Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456
Rezultate de la 41 la 45 din 45

Subiect: nunta de argint

Inregistrat
    18.03.2011

Implicit Re: Aniversarea nuntii

Citat Postat de talidae2000 Vezi mesajul
    Fetelor....cele care v-ati cununat civil cu ceva mai mult timp inainte de cununia religioasa. Cand va aniversati casatoria, de fapt?

Pupici.
    si noi am facut cununia civila cu ceva timp inainte de nunta, mai exact cu 4 luni inainte dar vom considera data casatoriei noastre ziua de 16 octombrie, adica ziua in care facem cununia religioasa.

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Re: Aniversarea nuntii

Citat Postat de georgia_jojo Vezi mesajul
    Fetelor aveti idee daca sunt ceva obiceiuri care se tin la nunta de argint (25 de ani de casnicie). Parintii prietenei mele sarbatoresc peste 2 saptamani 25 de ani si vrea sa le faca o surpriza.
    Multumesc mult!
    Se merge la biserica si se face din nou cununia religioasa, desigur, daca asta vor parintii ei. Nu mai tin minte daca trebuie lumanari. De alte obiceiuri nu am auzit.

Inregistrat
    26.04.2010

Implicit Re: nunta de argint

DA,se merge la biserica unde se face o slujba de multumire,ceva mai scurta decat cea de cununie.Sunt necesare 2 lumanari si....nasi.

Inregistrat
    30.11.2009

Parintii meu au facut acum un an 25 de ani de la casatorie si au refacut slujba la biserica,cu aceeasi nasi pt ca se impaca foarte bine(desi se sp sa iti alegi nasi mai tineri)care au avut lumanari din acelea mari de la biserica,si apoi am facut o super petrecere acasa cu prietenii si familia care au venit cu cadouri,dar nici decum bani mi se pare aiurea,este ceva simbolic

Inregistrat
    09.01.2015

Ma gandesc si eu cu speranta catre nunta de argint.

Pagina 6 din 6 PrimulPrimul ... 456

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us