Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 144

Subiect: Ce dau cadou la cununia civila?

Inregistrat
    29.08.2006

Implicit Re: cadouri primite la cununie

noi n-am primit nimic deocamdata... dar stiu vreo 2 cadouri...
    de la mami un set super tare cu de toate(pahare, cesti de cafea, 4 feluri de farfurii, platouri, etc...nu le mai stiu pe toate... nush exact din ce sunt facute..din ceva care nu se sparge..si sunt gri la culoare..) si jumatate (desi cred ca o sa se aleaga cu mai mult) din costurile cununiei si imbracamintea mea si a lui beib si prajiturile si bauturile
    de la soacra....a adus din italia un set de lenjerie de pat intr-o valizuta f draguta... nu stiu daca era pt noi...dar am zis ca eu vreau valizuta si jumate(sau cat o putea din costul cununiei)
    costul cununiei= cat trebuie sa platim la restaurant pt 80 de persoane(pt mancare)... deci vreo 100 mil..cred
    Ultima editare de ayana2010 : 17.04.2007 16:27:06

Inregistrat
    29.08.2006

a...si la noi cred unii invitati vor da chiar bani avand in vedere ca este exact ca o nunta

Inregistrat
    06.02.2005

eu la cununie am primit 2 seturi de tort, pe langa alte cadouri ...nu am primit chestii absolut necesare, pt ca toti au considerat ca avem tot ce ne trebuie , asa ca am primit 2 seturi de tort...stiti cum sunt, nu? ca eu nu stiam pana atunci ca exista asa ceva
    vladutz cel inaltutz!!!

Inregistrat
    29.10.2006

Wink Re: cadouri primite la cununie

Pe noi neau intrebat toti ce vrem cadou ptr la cununia civila....daca noi locuim impreuna cu parintii mei iam zis clar ca nu avem nevoie de nimic, k chiar avem de toate asa ca iam zis ca noi ne dorim bani daca vor sa ne dea un cadou

Inregistrat
    06.09.2006

noi am primit in seara asta de la matusa mea o vaza si o fructiera ... superbe, din sticla pictata, lucrata manual, unicat ... ce sa mai, sunt deosebite
    in rest, noi am spus la toata lumea si mai ales prietenilor sa nu ne cumpere nimic. nu facem pe nebunii, dar chiar nu vroiam nimic. o floare mi se pare suficienta, mai ales ca nu facem petrecere ... si nu e vorba neaparat de asta, insa noi cand ne-am mutat singuri cu chirie cu vreun an in urma (chiar, acum imi dau seama ca pe 15 aprilie am facut un an de convietuire ) ne-am cumparat tot ce aveam nevoie ... ce e necesar, nu prea multe in plus pentru ca nu avem unde sa le punem. cand om fi la casa noastra e alta poveste ... degeaba mi-am batut gura de pomana cu toata lumea, e clar ca tot ne vor cumpara cate ceva.
    parintii mei vor sa ne ia cuptor cu microunde, chiar daca eu nu-mi doresc obiectul asta ... asta e, om vedea sambata

Inregistrat
    25.04.2007

Implicit Re: Cadouri primite la cununie

Eu stiam ca asemenea cadouri se dau la logodna, si eventual la nunta. Nu am mai auzit sa se dea cadouri la cununia civila. Cel putin la noi in Oradea nu am vazut niciodata la nimeni.
    In cazul nostru, chiar sper ca nimeni sa nu ne aduca la nunta cadouri, pentru ca apoi tre' sa ma gandesc cum le mai si transport pana in America... mai bine bani, ca cu aia nu-i asa greu. Daca mami o sa vrea sa-mi dea ceva, normal ca ei n-o sa-i zic ca nu vreau, dar in principiu, mai bine mergem la cumparaturi acolo cand vine ea in vizita si rezolvam asa. Oricum nu stiu cum o sa-mi duc toate lucrurile mele, numai seturi de oale si altele asemenea ar lipsi!

Inregistrat
    13.10.2006

Am primit multe cadouri frumoase, printre care icoane, seturi de lenjerie, vase de yena, mixer, pilota de puf, halate pufoase, un facalet cu funda rosie, o pereche de sosete pentru bebe ca sa ne poarte noroc,farfurii, pahare de vin, pahare de cristal, fructiera din argint....inca sunt toate in living ca inca nu le-am gasit un loc la fiecare. Mie insa cel mai mult mi-au placut florile pe care le-am primit , sunt asa de frumose si au parfumat intreaga casa!

Inregistrat
    06.09.2006

dupa cum va spuneam, nimeni nu a ascultat rugamintea noastra de a nu ne cumpara nimic ... sau ma rog, o mare parte ... asa ca am primit vreo 3 lenjerii de pat, doua seturi de vesela Luminarc, o veioza ft draguta, un set de cescute de cafea de portelan, un set pahare de vin din cristal, o pilota cu lenjerie (deci a patra ar fi), o tava de friptura pentru cuptor si .... 2 cuptoare cu microunde unul de la parintii mei, altul de la nasi ... cei din urma s-au simtit prost ca ne-au luat la fel si pana la urma, dupa ce s-au gandit cateva zile, au zis ca-l iau inapoi sa-l dea cadou la alta nunta la care se duceau si ne-au dat contravaloarea lui, adica 3 milioane. am incercat inainte sa vedem daca ni-l schimba la domo, de unde ni l-au cumparat, dar au spus ca nu se poate. asta e ...

Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us