Pagina 1 din 6845 12311511015011001 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 54754

Subiect: Mamici, viitoare mamici, bebelusi din Iasi - sfaturi, discutii

Inregistrat
    10.05.2007

Implicit Mamici, viitoare mamici, bebelusi din Iasi - sfaturi, discutii

Deoarece constat ca incepe sa se mareasca clubul burticilor de Iasi am considerat oportun sa deschid un subiect unde sa putem discuta despre sarcina, bebici, maternitati si alte probleme legate de acesta perioada din viata noastra.
    Mami de ingeras !

Inregistrat
    21.01.2008

Implicit Re: Mamici, viitoare mamici, bebelusi din Iasi - sfaturi, discutii

O idee super! Deși încă nu mă încadrez printre viitoare mămici, sigur voi trage un ochi și pe aici

Inregistrat
    07.02.2007

Yeyyyyy, good idea!

Sa incep eu sa ma laud

In seara asta am fost pentru prima data la noul meu medic, D-na. Dr. Elena Mihalceanu si am plecat de acolo super incantata si fericita, din varii motive.

Unul a fost ca m-am linistit extrem de tare in privinta lui bebe!!!!!! Eram ingrijorata ca bebe nu ar fi bine pt ca in ultima vreme am fost foarte nervoasa, am avut diverse dureri la abdomenul inferior si ma temeam ca nu mi-a crescut deloc burtica (e plata ). Ei, fetelor, bebica al meu a crescut extraordinar de bine, acum diferenta e de 3 zile dintre amnoree si varsta fatului (la inceput er de 10 zile), bebica are 2,5 cm (la eco acum 2 sapt avea 0,94 cm), inimioara ii bate cu 171 bpm si... cel mai frumos din toate este ca l-am vazut dand din manutze si picioruse, asa mic cum e el !!!!!!

Sunt extaziata in privinta d-nei doctor a fost de o amabilitate extraordinara, si fara sa-i spun ca vin cu recomandare din partea uneia din cele mai bune prietene ale dumneaei, m-a tratat ca pe o clienta veche, desi era prima data cand calcam la dumneaei in cabinet. Mi-a facut eco abdominala (pfiu, ce bine ca am scapat de alea transvaginale!) si a inceput sa rada cand l-a vazut pe bebe ca misca, a zis "uite, ma, ce caraghios e micul" si mi l-a filmat si mi-a dat un cd cu cateva secunde de filmare Nu ma asteptam la asa ceva, sincer, si acum ma ia cu emotii...

De abia astept sa mai trec pe la dumneaei, este o placere! Si, un alt fapt important, au si eco 4d

Happyyyyy!!!!!

Va atasez o pozica cu bebica al meu Doamne, prin ce senzatii am trecut azi... Multumesc lui Doamne Doamne ca totul e bine
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    04.11.2007

Citat Postat de AnaM Vezi mesajul
    Yeyyyyy, good idea!

Sa incep eu sa ma laud

In seara asta am fost pentru prima data la noul meu medic, D-na. Dr. Elena Mihalceanu si am plecat de acolo super incantata si fericita, din varii motive.

Unul a fost ca m-am linistit extrem de tare in privinta lui bebe!!!!!! Eram ingrijorata ca bebe nu ar fi bine pt ca in ultima vreme am fost foarte nervoasa, am avut diverse dureri la abdomenul inferior si ma temeam ca nu mi-a crescut deloc burtica (e plata ). Ei, fetelor, bebica al meu a crescut extraordinar de bine, acum diferenta e de 3 zile dintre amnoree si varsta fatului (la inceput er de 10 zile), bebica are 2,5 cm (la eco acum 2 sapt avea 0,94 cm), inimioara ii bate cu 171 bpm si... cel mai frumos din toate este ca l-am vazut dand din manutze si picioruse, asa mic cum e el !!!!!!

Sunt extaziata in privinta d-nei doctor a fost de o amabilitate extraordinara, si fara sa-i spun ca vin cu recomandare din partea uneia din cele mai bune prietene ale dumneaei, m-a tratat ca pe o clienta veche, desi era prima data cand calcam la dumneaei in cabinet. Mi-a facut eco abdominala (pfiu, ce bine ca am scapat de alea transvaginale!) si a inceput sa rada cand l-a vazut pe bebe ca misca, a zis "uite, ma, ce caraghios e micul" si mi l-a filmat si mi-a dat un cd cu cateva secunde de filmare Nu ma asteptam la asa ceva, sincer, si acum ma ia cu emotii...

De abia astept sa mai trec pe la dumneaei, este o placere! Si, un alt fapt important, au si eco 4d

Happyyyyy!!!!!

Va atasez o pozica cu bebica al meu Doamne, prin ce senzatii am trecut azi... Multumesc lui Doamne Doamne ca totul e bine
    ce tare e poza! sa creasca mare mare !!!!!! si sa nu ii mai faca greturi lu mami!
    Life is too short to wake up in the morning with regrets
    So love the people who treat you right forget about the ones who don't
    And believe that everything happens for a reason
    If you get a chance, take it, if it changes your life, let it
    Nobody said it would be easy they just promise that it would be worth it.

Inregistrat
    07.02.2007

Citat Postat de Crisss Vezi mesajul
    ce tare e poza! sa creasca mare mare !!!!!! si sa nu ii mai faca greturi lu mami!
    Multumim!!!!!!!!

Inregistrat
    20.03.2007

Citat Postat de AnaM Vezi mesajul
    Yeyyyyy, good idea!

Sa incep eu sa ma laud

super !!!
    sa creasca bebicul mare si nazdravan(a) !!

sa ne pui si filmuletu sa il induiosez si eu pe al meu sot

Inregistrat
    25.09.2007

Foarte simpatica poza.Mai-mai ca imi vine sa sar pe sotul meu, sa ne grabim la conceput .

Inregistrat
    07.02.2007

Citat Postat de biutzaxx Vezi mesajul

super !!!
    sa creasca bebicul mare si nazdravan(a) !!

sa ne pui si filmuletu sa il induiosez si eu pe al meu sot
    Saru-mana
    In filmulete nu se evde mare lucru, au cate 2-3 secunde fiecare, pt ca bebe s-a miscat extraodinar de mult fix la inceput, cand nu era d-na. dr. pregatita sa-l filmeze, vroia sa-l evalueze intai Dup-aia il zgandarea, si n-a vrut sa se mai miste ("adica ce, eu ma misc la comanda?" ). In primul filmulet se vede fix la inceput cum ridica capusorul
    Oricum o sa le pun cand ajung acasa, ca le am pe cd

Pagina 1 din 6845 12311511015011001 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us