Pagina 2 din 23 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 177

Subiect: Cu dantura ce facem?

Inregistrat
    01.07.2006

Implicit Re: cu dantura ce facem?

Citat Postat de dana2006
    imi pare rau dar trebuie sa dai sucul...mie
    am mai multi ca tine :P
    cred ca amandoua trebuie sa imi dati mie sucul
    peste o luna sau poate putin mai mult
    o sa am 12 in total partial pe surub.. restul portelan atasat

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de JolieFamme
    Iar sunt printre putinele norocoase. Eu am dintii albi si puternici de cand eram mica, sunt si drepti, iar carii am dar putine si sunt toate plombate. Nu am avut nevoie sa fac nimic inainte de nunta.

Inregistrat
    06.02.2005

Eu sunt printre ne-norocoase, am niste dinti urati si strambi dintotdeauna ... Am purtat si aparat de indreptat dar dejaba, acum ca am mai scos din ei sper sa se mai aranjeze, ca cica n-aveau loc, asa mi-a spus medicul ala, nu mai stiu cum ii zice, care "aranjeaza" dintii care stau aiurea.
    De albit si mie mi s-a spus ca e nerecomandat, asa ca nu am facut nimic special cu ei, a facut fotograful M-am invatat cu ei asa, si zicea o feblete de-a mea de liceeanca ca "imi dau personalitate" A naibiipersonalitate, ca i-o dau lui daca ii trebe personalitate
    Din cate stiu eu "sanatatea" dintilor e genetica, si din pacate la noi in fam nu e punctul forte ... Dar noroc cu medicina, cand te saturi ii schimbi Eu nu m-am saturat inca suficient , chiar sa-mi scot dintii de bunavoie Asa il rog pe sotul si o face cu placere ...

Inregistrat
    18.09.2006

Smile Re: cu dantura ce facem?

Salut miresici!!!Chestia asta cu albirea are indicatii destul de restranse!!!Daca ai plombite pe dinti si faci albire s-ar putea sa ai surpriza neplacuta de a avea dintii mai albi decat plombele ca acestea nu se albesc.Pe langa asta ar trebui sa renunti la sucuri acidulate,la cafea ,la fumat....Faza asta cu pastele de dinti care iti fac dintii super albi eu personal cred ca e o mare teapa. Eu sincer am sa-mi fac un detartraj si un periaj profesional si atat!Important e sa ne rezolvam cariutele!!!!Va pupacesc!!!!

Inregistrat
    06.02.2005

A, ca mi-ai amintit de pastele de dinti minune: acum vreo 5 ani, in camin, o colega de camera obsedata de dintii albi a primit 2 pastute de dinti mostre de la blend-a-med (e pasta mea preferata, nu vreau sa fac anti-reclama) dar ... dupa ce 3 dintre fetele din camera s-au spalat de 2 ori pe zi cu ea, cred ca in 3 sau 4 zile aveau toate dureri de dinti. cred ca le-a atacat smaltul, fiind poate prea puternica ... Nu stiu, stiu doar ca dupa ce au lasat pasta balta le-au trecut si durerile. deci parerea mea e sa nu incerci ceva iesit din comun inainte de nunta ca poate ai surprize. ca si cu vopsitul parului intr-o culoare pe care n-ai mai incercat-o ...
    Zicea al meu, cand i-am propus albire de dinti inainte de nunta: "dupa aceea sa fiu in poze ca domnul castor?"

Inregistrat
    06.02.2005

Smile Re: cu dantura ce facem?

Dintii mei sunt drepti si necariati(desi am o masea pusa pt ca nu a vrut nicicum sa tina o plomba), insa nu sunt albi...sunt alb-galbui!
    Vreau sa imi fac un tratament de albire inainte de nunta pentru ca am incercat si cu paste de albire dar degeaba. Am incercat si Pearl Drops vreo 2 luni dar nu s-a vazut nici o diferenta!
    Tratamentul de albire intr-adevar nu face bine dintilor, dar o data, la nunta, nu se va intampla nimic. In plus, eu stiu ca albirea aceasta dureaza vreo cativa ani, si intr-adevar nu poti bea cafea, sucuri gen cola sau vin rosu, dar asta in timpul tratamentulti, care cica dureaza o saptamana.

Inregistrat
    27.07.2006

eu chiar o sa ma duc saptamana viitoare la dentist, ca am o galma de scos, si o cariutza de facut. detartraj fac o data la 6 luni, pt ca fumez, beau cafea, ness, cola din cand in cand si se cam depune tartru! cu albitul e cu dus si intors, depinde f mult si de dentist si de produsul folosit. in general albirea dintilor e destul de puternica, iti ataca smaltul, ti-l subtiaza, si intr-adevar nu e pe vecie, tb refacuta albirea o data la 2 ani. tratamentul dureaza intr-adevar aprox 1 sapt. eu ma duc si intreb si de albire ca si pe mine ma intereseaza. dentistul e prieten de familie si ma va atentiona daca se pot ivi probleme pe parcurs. va tin si pe voi la curent cu ceea ce imi va spune, cat costa etc!

referitor la pastele de dinti: ce stiu e ca nu tb sa folosesti timp indelungat aceeasi pasta, am mai auzit ca de la unele paste iti apar carii! o pasta de dinti care chiar are efect slabutz de albire, e cea de la amway, glister (150 ml costa in jur de 200.000). eu o folosesc din cand in cand si sunt multumita de ea, in comparatie cu altele chiar se vede ceva!

Inregistrat
    12.07.2006

Citat Postat de JolieFamme
    Cred ca asa e ...m-ai intrecut...eu am numai 10 ...cand ne intalnim dau sucul
    Ti-as da si tone de suc daca asta ar reface dintisorii, ca sa fie din nou ai mei, natural....oricat sunt de frumosi cei din portelan parca nu e tot aceeasi chestie...
    Dar din pacate cand am fost mai mica, prin generala, am cazut si mi-am rupt dintii si a fost destul de nasol ca pana la 20 de ani trebuie obligatoriu schimbati cel putin o data pe an...si chin, dureri, bani cheltuiti...dar acuma gata , sunt de portelan, frumosi, si nu am de gand sa ii schimb prea repede,,,cand aud de dentist ma apuca groaza...

Pagina 2 din 23 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us