are cineva idee de niste retete culinare pentru probeleme digestive? Din pacate si eu sufar cu stomcaul, ca sa zic asa. In curand voi afla si ce am.

Intreb pentru ca nu gasesc nimic pe internet. Peste tot gasesti doar lista cu alimente permise si interzise pe care aproape ca o stiu pe de rost Si as vrea sa-mi pot gati ceva mai de Doamne ajuta, in fara de banalele paste, piure, pilaf sau supe de legume. Ma refer la ceva mai complex si delicios , dar care sa se incadreze in mancarurile permise in astfel de afectiuni.

Daca stie cineva cel putin o astfel de reteta, sa o impartaseasca, va rog.

Multumesc

Inregistrat
    27.02.2012

in problemele de digestie cel mai bun regim alimentar este cel pe care ti-l faci singura. de altfel asa iti recomanda si medicul. tb sa observi de unul singur ce iti prieste si ce nu. la mine cam asa a functionat partea asta. partea medicala am rezolvat-o cu ajutorul dr Simona Filip de la Delta Hospital, careia ii multmesc in gand ori de cate ori vine vorba de dureri de stomac si alte probleme gastrice pe care nu mai stau sa le enumar acum

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us