Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 45

Subiect: Raceala

Inregistrat
    13.07.2007

Implicit Re: Cu ce trece raceala?

N-am ceai decat negru in casa, asa ca o sa iau maine solutie speciala sa incerc... Offf!

Va multumesc la amandoua pentru sfaturi si urari![/quote]

ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor! multa sanatate!!!!

Inregistrat
    05.08.2006

Citat Postat de mariuka Vezi mesajul
    Ma straduiesc, dar daca ma imbrac gros transpir si iar nu-i bine (ca asa am facut ieri)... si mai bate si un vant nenorocit in Bucuresti, de numai bine nu-mi face... Mananc miere, sug pastile, ce sa fac?!

N-am ceai decat negru in casa, asa ca o sa iau maine solutie speciala sa incerc... Offf!

Va multumesc la amandoua pentru sfaturi si urari!

Daca ai niste cimbru in casa, poti sa faci cu el inhalatiile Este excelent pt caile respiratorii

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de tasha Vezi mesajul
    Daca ai niste cimbru in casa, poti sa faci cu el inhalatiile Este excelent pt caile respiratorii
    Cimbru am, din ala de friptura... Il incerc acum, sper sa functioneze, mersic! Azi parca e mai bine, deocamdata, in sensul ca ma simt ca naiba si am nasul infundat bocna, dar macar nu mai curge ca o teava sparta...

Inregistrat
    15.11.2006

Cimbru am, din ala de friptura... Il incerc acum, sper sa functioneze, mersic! Azi parca e mai bine, deocamdata, in sensul ca ma simt ca naiba si am nasul infundat bocna, dar macar nu mai curge ca o teava sparta...
    Ma bucur ca te simti mai bine
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    22.10.2007

Citat Postat de Fluturas Vezi mesajul
    Ma bucur ca te simti mai bine

Si eu! Azi sunt programata la atelier sa-mi ia masurile pt rochita si sa discutam depre model, nu as lipsi pentru nimic in lume! Sper sa nu ma intorc mai bolnava de acolo...

Inregistrat
    15.11.2006

[quote=mariuka;680100]
    Si eu! Azi sunt programata la atelier sa-mi ia masurile pt rochita si sa discutam depre model, nu as lipsi pentru nimic in lume! Sper sa nu ma intorc mai bolnava de acolo...[/quote]

Nici vorba !! Ai sa prinzi aripi !!!

"Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    17.08.2007

Nu mai suport! De trei zile sunt iar racita rau, ceea ce inseamna ca imi curge nasul ca robinetul, imi curg ochii ca la matze si sunt molestiota si cu capsa pusa... Nu e gripa, e raceala "populara", am dobandit-o umbland subtire imbracata pe afara ca era soare si frumos, si nu mai9 stiu ce sa fac, ma lasa nervii!
    De luni am luat asa:
    - coldrex maxigrip 3 pliculete/zi;
    - vibrocil alternativ cu apa de mare in nas;
    - capsule de la plafar cu amestec de plante impotriva racelii;
    - ceai pentru raceala si gripa;
    - niste prostii homeopate (paragrippe)
    Nu ca nu mi-a trecut, dar parca e si mai rau... As lua orice, chiar si tinctura de coada de viezure distilata in apa vie numai sa-mi treaca... Aveti idei?
    Aspirina saracului n-ai incercat

Inregistrat
    06.02.2007

sa nu dati cu rosii, dar raceala trece cel mai bine cu indiferenta

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us