Pagina 2 din 62 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 491

Subiect: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui, cat se implica

Inregistrat
    08.08.2006

Implicit Re: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui

Pt Ryanaro - Mie mi se pare cam ciudat, sa ai tu verigheta combinatie, iar el - nu... Nici ale noastre nu sunt un set, dar metalul si culoarea sunt identice. Imi pare rau ca nu am si eu combinatie, ca ar fi mult mai practic. Eu zic sa continui campania de asediu si sa il convingi pana la urma.

Eu am tot citit pe forum, ca barbatii au cosmaruri in legatura cu nunta si tot il intreb pe al meu, cu o vaga speranta ca imi va povesti si el vreun cosmar tragic, ce a visat (il bat la cap in fiecare dimineata, deja se uita straniu la mine). Raspunsul lui obisnuit: "Nu tin minte". Am inteles ca nu mai viseaza el nicio nunta, pe mine- cu atat mai putin. Sau poate asta e o reactie de protectie a unui psihic sensibil - de a se detasa de ceea ce il deranjeaza mult si de "a sterge" urmele din memorie.

Inregistrat
    02.08.2006

Corinel poate el e doar obosit si doarme adanc, mai ales ca spui chiar tu cat e de stresat. Eu zic sa ii spui ca simti nevoia de mai mult romantism ca si eu cand ma stresez cu prostii marunte cum spui tu numarul de flori pe tort uit ca e si el la fel de stresat si ar avea nevoie de sprijin sufletesc si nu de mine ca pachet de stres.
    Valabil pentru toate. Mai faceti cate o pauza de cateva ore macar in care sa vorbiti de orice alte planuri, sa uitati de stresul nuntii ca altfel va fi o povara pana vine momentul.
    Mam ma bucur pentru tine, sper sa avem toate parte de asa o reactie cand ne vor vedea.

Inregistrat
    06.02.2005

Smile Re: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui

multumesc frumos, si eu va doresc acelasi lucru, sa fiti admirate si iubite! ps: cu cosmarurile, nu stiu, noi avem o relatie f deschisa, imi spune orice si eu lui, si in plus e si mai sensibil asha, nu are orgoliul ala de macho sa nu il prinda careva ca e prea sensibil :X ...

Inregistrat
    06.02.2005

Post Re: Reactia mirelui - ce e in sufletul lui

Noi sincer nu am privit nunta ca pe ceva ce aduce schimbare.Suntem de 6 ani impreuna,de 6 ani fericiti.Nunta a fost mai mult un prilej de a sarbatori faptul ca suntem in continuare la fel de fericiti si o confirmare a faptului ca vrem sa ramanem asa.Stresul (ceva mai mare la mine) a aparut in ideea ca nunta are loc o data in viata si tre sa iasa bine.In sensul ca e musai si facem tot posibilul ca sa fie asa,fara compromisuri.Si a iesit.Asa ca reactiile noastre au fost asemanatoare,ceva mai pronuntate din partea mea.
    POZE NUNTA NOASTRA:
    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

CARINA,IUBITA MEA!

Inregistrat
    08.08.2006

Noi am ajuns sa ne uram reciproc, eu sunt ca un arici, orice mi-ar zice e temei de cearta. Ieri l-am vazut pentru prima data ratoindu-se la mine (si eu care credeam ca acesta e apanajul meu.. ) si asa mi s-a facut mila de mine... Insa mi-am dat seama cum il fac EU zilnic sa se simta, asa ca am lasat-o mai moale, am fost ieri tare blanda si "ascultatoare", fapt pentru care am meritat un mesaj de dragoste (eu si uitasem cat e de placut sa il primesti).

Inregistrat
    06.02.2005

Am meu viitor sot primele emotii le-a avut cand a luat proba de verighete . Cred ca atunci a realizat ce-l asteapta . Acum pare sa fie calm , dar cu fiecare zi ce trece il vad cum mai trage cate o privire mai lunga in calendar,si-mi spune :nu mai avem mult, ce repede a trecut timpul.
    Cand mi-am luat rochita de la salon,(aceasta fiind in husa neagra),l-am rugat sa o tina el ca sa nu fiu nevoita sa o indoi, iar l-am vazut emotionat .

Inregistrat
    06.02.2005

Corinel, daca nu reusesc deloc sa ma pun de acord cu el, atunci renunt la aia combinatie si imi iau una chiar feminina- poate cu diamante, sau inzorzonata. Daca e sa fie diferite, pai sa fie chiar diferite. A lui sa fie simpla, barbateasca, cum o vrea el si a mea sa fie chiar feminina.

Inregistrat
    08.08.2006

La noi este asa - verigheta lui e simpla, a mea e ceea ce numesti tu "feminina" - cu pietricele, si le-am luat din locuri diferite. Da combinatie imi place - poti sa porti la orice.

Pagina 2 din 62 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us