Pagina 13 din 13 PrimulPrimul ... 3111213
Rezultate de la 97 la 100 din 100

Subiect: Chisturi ovariene

Inregistrat
    23.11.2010

Implicit Re: Chisturi ovariene

Citat Postat de drika Vezi mesajul
    Buna fetelor, am fost si eu la o ecografie de rutina pentru ca nu am facut ceva serios de foarte multi ani. Mi-a descoperit doctorita un chist de 2,5 cm. Mi-a zis ca nu e f grav dar trebuie sa cer parerea unui ginecolog. Voi ce parere aveti?
    depinde de simptomatologie
    si de ce planuri ai in viitorul apropiat,
    cu referire la aparatul genital
    dc ai simptome(dureri, prurit, secretii genitale galbene, urat mirositoare,...)
    mergi la ginecolog

Inregistrat
    11.09.2006

buna, am uitat sa ma scriu despre ce am mai facut. Am primit un sfat de la o prietena care are chisturi mai mari, niste supozitoare naturiste pe care le-am luat...se numesc Carpicon, i-au fost indicate de o f buna doctorita ginecolog. Cand am ajuns inapoi in Scotia m-am dus la medicul de familie si e chiar ginecolog si a zis ca e normal sa am si ca sa nu imi fac griji. Cica nu raporteaza daca e numai unul si e de marimea asta. Sper ca si-au facut efectul ce am luat si am sa mai fac si eu o ecografie data viitoare cand ma mai duc in tara.

Inregistrat
    06.08.2010

Citat Postat de carmenutza Vezi mesajul
    fetelor , am si eu o problema ... mama mea are un chist vaginal (nu ovarian ) de dimensiunea unei nuci si i-a fost recomandata o interventie chirurgicala . la sfarsitul lunii este programata pentru operatie , insa as vrea sa stiu daca exista vreun tratament pentru acest chist vaginal , fara a se ajunge la taiere . am cautat pe net , insa am gasit foarte putine informatii referitoare la aceasta problema si nici urma de tratament naturist si nu numai .
    va rog sa ma ajutati cu un sfat sau o informatie
    Buna Carmenutza,te rog frumos sa imi dai si mie mai multe detalii despre cum a evoluat operatia mamei tale,deoarece si mama mea are aceeasi problema, cred.Spune-mi te rog daca mama ta e acum bine,daca a scapat de acest chist si la ce medic s-a operat.Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai raspunde deoarece noi ne mai confruntam cu o problema,nu gasim un medic destul de bun,pana acum i s-a pus alt diagnostic si a fost operata de doua ori degeaba, cred eu.Mama mea simte acelasi lucru cum ai descris si tu,un nodul pe peretele vaginal de marimea unei nuci.Multumesc mult,Carmen

Inregistrat
    30.10.2015

Chisturile ovariene se pot trata asa ca nu va panicati mai mult decat este necesar. Acestea pot aparea si in cazul in care ovarele functioneaza normal la femeile sanatoase. De aceea e bine sa va prezentati constant la medicul vostru ginecolog. Chiar daca e de necrezut, pana la varsta de 28 de ani, sora mea nu a fost niciodata la ginecolog. Cand a vrut sa isi intemeieze o familie, doctorul i-a zis ca are probleme cu chisturile... Dar a urmat tratament si i-au trecut. Insa i-a fost foarte greu sa ramana insarcinata. Avusese un avort si nu mai credea ca va mai ramane insarcinata. A fost destul de dramatica situatia si nimeni din familie nu mai stia cum sa o linisteasca. Ii explicam ca sunt pe lumea asta femei care si dupa 3-4 avorturi au reusit intr-un final sa duca sarcina pana la capat. O cunostinta i-a recomandat pe cei de la clinica gynera, specializata pe infertilitate si s-au ocupat ei de restul. A ramas insarcinata cu ajutorul dr. Ionela Anghlescu si embriolog Luminita Mirzan si acum ii este foarte bine cu baietelul ei de doar 3 luni. In curand o sa se si casatoreasca si sa isi vada visul cu ochii. Dumezeu a fost alaturi si de mine pentru ca numa eu stiu prin ce suferinte am trecut impreuna din cauza asta.. Asa ca mai bine sa preveniti voi decat sa va ia viata prin surprindere...

Pagina 13 din 13 PrimulPrimul ... 3111213

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us