Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 177

Subiect: Cu dantura ce facem?

Inregistrat
    27.07.2006

Implicit Cu dantura ce facem?

hello fetele! s-a tot vb pe aici de coafura, de machiaj, de manichiura, dar cu dantura ce facem?

facem albire de dinti, detartraj, ne scoatem dintii, ii punem la loc? avem probleme cu cariile? le rezolvam inainte de nunta, sau nu?

ce facem pt un zambet de milioane in cea mai speciala zi a vietii noastre?

aveti dentisti preferati, va duceti cu drag la ei, sau stati ca pe jar cand ajungeti pe scaunul lor ? astept pareri, recomandari, povestile voastre haioase sau mai putin haioase despre tot ceea ce tine de dantura noastra si ce tb sa facem pt a avea un zambet "curat si ingrijit".

dantura e importanta, sau mergem pe ideea "las-o ca merge si asa"!!!
    va pup pe toate!

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Re: cu dantura ce facem?

Challenge: careia are mai multi dinti falsi de portelan ca mine, ii dau un suc LOL. Eu am 7 si imi mai trebuie unul. Si- a albit cineva dintii?! Mie dentista mea nu mi a recomandat, a zis ca si asa am dintii vai de capul lor dpdv genetic si ca mi i stric si mai tare albindu i. Am sa incerc sa gasesc o modalitate de a-i albi fara sa le fac rau.

Inregistrat
    12.07.2006

Citat Postat de ryanaro
    Challenge: careia are mai multi dinti falsi de portelan ca mine, ii dau un suc LOL. Eu am 7 si imi mai trebuie unul. Si- a albit cineva dintii?! Mie dentista mea nu mi a recomandat, a zis ca si asa am dintii vai de capul lor dpdv genetic si ca mi i stric si mai tare albindu i. Am sa incerc sa gasesc o modalitate de a-i albi fara sa le fac rau.
    imi pare rau dar trebuie sa dai sucul...mie
    am mai multi ca tine :P

Inregistrat
    06.02.2005

Tiii, uite ce treaba! Ma credeam campioana absoluta a dintilor falsi! Iti dau sucul la o intalnire a miresicilor hehehe

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de ryanaro
    Asa mi-a zis si mie doctorita..si in plus costa si o gramada de bani si nu "te tine" decat cateva luni...
    Am vazut ca se face reclama intensa la PEARL DROPS pt albirea dintilor...le-a incercat cineva?

Inregistrat
    06.02.2005

Smile Re: cu dantura ce facem?

eu una nu m-as risca, am avut noroc ca pana acuma n-am avut nici un fel de probleme cu dintii, dealtfel, eu nu am nici un dinte fals, mai mult nici o plomba :P! si incerc sa am grija cat mai mult de ei, inclusiv sa nu fol chestii de genu asta, poate ca nu ii am albi ca rufele spalate cu ariel :P, dar macar sunt ai mei !

Inregistrat
    24.06.2006

Citat Postat de andana
    Asa mi-a zis si mie doctorita..si in plus costa si o gramada de bani si nu "te tine" decat cateva luni...
    Am vazut ca se face reclama intensa la PEARL DROPS pt albirea dintilor...le-a incercat cineva?
    azi am cumparat eu pearl drops, hollywood smile, m-am spalat prima data cum 5 minute

te anunt dc dupa 3 saptamini se albesc cum scrie pe ambalaj

oricum eu am de gind sa merg la un tratament de albire inainte de nunta cu ceva timp (depinde cit dureaza) o sa intreb cind merg acum la control

detartraj fac 1 data pe an cind merg la control, carii nu am avut de ani buni ca sunt toate rezolvate - nici nu am scos nici un dinte

Inregistrat
    06.02.2005

Eu mi-am pus dinti de portelan inainte de nunta, dar numai 4 ca nu m-a lasat dentistul sa imi fac si caninii. Nu stiu de ce am stat pana acum cu ei asa, erau mici si strambi saracii, nu am nici o poza in care sa zambesc cu dinti. Dar la nunta nu m-am putut abtine sa nu zambesc cu gura pana la urechi, eram prea fericita. Dar tot nu arata perfect. Asta e, am alte calitati care compenseaza dintii.

Pagina 1 din 23 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us