Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 8161718
Rezultate de la 137 la 144 din 144

Subiect: Restaurante din Barlad

Implicit Re: Restaurante din Barlad

Buna !

va rog sa-mi spuneti ce stiti de restaurantul Kristal din Barlad. Am nunta la anul in iunie si va marturisesc ca am foarte mari emotii.

Eu locuiesc in Iasi, drept urmare nu stiu f multe despre acest restaurant. Merci !

Inregistrat
    12.10.2009

Miresicilor, daca aveti posibilitatea sa va duceti in Iasi sau Galati pentru lumanari. Eu la nunta am gasit lumanari 2 buc 500 lei cu trandafiri si frezii, aici in barlad iti iau atat pe o lumanare. La mireasa nu mai zic ca o marturie pe care o gasesti pe net la 2 lei la ei e peste 5 lei.

Inregistrat
    20.10.2009

buna..am nunta anul viitor la Mira si asi dori sa stiu daca a fost cineva la o nunta acolo..ce impresii au..cum e mancarea..ospatarii..daca se plateste in plus fata de contract (ca am inteles ca unele restaurante mai au acest obicei)..orice info e binevenita..

Inregistrat
    23.02.2012

Implicit Re: locatii de nunta la barlad

ca si locatie Occident este ok. Nu ai loc de parcare suficient, stalpii aia din mijlocul restaurantului iti dau batai de cap. La primire e ok...iti da senzatia de spatiu.

La nunta la care am fost nu mi-au placut mesele...erau asa lungi...ca la pomana, spatiu ingust intre masa ta si cea din spate (deranjam 'juma de masa ca sa ies la o hora, sarba...si am stat mult la masa din cauza asta), spatiul de dans...pare suficient, dar nu este....ne loveam de stalpii aia care sunt o adevarata pacoste ptr dansatori. Plus ca nici nu vezi si tu lumea care mai este prin sala...in afara de cei de la masa unde stai si pe cei pe care ii deranjezi cand iesi la dans.

Vreau sa zic ca eu nici macar nu o vedeam pe mireasa....decat la dans, iar masa de prezidiu am vazut-o cand am plecat...ca trebuia sa trecem pe la casuta de dar.

- au fost 4 feluri mancare, tortul ok, dar prea comun (nici macar nu am putut sa iesim de la mese - asa incomod este- sa aplaudam si noi ca restul)

si drept sa va spun nu am vazut nici un ornament pe acolo...tot din cauza stalpilor...desi in poze am vazut ca erau

Mi-a placut mancarea, servirea (daca ii soliciti pe ospatarii aia, ca si invitat, te servesc imediat)
    era la moda acum 2-3 ani, dar acum am inteles ca sunt alte restaurante "in floare"

Citat Postat de hellenne Vezi mesajul
    [noi am avut anul trecut nunta la occidenttotul a fost ok
    nici la noi numarul de persoane nu a fost impus dar oricum nu am facut nunta mare,meniuri am platit cate am confirmat chiar daca nu au venit,sala a fost foarte frumos decorata,aranjamentele florale superbe,tipul care a organizat totul un tip cu care poti discuta si care are idei bune,mancare excelentaagilitatea ospatarilor a cam lasat de dorit ...
    Spune-mi ce probleme ai avut cu ospatarii sa ii atrag atentia sa nu am surprize neplacute
    Dar unde face el aranjamentele florale??
    Nu ai poza ceva cu decoratiunea salii?
    Mai spune-mi te rog ce te-am mai deranjat sa stiu si eu
    Merci[/QUOTE]

Inregistrat
    19.08.2014

Buna,

A facut cineva nunta la Mira de curand? Sunt curioasa in ce consta meniul, pentru ca atunci cand am intrebat de pret noua ni s-a parut cam mult si am vrea sa ne dam seama daca merita intr-adevar. De asemenea, servirea cum vi s-a parut?
    Eu m-am cam panicat, cand am inceput sa cautam restaurant, pentru ca nu am mai fost demult prin Barlad si aveam asteptari cam mari de la restaurantele de pe aici. Le-am cam vazut pe toate, si am constatat ca nu prea avem ce alege. Mira pare sa fie cel mai rasarit, dar am vrea sa stim parerea celor care au organizat deja acolo evenimente.
    Multumesc!

Inregistrat
    16.06.2011

buna dragale mele,

urmaresc de ceva timp acest forum, insa oarecum din umbra ..deoarece nu eram hotarati cand facem nunta.
    si iata ca de curand am luat decizia de a face nunta in 2016.tocmai de aceea am nevoie de ajutor din partea miresicilor din barlad,sa-mi spuna cate ceva despre restaurante( sa pot sa-mi fac o idee la care sa-l duc pe miresoi)pretul la meniuri,ce capacitate au.v-as fi profund recunoscatoare.

Buna dragi miresici!
    ca si locatii de nunta eu va recomand restaurant sandra. este nou renovat si se organizeaza nunti frumoase acolo de ceva timp! sala este destul de mare si poate gazdui nunti de peste 200 de invitati . Au avut nunta acolo finutii mei . loctia este la iesire din barlad spre perieni si vedere din local este frumoasa ! mancarea ese buna si preturile meniurilor sunt ok. am inteles ca administratorul localui va mai deschide o sala pt anul acesta. asa ca daca nu ati gasit nimic pana acum merita sa dati o fuga acolo si sa vedeti localul. cautati restaurant sandra barlad pe facebook ca sa vedeti locatia!
    sper ca v-am fost de ajutor !spor la organizarea marelui eveniment!

Inregistrat
    16.06.2011

multumesc frumos MariaAntonia de informatii.Am auzit ca langa Sandra se mai construieste o sala pentru nunti, mai frumoasa ca aceasta, unde va avea loc prima nunta anul acesta in vara.sunt foarte curioasa cum va arata.

Pagina 18 din 18 PrimulPrimul ... 8161718

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us