Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 45

Subiect: Raceala

Inregistrat
    22.10.2007

Implicit Re: Cu ce trece raceala?

Citat Postat de Pupica Vezi mesajul
    Aspirina saracului n-ai incercat
    Not a good time for that... Ca sa nu mai zic ca la cat de tare imi curgea nasul as fi fost...

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de Fluturas Vezi mesajul
    Nici vorba !! Ai sa prinzi aripi !!!

Sa stii ca asa a fost... nu stiu exact daca pumnul de medicamente pe care l-am luat a functionat, sau a fost efectul "magic" al rochitei (desi am vazut doar niste schite si o poza...), dar aproape mi-a trecut!

Inregistrat
    15.11.2006

Citat Postat de mariuka Vezi mesajul
    Sa stii ca asa a fost... nu stiu exact daca pumnul de medicamente pe care l-am luat a functionat, sau a fost efectul "magic" al rochitei (desi am vazut doar niste schite si o poza...), dar aproape mi-a trecut!
    ma bucur !!
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    26.01.2007

Citat Postat de oana Vezi mesajul
    sa nu dati cu rosii, dar raceala trece cel mai bine cu indiferenta
    Nu dau cu rosii dar in timpul racelii te deshidratezi si ai nevoie de muuuuuulte ceaiuri si vitamina C din fructe.Eu asa fac si mi-e mai bine.In ultimul timp nu m-a mai durut capul in timpul racelii ceea ce nu se intampla inainte cand tratam raceala cu indiferenta.

Vlad si Sophia

Inregistrat
    22.10.2007

sa nu dati cu rosii, dar raceala trece cel mai bine cu indiferenta
    Eu n-am tratat-o cu indiferenta, am tratat-o cu dispret! Adica am injurat-o bine si mi-am vazut de treaba (rochie, bijutier etc...) In concluzie s-a sim tit jignita si m-a "parasit", cred... Ca azi am fost la control la medicina muncii si mi-au zis toti medicii ca-s perect sanatoasa, n-am nici pe naiba, sa mai beau ceai cu miere si lamaie ca nu se aude nimic la plamani, si la ORL e totul normal... Deh, iarba rea nu piere...

Inregistrat
    06.02.2007

hidratarea e una si pastilele alta mancare de peste

Inregistrat
    22.10.2007

hidratarea e una si pastilele alta mancare de peste
    Mie mi se pare ca trebuie sa ai o doza maaare de masochism sa nu te hidratezi oricum cand esti racit... Mie mi-era o sete cumplita, oricum... asa ca ai dreptate, hidratarea se face si daca esti indiferent, de obicei...

Inregistrat
    06.02.2005

Citat Postat de mariuka Vezi mesajul
    Mie mi se pare ca trebuie sa ai o doza maaare de masochism sa nu te hidratezi oricum cand esti racit... Mie mi-era o sete cumplita, oricum... asa ca ai dreptate, hidratarea se face si daca esti indiferent, de obicei...
    Noi am tratat racelile cu suc natural de fructe-adik, storci 1gref,o portocala si o jumate de lamaie si bei sucul astfel obtinut. Poti si dubla cantitatile..Cam in 3 zile scapi de ea. Bafta!
    "I wish I could save time in a bottle "

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us