Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 21

Subiect: Probleme gastrice si de digestie

Implicit bacteria helicobacter pylori

Buna seara fetelor,sper ca poate cineva imi va da cateva sfaturi ptr aceasta bacteria
    divortata in 2012

Inregistrat
    22.10.2007

Inregistrat
    26.03.2008

Implicit Re: bacteria helicobacter pylori

Citat Postat de mikyduta Vezi mesajul
    Buna seara fetelor,sper ca poate cineva imi va da cateva sfaturi ptr aceasta bacteria
    este o bacterie aflata in stomac...trebuie sa te prezinti la gastroenterolog ca sa itzi prescrie tratament antibiotic in cazul in care a aparut cu cote mari la analize...este bine sa o tratezi ca poate dezvolta in timp complicatii ale stomacului...unde am citit eu scria de cancer al stomacului...nu stiu cum se ia....citeste pe sfatul medicului...

Inregistrat
    07.02.2007

pai singurele sfaturi pe care le poti primi este sa te duci la doctor.

Eu pot doar povesti o chestie interesanta: Cei care au propus faptul ca aceasta bacterie cauzeaza gastita sau ulcer au fost doi cercetatori australieni. Au luat si premiul Nobel pentru asta daca nu ma insel.

Ei bine, la inceput nu i-a crezut absolut nimeni, se presupunea ca principala cauza a ulcerului e stresul. Chiar erau ridiculizati la conferintele stiintifice cand prezentau rezultatele lor. Asa ca au trebuit sa 'bea' ei o cultura cu bacteria respectiva, s-au imbolnavit de ulcer si in felul asta 'ideea'lor a fost acceptata de comunitatea stiintifica.

multumesc frumos fetelor
    divortata in 2012

Inregistrat
    27.06.2008

Am citit din intamplare pe site titlul subiectului apoi tot din intamplare am gasit pe un site de produse naturiste un tratament pt asta...cautam altceva...iti dau link , poate te ajuta, fiindca produsul nu are un nume propriu zis ( sper sa nu ma taxati, vreau doar sa ajut, nu detin eu siteul acela ) http://www.naturaplant.ro/produse/1328/Imunoplant_1

multumesc frumos fetelor

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)

Inregistrat
    14.09.2008

Intr-adevar, aceasta bacterie care se afla in stomac poate cauza ulcer si de aici o multime de neplaceri...eu am probleme cu stomacul si stiu ce inseamna, am facut o multime de analize, iese din analizele de sange daca ai sau nu aceasta bacterie in stomac. Eu am gastrita si reflux gastro-esofagian dar cica nu am bacteria in stomac...boala mea este pe fond nervos, stres etc. Am facut si o endoscopie, e destul de neplacuta operatiunea dar asta e...Sfatul meu pentru toate cele care simt ca au probleme cu stomacul este sa mearga la medic, nu e de joaca, boala de stomac e foarte neplacuta.

Inregistrat
    25.06.2006

un simplu search pe google si ai de citit cateva zile .....

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us