Rezultatele sondajului: V-ati plictisi la o nunta DOAR cu dj? (fara formatie, lautari etc)

Voturi
638. Nu poți vota în acest sondaj
  • DA, m-as plictisi

47 7,37%
  • NU, nu m-as plictisi

298 46,71%
  • am mai fost la asa o nunta si M-AM plictisit

32 5,02%
  • am mai fost la asa o nunta si NU M-AM plictisit

261 40,91%
Pagina 205 din 208 PrimulPrimul ... 105155195203204205206207 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1.633 la 1.640 din 1660

Subiect: DJ pt nunta

Inregistrat
    23.02.2015

Smile Re: DJ pt nunta

Buna fetelor,
    Noi suntem din Pitesti, am avut nunta toamna trecuta, la noi a fost mai usor sa ne hotaram pentru ca intamplarea a facut sa fim prezenti la nunta unei bune prietene unde l-am vazut pe dj Marius de la Audiolights Pitesti, iar ce s-a intamplat acolo ne-a facut sa ne hotaram imediat. Atmosfera a fost superba, efectiv nu s-a stat, tot timpul era lume pe ring…a acoperit cam toate genurile, a prezentat foarte frumos toate momentele si ce ne-a placut este ca a pus muzica intr-un mod foarte diversificat incat nu aveai cum sa te plictisesti. L-am contactat in seara respectiva si data pe care o vroiam era libera, iar in saptamana imediat urmatoare ne-am intalnit si am cazut de acord la toate detaliile. Am luat un pachet in care era inclusa si o schela imensa plina de lumini care a meritat pe deplin vreau sa zic ca si acum ne uitam la poze si filmari si tot nu ne vine sa credem cat de frumos a fost. Ne-am mai intersectat cu el si la inca un eveniment dupa nunta noastra si distractia a fost pe masura. Suntem incantati de alegerea noastra si il recomandam cu mare drag !

Inregistrat
    11.03.2015

Implicit Re: DJ pt nunta

Buna ziua,

Am nunta anul acesta in Octombrie si caut un dj pentru nunta mea, ma poate ajuta cineva cu o recomandare?

L-am contactat telefonic pe DJ Andrei Niculescu si nu era disponibil, mi-a spus ca mai are putin date libere pe acest an si ca deja s-a apucat sa faca contractele pe 2016. Il vroiam pe el pentru ca am vazut ca face si atmosfera... M-am uitat si pe site-ul asta, dar nu prea stiu nimic de ei: http://www.muzica-nunta.com/dj-mc-nunta-bucuresti.html

Ma poate ajuta cineva?

Astept cu interes o recomandare. Multumesc!

Hello miresici si miri, nasi si nasici, socrii si soacre, stimabili domni si stimabile doamne, onorata audienta!
    In randurile de mai jos o sa va povestesc ceva interesant, vizavi de alegerile pe care ni le face destinul, cat si despre nunta pe care eu si viitoarea sotie o sa o avem. Imi cer scuze moderatorului pentru povestea lunga, dar va rog sa ma credeti ca MERITA sa cititi si evident are legatura cu subiectul la care suntem.

Asadar, anul acesta eu si viitoarea sotie facem 7 ani impreuna, si pana in ianuarie nu planificasem nici o nunta (nici nu ne gandeam la asa ceva - lipsa fonduri financiare). Pe 10 ianuarie am participat la cununia unei cunostiinte (cununia a avut loc la Casa Mara), si mi-a placut foarte mult locatia cat si mancarea, servirea etc. Si asa am inceput sa ma gandesc la o eventuala nunta, cu doar 900 RON stransi. Pe la sfarsitul lunii ianuarie, am iesit impreuna cu viitoarea si ai nostri nasi la un suc, unde am dat vestea mare : Anul acesta ne casatorim! Atat nasii cat si Andreea (viitoarea sotie) au ramas fara replica. In zilele ce au urmat am mers si am dat avansul la local (900 RON). Initial nu eram siguri de Casa Mara, dar dupa indelungi cautari si intalniri, oferta de acolo a fost cea mai OK si patroana super de treaba.

Si EVIDENT am inceput sa cautam MUZICA. Initial, am fost la nunta unui fost coleg de scoala generala, care a avut DJ-MC, si am ramas profund impresionat. Asadar am inceput sa caut un DJ/MC. Ei bine si aici vine partea interesanta. Ca DJ/MC doresc ceva de calitate, si am tot cautat. La toate cautarile mele evident primul aparea DJ/MC Andrei Niculescu...Buun.. Hai sa vedem pretul am zis... Soc si groaza: oferta era prea mare pentru bugetul nostru, care era limitat destul de rau (mentionez ca familia mea, nu ma ajuta cu un leu, iar familia ei nu prea are cu ce), dar deh serviciile profesionale costa. Am oftat indelung si am continuat cautarile, dar nimeni si nimic nu era pe placul meu si a lui Andreea.
    Zilele au trecut, si iata-ne la sfarsitul lui februarie, cu mine la birou, facand un bilet de pariuri la StanleyBet cu suma castigatoare de 2800 ron, de care radeau toti colegii, cu 10 lei pariati.
    Surpriza a venit a doua zi, cand ajuns la munca, si verificand biletul aproape am lesinat, cand am vazut ca am castigat. Am sunat imediat pe Andreea si am zis, am castigat la pariuri, vorbeste cu Andrei Niculescu ca semnam contract cu el! Seara, a dat mai catre Andrei si l-a intrebat daca este liber pentru data de 6 sept. 2015 (mentionez ca am schimbat data casatoriei de 3 ori), si surpriza chiar era disponibil pe 6 septembrie (chiar dupa mailul lui Andreea a venit alt mail pentru data respectiva din partea altcuiva). A doua zi am mers si am semnat contractul.
    Din ce am vazut pana acum, cu incredere pot spune ca omul este profesional, SUPER OK ca persoana, si stie sa faca show (IL RECOMAND CU INCREDERE), se vede ca iubeste ceea ce face.
    Ah, pe deasupra nu aveam foto-video. Intrebasem in stanga-dreapta, peste tot unde intrebasem era deja ocupat pentru data de 6. Cand am mers la Andrei Niculescu, ne-a aratat un album foto (semana a Sfanta Evanghelie), am ramas profund impresionat, dar deh alt serviciu profesional alt cost care ne depasea bugetul. Din nou pe 1 martie a venit surpriza cand din nou am castigat la pariuri 1000 ron, si am sunat sa mergem sa semnam contract pe foto-video.

Asadar iata-ne la inceptul lui aprilie, avem verighetele cumparate, 10 meniuri achitate, Muzica/Foto/Video achitat 50% si 80 % invitatii distribuite.

Deci cand iti doresti ceva cu adevarat, PRIMESTI!

Multumesc pentru ca ati citit aceasta povestioara, si sper sa va ajute intr-un fel sau altul. Parerea mea este una stricta si la obiect: Pentru nunta, serviciile profesionale conteaza foarte mult, mai ales cand discutam de foto-video care le vei detine toata viata. Vizavi de muzica aparatura profesionala cat si persoana care stie ce face si isi iubeste meseria face tot showul!

Concluzie: DJ/MC Andrei Niculescu - Profesionalism, daruire.... prieten!

Multumesc.

Inregistrat
    20.04.2015

Buna. Multumesc de recomandare. Am inceput sa dau search -uri pe paginile de internet. da...pare ff ok, face show.

Inregistrat
    10.02.2010

Citat Postat de Dany10 Vezi mesajul
    Buna. Multumesc de recomandare. Am inceput sa dau search -uri pe paginile de internet. da...pare ff ok, face show.

eu recomand cu placere Urban Events sunt foarte tare oamenii anul trecut am fost la vizionarea restaurantului Toni's si atunci i-am cunoscut . Pe vremea respectiva aveau contract de exclusivitate cu restaurantul dar acum vad ca au avut prestari si pe la alte localuri. Eu pe ei ii vreau la nunta Si nu erau nici scumpi

Bafta la cautat in continuare!

Inregistrat
    06.06.2013

Citat Postat de Dany10 Vezi mesajul
    Eu recomand Aly Dj,are pagina fb Bubble Party.Si el tot Dj-Mc,face show

Inregistrat
    20.04.2015

Citat Postat de belanae Vezi mesajul
    Eu recomand Aly Dj,are pagina fb Bubble Party.Si el tot Dj-Mc,face show
    L-ai vazut la vreo nunta? Nu pot da mesaje private ca nu sunt suficient de "veche"

Restaurantul la care fac nunta il recomanda pe DJ Costel Ionescu. Nu am auzit chiar nimic despre el.

Inregistrat
    18.09.2013

Buna tuturor, noua la nunta ne-a fost dj - Bogdan, de la DJ-fotovideo.ro si a iesit cu mult peste asteptari. Am mers la el tot din recomandari, are o echipa mai mare de DJ, dar el este cel mai bun, firma este a lui. Este adevarat ca e mult mai scump, ne-a costat 700 euro, dar a meritat intru totul. A fost si MC, ne-a animat foarte bine nunta, mai ales ca nu am avut si formatie, dar nici nu s-a simtit. A facut totul felul de concursuri si joculete cu invitatii, aproape ca nu a stat lumea deloc jos. Ne-a dus prin toate genurile de muzica, doar i-am spus ce ne place si parca a stiut ce muzica sa puna. Plus ca s-a auzit foarte bine, am avut incluse si masina de fum, lumini, tot ce trebuie. Foarte multumita am fost, la botez tot pe el o sa-l luam

Pagina 205 din 208 PrimulPrimul ... 105155195203204205206207 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us