Rezultate de la 1 la 4 din 4

Subiect: Se poate vopsi rochia de mireasa si refolosi?

Inregistrat
    31.01.2013

Implicit Se poate vopsi rochia de mireasa si refolosi?

Buna ziua,
    Sunt curioasa ce ati facut cu rochia de mireasa dupa nunta. Eu nu am reusit sa o vand si ma tenteaza ideea sa o modific putin si sa o vopsesc in alta culoare. Dar nu gasesc nici o vopsitorie. Aveti ideea unde as putea gasi ceva? Ati facut asa ceva?

Inregistrat
    27.05.2016

Implicit Re: Se poate vopsi rochia de mireasa si refolosi?

Buna!
    Eu nu mi-am vandut rochia de mireasa desi la un moment dat am avut aceasta intentie, dar m-am gandit ca mai bine ar fi sa o pastrez ca amintire. Desi acu as lua ceva bani pe ea, ma gandesc ca mai tarziu imi va parea rau ca nu mi-a ramas o amintire frumoasa, de la nunta mea.
    Blog emisiunea MPFM mireasapentrufiulmeu.org

Inregistrat
    11.01.2014

Buna fetelor,

Eu am sunat la vreo doua vopsitorii si, in cazul meu cel putin, au zis ca nu se poate deoarece e din fibre sintetice (dantela) si nu prea ies bine culorile, plus de asta, nu se poate vopsi la temperatura inalta ca si fibrele naturale, deoarece se distruge tesatura. Asa ca... nu-mi ramane decat sa incerc s-o vand

Imi pare tare rau pt ca mi-a palcut foarte mult si voiam s-o mai port, transformata.

O zi buna,

Inregistrat
    21.09.2014

Buna. Eu vreau sa imi modific rochia. O sa o scurtez, ii mai scot din straturile de tull, iar la poale a avut o dantela rosie pe care o voi ridica. Dar o sa astept pana facem sedinta foto Love the dress... nici pana acum nu am apucat

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.miresici.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.miresici.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us