Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 789
Rezultate de la 65 la 71 din 71

Subiect: Cununia civila in afara Casei Casatoriilor

Inregistrat
    21.07.2011

Implicit Re: cununia civila in alta locatie decat casa casatoriilor

Citat Postat de Talida1983 Vezi mesajul
    Imi poate raspunde cineva daca in 2013 vreau oficierea cununiei civile sambata, in curtea bisericii, cat este taxa? Sau cat a fost anul acesta? Multumesc
    Cununia civila se poate face si in weekend, chiar daca oficial se spune ca nu.
    Noi am facut sambata la Casa Casatoriilor si am platit o taxa de 350 lei. Daca vrei in alta locatie, din cate stiu eu costa cam 1500 - 1800 lei. Sfat: sa va duceti din timp sa va inscrieti, 2-3 luni inainte, ca noi era sa nu mai apucam.

Off-topic: Bine ai venit printre miresici Talida!

Inregistrat
    29.11.2011

Implicit Re: Cununia civila in afara Casei Casatoriilor

ralu_ct ai platit taxa de 350 ron pe chitanta sa poti face cununia civila la casa casatoriilor in Constanta sambata? cum? unde?

Inregistrat
    15.07.2013

mie mi-au cerut 100 de euro ca sa pot face cununia civila sambata si 500 de euro daca doresc in alta locatie

Implicit Re: cununia civila in alta locatie decat casa casatoriilor

Citat Postat de ralu_ct Vezi mesajul
    Cununia civila se poate face si in weekend, chiar daca oficial se spune ca nu.
    Noi am facut sambata la Casa Casatoriilor si am platit o taxa de 350 lei. Daca vrei in alta locatie, din cate stiu eu costa cam 1500 - 1800 lei. Sfat: sa va duceti din timp sa va inscrieti, 2-3 luni inainte, ca noi era sa nu mai apucam.

Off-topic: Bine ai venit printre miresici Talida!

Cununia civila se poate organiza si in alt loc decat la Casa Casatoriilor dar doar pe baza unor acte medicale care sa ateste imposibilitatea deplasarii si din pacate taxa este destul de mare, in jur de 2000 ron pt zilele de week-end. Si eu sunt inca in dubiu daca sa o organizez in curtea bisericii sau in timpul saptamanii pentru a scuti niste bani aruncati efectiv degeaba. Dezavantajul este ca daca as organiza in alta zi, cheltuiala ar fi mult mai mare fiind nevoiti sa organizam macar o petrecere restransa. Voi ce parere aveti?

Inregistrat
    23.10.2013

[QUOTE=luminita85;4975056]mie mi-au cerut 100 de euro ca sa pot face cununia civila sambata si 500 de euro daca doresc in alta locatie [/QUOTE

whatt????!!!?????? incredibil! zici ca nici nu platim taxe la stat si ne fac o favoare!!!

Inregistrat
    09.01.2014

Mie mi-ar placea sa organizez cununia civila pe plaja.
    Acum nu stiu daca se merita si din punct de vedere financiar si din punct de vedere al stresului si al batailor de cap.

Inregistrat
    13.01.2014

dar cum este locatia "Casa Casatoriilor" ? Am vrea si noi sa facem in Constanta / pe plaja si pana acum nu am gasit detalii /poze..
    Ne poate ajuta cineva cu niste detalii mai recente?

Pagina 9 din 9 PrimulPrimul ... 789

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us