Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 138

Subiect: Chirurgia plastica

Inregistrat
    07.02.2007

Implicit Re: Implant mamar... pro si contra?

PS. sunt insa pro pentru micsorare in cazul unor fete care au saracele dureri de spate ingrozitoare din cauza sanilor.

Inregistrat
    02.05.2007

mama natura m-a inzestrat cu sani superbi...acum au mai si crescut de la sarcina...deci nu im pot da cu parerea ca nu sunt in cauza...

Inregistrat
    31.01.2007

Citat Postat de mteleleu Vezi mesajul
    mama natura m-a inzestrat cu sani superbi...acum au mai si crescut de la sarcina...deci nu im pot da cu parerea ca nu sunt in cauza...
    Modesto Desi ai dreptate
    Eu ma uit in mod frecvent la o emisiune pe Euforia TV in care se prezinta astfel de cazuri si nu mi se pare a fi o durere''insuportabila'', caci daca ar fi, nu si-ar mai face nimeniEu sunt de acord, in principiu, fie din motive de sanatate sau pur si simplu estetice. Nu as recurge la implant, pentru ca nu e cazul, dar o liposuctie/abdominoplastie(eventual dupa o sarcina) as face

Inregistrat
    06.02.2007

mie nu imi plac sanii siliconati! unii arata oribil pur si simplu....deviati lateral....bleah

Inregistrat
    31.03.2007

Citat Postat de papusha Vezi mesajul
    Deacord cu tine!!!!!
    Ce sa facem asa ne-a lasat Cel de sus...nimeni nu e perfect...si sa multumim lui D-zeu ca suntem sanatosi...cate cazuri de boli grave sunt pe lumea asta
    mamografia se face dupa 40 de ani....pana atunci se pot face doar ecografii mamare si controale periodice....numai in cazuri extreme se face mamografie la femeile pana in 40 de ani...
    Believe in yourself... faith, hope, fight and love

Inregistrat
    16.11.2007

Citat Postat de alina_trailescu Vezi mesajul
    mamografia se face dupa 40 de ani....pana atunci se pot face doar ecografii mamare si controale periodice....numai in cazuri extreme se face mamografie la femeile pana in 40 de ani...
    Eu am auzit ca dupa 25 de ani nu sunt probleme
    Acu cred ca depinde si de doctor.

Semnati petitia: http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/ acordati copiilor abandonati dreptul de a trai intr o familie

Inregistrat
    31.03.2007

eu nu sunt nici pro nici contra...fiecare face ce vrea cu corpul sau...eu am sani (nr 3) si nu as face asta,dar ma gandeam ca peste cativa ani daca e nevoie sa fac un lifting,dar ma tot uit la tv la operatii de genul asta si ma ia groaza,mi-am scos din cap acea idee numai cand am vazut ce implica aceste operatii ...
    dar nu am nimic impotriva celor care au curajul sa o faca....am o prietena care a avut o malformatie din nastere si nu i se dezvolta un san....acum 4 ani si-a implantat silicon in sanul cu probleme si a suportat foarte greu interventia....acum in vara tre` sa mearga sa isi refaca siliconul ca are nu stiu ce probleme...cred ca eu nu as rezista sa stau cu acel stres toata viata
    Believe in yourself... faith, hope, fight and love

Fetelor vb in general pt ca a devenit o moda sa faci operatie pt marirea sanilor (la mine la munca 5 din 10 au facut aceasta operatie)
    Oricum ma bucur ca sa discutat si de noduli la san si vad ca sunt o problema pt multe dintre noi. Importanta este sanatatea noastra nu frumusetea din decolteu....

Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us