Pagina 1 din 104 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 829

Subiect: De ce nu ma "cere"?

Inregistrat
    29.08.2008

Smile De ce nu ma "cere"?

buna miresicilor, am si eu o intrebare...
    noi suntem impreuna de 2 ani si ceva, stam impreuna de peste un an si am vorbit de casatorie, el mi-a spus ca vrea sa se caastoreasca cu mine dar...nu acum, mai tarziu...mai tarziu inseamna peste cativa ani la el...eu vreau o nunta, am aproape 24 de ani, nu mai sunt copil, vreau sa ma cheme ca pe el...dar el nimik...
    cat sa mai astept sau ce trebuie sa fac ca "cererea"in casatorie sa nu mai intarzie sa apara...
    sper ca ma puteti ajuta cu un raspuns

Inregistrat
    21.09.2006

Implicit Re: de ce nu ma "cere"?

se poate si invers, sa il ceri tu in casatorie, direct si fara ocolisuri.
    bau

Inregistrat
    29.08.2008

pai...l-am cerut, eu am vorbit foarte serios, dar el o ia in gluma tot timpul si zice ca da...da....da

Inregistrat
    28.02.2007

Citat Postat de dutza Vezi mesajul
    noi suntem impreuna de 2 ani si ceva, stam impreuna de peste un an si am vorbit de casatorie, el mi-a spus ca vrea sa se caastoreasca cu mine dar...nu acum, mai tarziu...mai tarziu inseamna peste cativa ani la el...eu vreau o nunta, am aproape 24 de ani, nu mai sunt copil, vreau sa ma cheme ca pe el...dar el nimik...
    cat sa mai astept sau ce trebuie sa fac ca "cererea"in casatorie sa nu mai intarzie sa apara...
    Vad ca te macina rau, de ai deschis 3 topicuri cu aceasta intrebare.....

Inregistrat
    17.11.2007

Vad ca esti foarte necajita,eu zic sa il iei de manuta si sa purtati o discutie serioasa,si sa il intrebi cam peste cati ani se gandeste sa te ceara,asa sa stii macar si tu cam pe cand sa te astepti.Eu am fost ceruta dupa 4luni si nu ma asteptam,poate vrea sa iti faca vreo surpriza si de aceea ti-a zis ca mai peste cativa ani ca sa nu te astepti acum. Eu sper sa vina intrebarea aceea cat mai repede.

Inregistrat
    22.10.2007

Fata draga, eu nu am idee de ce nu te cere, ca ar trebui sa-l cunosc pe el sa-mi dau cu parerea... Dar cu cat il vei presa si forta mai mult cu discutii de genul "eu vreu nunta", cu atat se va stresa mai tare si va da inapoi. Din motive pe care el le stie, iubitul tau nu e pregatit de insuratoare. Asta-i realitatea, si daca bati din picior nu il vei face sa se maturizeze fortat, ci il vei speria. Daca il iubesti si cu el vrei sa te mariti, asteapta-l si da-i timp sa-si doreasca si el asta. Si demonstreaza-i in alte feluri (nu spunandu-i pe gura) ca vorbele din "vestiarul baietilor" nu sunt intotdeauna adevarate si insuratoarea nu trebuie sa fie o puscarie. Adica: slabeste controlul, nu face crize, fa-l sa se simta bine cu tine si sa te aprecieze, sa vrea sa se intoarca acasa la tine in fiecare zi... si va ajunge sa se gandeasca si in termeni de "forever". Doar ca nu-i momentul acum.

Inregistrat
    25.06.2007

Citat Postat de dutza Vezi mesajul
    Păi trebuie să ai răbdare ... că dacă încerci să forțezi nota, nu rezolvi nimic ... poate doar să obții o căsătorie care cine știe cât va dura ... un an, doi ... ideea e să-l lași în pace pe el să hotărăscă ce și când va fi, inițiativă trebuie să vină din partea lui, pentru că atunci când va veni, înseamnă că e pregătit să facă acest pas alături de tine ... încă ești tânără, așa că ai toată viața în fața ta

Inregistrat
    30.01.2008

poate nu se simte pregatit.
    barbatii in general fug de responsabilitati si mai ales de femeile care vor sa se casatoreasca caci "DEJA AVEM SI NOI O VARSTA"
    dupa cate am vazut/trait/auzi eu atitudinea barbatilor vizavi de casatorie e influentata mult sau mai putin de: partenera, de felul in care decurge relatia, de parinti, de prieteni in mare de anturaj.
    Dar un lucru e sigurrrr atunci cand IUBESTI CU ADEVARAT toate cele enumerate mai sus devin NULE.
    mai bine nu te grabi, nu-l grabi nici pe el, cine stie poate nici nu este el ALESUL, nu poti sti niciodata ce iti rezerva viata!!
    Verighetele: cele mai mici catuse din lume.

Pagina 1 din 104 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us