Pagina 42 din 42 PrimulPrimul ... 32404142
Rezultate de la 329 la 336 din 336

Subiect: cununia civila

Inregistrat
    02.10.2010

Implicit Re: cununia civila

Citat Postat de Deea2013 Vezi mesajul
    Buna,
    La fel am auzit si eu ..cu 10 zile inainte poti afla ora cununiei...dar mi-e asa ciudat sa stabilesc celealte ore (salon,biserica,sala...) nestiind exact ora de la starea civila..voi cum procedati? ca la salon si biserica nu te poti programa cu 10mzile inainte..
    mersi..
    Programeaza-te linistita la celelalte cand vrei pentru ca la starea civila, daca este aglomerat, nu va tine decat vreo 5-10 min...daca sunt multe cununii merg ca pe banda rulanta.
    Sa spunem ca daca nu se poate chiar la ora pe care o vrei sigur se va putea cu vreo 10 min inainte sau dupa ora dorita.
    A-ți aminti este dureros,A uita este imposibil!

Inregistrat
    14.03.2012

Buna,
    Si cam cat dureaza cu totul? cununia+ felicitarile+ servit pahar sampanie si prajituri?maxim 1 ora? :P
    Mersi.

Citat Postat de alexutza_23 Vezi mesajul
    Programeaza-te linistita la celelalte cand vrei pentru ca la starea civila, daca este aglomerat, nu va tine decat vreo 5-10 min...daca sunt multe cununii merg ca pe banda rulanta.
    Sa spunem ca daca nu se poate chiar la ora pe care o vrei sigur se va putea cu vreo 10 min inainte sau dupa ora dorita.

Inregistrat
    02.10.2010

Buna,
    Si cam cat dureaza cu totul? cununia+ felicitarile+ servit pahar sampanie si prajituri?maxim 1 ora? :P
    Mersi.
    Nu cred ca asa de mult...la noi cred ca a durat vreo jumatate de ora pt ca am fost singurii din ziua aia si am avut tot timpul din lume...dupa aia am facut cateva poze afara.
    Dar, din cate am auzit, vara, in sezonul nuntilor totul tine foarte putin pentru ca sunt multe cununii. Tu avand nunta in septembrie poate ai noroc si este putin mai liber.
    Spor la pregatiri!
    A-ți aminti este dureros,A uita este imposibil!

Buna,
    La fel am auzit si eu ..cu 10 zile inainte poti afla ora cununiei...dar mi-e asa ciudat sa stabilesc celealte ore (salon,biserica,sala...) nestiind exact ora de la starea civila..voi cum procedati? ca la salon si biserica nu te poti programa cu 10mzile inainte..
    mersi..
    Cum au spus si fetele programeazate linistita eu la salon am ora 9:00 coafat ,10:00 machiaj ,Biserica la ora 18:30 restaurant 20:00.Si la salon mergi cat mai repede sa prinzi o ora cat mai disponibila pentru tine,caci sunt saloane la care se fac din luna octombrie programari..:P

Inregistrat
    14.03.2012

Buna fetelor,
    Imi poate spune cineva daca trebuie sa fim neaparat inscrisi la un medic de familie pentru eliberarea certificatului prenuptial?? eu sunt inscrisa dar iubitul meu nu este ..si inca nu am avut timp sa ajung pe la medic sa intreb..ma gandeam ca imi raspunde cineva de pe forum,,..:P..mersi'

Inregistrat
    11.03.2013

Buna fetelor,
    Imi poate spune cineva daca trebuie sa fim neaparat inscrisi la un medic de familie pentru eliberarea certificatului prenuptial?? eu sunt inscrisa dar iubitul meu nu este ..si inca nu am avut timp sa ajung pe la medic sa intreb..ma gandeam ca imi raspunde cineva de pe forum,,..:P..mersi'
    Deea2013, noi locuim in Cluj-Napoca, eu am medical de familie in Sibiu iar sotul meu in Ploiesti. Pentru eliberarea certificatelor prenuptiale am ales un centru medical privat de aici din Cluj (cred ca se elibereaza peste tot) si am platit 10 lei pentru analiza de sange (vdrl) si 40 de lei eliberarea certificatului propriu- zis (echivalent cu costul unui control de medicina generala intr-un astfel de centru).

Inregistrat
    11.02.2013

eu am avut o „ mica„ neintelegere cu doamna de la ghiseu cand am depus actele si vroiam sa va intreb daca la primarie e cineva special desemnat pentru a oficia cununiile, sau am sanse sa dau peste aceeasi amabila doamna? in afara de buletine, in ziua respectiva, mai avem nevoie de ceva?

Inregistrat
    11.03.2013

Citat Postat de pisicutza88 Vezi mesajul
    eu am avut o „ mica„ neintelegere cu doamna de la ghiseu cand am depus actele si vroiam sa va intreb daca la primarie e cineva special desemnat pentru a oficia cununiile, sau am sanse sa dau peste aceeasi amabila doamna? in afara de buletine, in ziua respectiva, mai avem nevoie de ceva?
    Ca sa te linistesc, in cazul meu ofiterul de la starea civila nu era aceeasi persoana cu functionara de la primarie la care am depus actele. Pe langa acte, mai trebuie ca doua persoane care vor fi desemnate drept martori sa aiba actele de identitate la ele si sa fie valabil in ziua oficializarii casatoriei.

Pagina 42 din 42 PrimulPrimul ... 32404142

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us