Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 138

Subiect: Chirurgia plastica

Inregistrat
    31.10.2006

Implicit Re: Implant mamar... pro si contra?

nici nu mi trece prin cap......

Inregistrat
    10.10.2007

Si eu am noduli ,nu am urmat nici un tratament pana acum. Imi poti spune te rog ce solutie ai gasit

Inregistrat
    09.11.2007

sunt cam "plata" si tare as vrea sa am sanii mai mari, totusi nu mi-as pune niciodata implanturi. cine stie ce complicatii pot aparea...

Inregistrat
    06.02.2005

Grea intrebare, insa inclin sa cred ca nu m-as opera "doar" pentru asa ceva ....

Am fost OBEZA gradul I si acum sunt supraponderala si sincer marturisesc ca oricat de tentante mi se par operatiile de gen lipoabsorbtie/bypass inel gastric sau alte multe .... ma INFIOARA! si ma CUTREMURA!
    Nu sunt de acord cu operatiile decat in momentul in care iti e pusa in pericol sanatatea ... cel putin in sistemul de sanatate din romania ...
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Inregistrat
    16.11.2007

Citat Postat de solidon Vezi mesajul
    Te rog si eu ceva.Ai avut noduli sau chisturi?Eu am chisturi si ma intrebam daca ai putea sa-mi spui si mie unde ti-ai facut acel tratament si cam cat costa (noi in general avem idei preconcepute cum ca un tetapeut costa tare mult). Eu am descoperitchisturile acum un an , iar dupa tratament medicamentos anul acesta am descoperit ca am si la celalalt san iar vechile chisturi s-au inmultit. asta ca sa nu-ti mai spun ca nu mai am voie la soare niciodata (asta mi-a spus medicul ,iar marea si soarele erau o mare placere pentru mine).Si cand ma gandesc ca inainte i-mi doream si eu implanturi...acum nu mai este posibil si sincer nici nu as mai face asa ceva dupa ce am vazut cam ce probleme i-ti pot face acestea. spun asta pentru ca, dupa ce am aflat de problemele mele, m-am informat mult mai mult.
    Eu am fost la doctor....am vrut sa fac mamografie...mi-a spus ca la 20 de nai nu pot...si vad ca nici acum la 22 cica sunt prea tanara...chiar daca nu inteleg cu ce mi-ar afecta acest control....Ei bine am facut doar ecografie mamara...mi s-a zis ca sunt noduli mici care cica se formeaza si din cauza dereglarii mentruatiei...si cica din cauza vietii sexuale care nu e rugulara si uite asa printr-o cunostinta am intalnit aceasta doamna care are atestat de reflexo-terapie care nu vad zic ce maini are....si cate probleme mi-a rezolvat.Sedinta era acu 2-3 ani de 20 ron....acum cred ca ajunge si la 30-40 ron chiar si 50 cred. Dar merita va garantez...
    Sunt si centre unde se fac dar nu cred ca isi dau asa tare interesul ca aceasta doamna....si costa si mai mult sunt sigura.
    Cu chisturile sincer nu stiu cum merge treaba nu stiu nici care este diferenta. Dar crede-ma nu intotdeauna este solutia medicamentul.
    Si cum ziceam mergeam de 2 ori pe saptamana la aceasta doamna....care imi masa sanii.Atat facea...nici un medicament nimic.Si nu va zic cat am fost de multumita. Incercati si voi...nu pierdeti nimic.Bine nu o sa se vada rezultatul dupa 2-3 sedinte....dar cateva saptamani bune si fara "chiuleala" se rezolva
    Dar suntem cam off-topic....mai bine discutam in alta parte despre acest lucru ce ziceti? forumul sanatatea de exemplu....sau eu stiu poate este un subiect cu problemele la sani, gasim noi

Semnati petitia: http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/ acordati copiilor abandonati dreptul de a trai intr o familie

Inregistrat
    16.11.2007

Citat Postat de viviana Vezi mesajul
    Grea intrebare, insa inclin sa cred ca nu m-as opera "doar" pentru asa ceva ....

Am fost OBEZA gradul I si acum sunt supraponderala si sincer marturisesc ca oricat de tentante mi se par operatiile de gen lipoabsorbtie/bypass inel gastric sau alte multe .... ma INFIOARA! si ma CUTREMURA!
    Nu sunt de acord cu operatiile decat in momentul in care iti e pusa in pericol sanatatea ... cel putin in sistemul de sanatate din romania ...
    Deacord cu tine!!!!!
    Ce sa facem asa ne-a lasat Cel de sus...nimeni nu e perfect...si sa multumim lui D-zeu ca suntem sanatosi...cate cazuri de boli grave sunt pe lumea asta

Semnati petitia: http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/ acordati copiilor abandonati dreptul de a trai intr o familie

Inregistrat
    09.01.2007

Citat Postat de jubilica Vezi mesajul
    Buna fetelor m-am gandit la acest subiect pentru ca imi doresc sa stiu voi ce credeti despre operatile pt marirea sanilor. Este o necesitate sa imbunatatim ce ne-a lasat mama natura?
    Eu una imi doresc o astfel de operatie dar un imi place ideea de a ma opera, pt un moft (sunt si pro si contra).
    acum vreo 2 ani am vrut si eu sa-mi maresc bustul............cu toate ca il am destul de mare ...............dar m-am razgandit...........o ridicare de san mi-as face , peste vreo 7-8 ani.................acum depinde de situatie......sunt ''pro'' pentru fetele care chiar au nevoie si se simt complexate de marimea bustului...............si ''contra'' din cauza ca unele chiar exagereaza cu dimensiunile care le vor...........durerile de coloana nici nu mai intra in discutie........................
    panoramio
    picasa

[URL="http://www.weddingcountdown.com"]

Inregistrat
    07.02.2007

contra.

Desi sanii mei sunt mici nu i-as schimba pentru nimic in lume. E asa de evident cand vezi o pereche de silicoane! Daca cineva se simte insa f complexat din motivul asta, nu am nimic impotriva doar sunt banii si suferinta ei... cred ca e mai mult pentru increderea de sine a persoanei decat pentru motive estetice...
    Majoritatea operatiilor estetice trec oricum neobservate de persoanele care nu iti sunt f apropiate si te vad zilnic (silicoanele poate ca nu...
    o cunostinta si-a operat nasul si eu nici nu mi-am dat seama macar.

Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us