PDA

Versiunea completa : Accesoriile de zi cu zi

Pagini : [1] 2 3

Kalini
15.11.2007, 14:29:52
....si accesorii..........

clarita
25.02.2008, 19:29:19
Buna, dragele mele!

Iar mi s-a stricat fermoarul la poseta :gen_20:. Nu e prima data cand mi se intampla. :gen_07:
Am dat 70 lei pe ultima geanta cumparata si deja e compromisa. Si am luat-o doar de cateva ori. :hm:
Spuneti-mi si mie de unde va luati voi posete rezistente si la niste preturi acceptabile. :gen_13:
Sau sa fie si mai scumpe, dar sa isi merite pretul.

DDna
26.02.2008, 13:17:50
Eu am luat genti bune de la Daniel Ray, si nu au fost f scumpe, dar nu am luat din piele, ci din textil.

calina
26.02.2008, 13:28:50
De obicei imi iau genti destul de scumpe, de la Vicina. Dar in toamna asta mi-am luat o geanta de la Nissa, care a fost aprox 150 RON, este fff frumoasa, mare si de lac, si a rezistat extraordinar de bine. Am purtat-o mai mereu si arata impecabil!!

tasha
26.02.2008, 17:19:21
Recunosc, atunci cind vine vorba de incaltaminte si genti am o bubaaaaaaa imensa :))
Pot sa imi iau un costum care sa coste 1.5 mil tot, dar geanta va fi sigur de top, iar pantoful la fel. Asta mi-a bagat bunica mea in cap: mama, rochia poate sa fie cit de ieftina, daca iti pui un pantof scump si o geanta la fel, ai rezolvat tinuta :))
Prefer sa am o geanta sau doua (acum de cind mai imbatrinesc si creste si salariul cu virsta :)) am mai multe), la fel si la pantofi, dar sa fie din piele si de foarte buna calitate.

Cu o singura exceptie: vara parca o iau razna si imi iau o mie de genti din materiale textile, care mai de care mai colorate si mai traznite si mai...ieftine. Ultima descoperire: Meli Melo, de unde mi-am luat niste genti tare dragute.

Offf, si hai, treaca de la mine, va spun secretul: Lollipops, in Unirii, au niste genti dementiale la aprox 2 milioane :) Dar nu sint din piele, sint genti unicat.

dj
26.02.2008, 17:34:49
Eu prefer gentile de la sax. Am unele de ani de zile si arata impecabil, e drept ca nici ieftine nu sunt.

Tasha, nu esti singura cu "buba" asta... :-$

dandelion
10.03.2008, 14:45:39
Eu am o gramada de genti, de culori si marimi diferite. Nu imi i-au genti de firma, pt ca ma plicti repede de ele, si oricum nu as da eu o gramada de bani pe o geanat nici sa am de unde:| Azi am fost prin oras, am vrut o geanta mov ( am una dar nu-mi mai place ;)) )..am zarit eu una in week-end intr-o vitrina, dar nu am avut timp sa ma duc sa o vad..so, am mers azi. Imi arata vanzatoarele geanta, imi place, intreb cat e pretul si :madlaugh: 490 lei o geanta dintr-un magazin oarecare, nici macar nu era de firma geanta:)) 490 lei?? nu, multumesc :))

Miraj
10.03.2008, 15:03:26
Eu am un mare pitic cu gentile, am 25 de bucati...oriunde ma duc trebuie neaparat sa-mi iau o geanta, nu conteaza daca o caut o juma de zi, dar tot o iau.In principiu sa fie din piele, macar iarna, sa fie maaare si rezistenta.Cred ca am genti de toagte culorile si marimile si tot am impresia ca nu-mi ajung...si cu pantofii e alta poveste, ca tb sa am multi, pt toate gentile, nu?;)) sotul meu e disperat, acum suntem cu nunta, nu mi-am mai luat o geanta din ianuarie, da termin eu cu cheltuielile astea suplimentare si-mi iau revansa...
PS cred ca am ajuns intr-un asemenea grad de nebunie ca as fi in stare sa-mi iau un Vuitton:-s

Jasmine
10.03.2008, 15:13:31
Eu am o geanta neagra,una maro si una sport.Cea sport este cumparata din Viena si scrie Mustang pe ea,am dat 15 euro si o am de 2 ani,inca mai este buna.Celelalte 2 sunt de la Musette si sunt de calitate,n-am avut probleme cu ele.Am dat ceva bani,dar merita.Poti astepta reducerile care sunt destul de mari... Si mai am o gentuta miiiiiica pt tinuta de seara pe care am luat-o de la Dada cu 90 lei,tot la reducere.Poti sa-ti iei lucruri bune si de calitate in perioada reducerilor.Si decat sa dai banii aiurea pe un lucru ieftin mai bine iti iei unul mai scump dar rezistent."Sunt prea sarac ca sa cumpar ceva ieftin!"

x_enya
10.03.2008, 15:14:41
si-a luat cineva genti de la comart? eu am vazut un model frumos la ei (material textil cu ceva piele pe ici pe colo - 300 ron).... foarte dragut! mi-a ramas gandul la el... dar sunt curioasa cum sunt cusute, captusite etc... cat sunt de rezistente, cum se comporta in timp... who knows?

Jasmine
10.03.2008, 15:17:42
si-a luat cineva genti de la comart? eu am vazut un model frumos la ei (material textil cu ceva piele pe ici pe colo - 300 ron).... foarte dragut! mi-a ramas gandul la el... dar sunt curioasa cum sunt cusute, captusite etc... cat sunt de rezistente, cum se comporta in timp... who knows?
Din cate am vazut eu ei sunt specializati pe incaltaminte.La banii aia poti sa-ti iei ceva de la Musette sau sa mergi acolo si sa compari calitatea:te uiti la fermoar,la cum se inchide,la cusaturi....Bafta!

dandelion
10.03.2008, 15:31:25
Eu am o geanta neagra,una maro si una sport.Cea sport este cumparata din Viena si scrie Mustang pe ea,am dat 15 euro si o am de 2 ani,inca mai este buna.Celelalte 2 sunt de la Musette si sunt de calitate,n-am avut probleme cu ele.Am dat ceva bani,dar merita.Poti astepta reducerile care sunt destul de mari... Si mai am o gentuta miiiiiica pt tinuta de seara pe care am luat-o de la Dada cu 90 lei,tot la reducere.Poti sa-ti iei lucruri bune si de calitate in perioada reducerilor.Si decat sa dai banii aiurea pe un lucru ieftin mai bine iti iei unul mai scump dar rezistent."Sunt prea sarac ca sa cumpar ceva ieftin!"
Ai dreptate, dau si eu pe o geanta 100-150 ron, dar 500 e prea de tot pt mine. In zalau din pacate nu am de unde sa imi i-au nimic de firma, mai ales la reduceri, iar in Cj nu merg asa des la cumparaturi si mai ales ca numai nu reusesc sa ajung acolo in perioada reduecrilor...Si eu am genti si de 2 ani, care arata f bine. Intotdeauna caut sa fie captusite bine si cusaturile sa fie bune:-?
Imi si imaginez subiectul asta plin cu poze cu "arsenalul" de genti al fiecarei miresici =)) Eu nici nu stiu cate am. Nu le-am numarat niciodata si nici nu mi le-am adus toate de la mama, cele de vara au ramas mai toate la ea ;)) Si asa nu am unde sa le tin, dar sa le mai aduc si acelea=))

x_enya
10.03.2008, 15:47:18
Din cate am vazut eu ei sunt specializati pe incaltaminte.La banii aia poti sa-ti iei ceva de la Musette sau sa mergi acolo si sa compari calitatea:te uiti la fermoar,la cum se inchide,la cusaturi....Bafta!

da, fac incaltaminte, dar si genti.... o voi studia in amanunt, dar eram curioasa daca si-a luat cineva geanta de la ei.
despre gentile de la musette am mai auzit numai de bine, dar pana acum n-am reusit sa-mi iau de la ei... i-am pandit la reduceri, dar gentile erau intre 400-600 ron. reducerile erau cam de 10 %.... oricum, n-am prins niciun model care sa ma puna pe ganduri, ca altfel insistam eu! ;-)

alecsa
14.03.2008, 21:47:32
posetele mele (o parte).... ce am reusit asa pe fuga sa pozez ;))

in ordine: musette, tina r, polo garaje, pinko, ck, tina r, no name si no name :)

unicka
15.03.2008, 06:23:23
Si eu sunt innebunita dupa genti si pantofi, am sa fac si eu o poza gentilor pe care le am, ideea este ca ma plictisesc repede de ele, imi iau altele, apoi revin la cele pe care le aveam.Asa patesc mereu, imi plac gentile mari, ca sa pot sa bag in ele tot ce am nevoie.

x_enya
15.03.2008, 10:02:41

in ordine: musette, tina r, polo garaje, pinko, ck, tina r, no name si no name :)

prima este superba!!! imi plac si celelalte, dar prima e.... :x :x :x

corinka
15.03.2008, 10:07:09
pe ultima geanta am dat 292 RON, nu stiu de ce firma e, nu e cunoscuta, dar important este ca-i de piele si rezistenta.
asta-vara mi-am luat din cora o geanta verde din material textil, pe care am dat vreo 30 RON, dar e f rezistenta. numai ca o pot asorta doar cu tinute sport.

gabriela84
16.03.2008, 10:24:30

=D> sunt foarte frumoase. imi plac toate.

cinezee
16.03.2008, 10:42:50
Tasha nu esti singura care gandeste asa si eu tot in genul asta sunt , prefer ceva bun de piele si calitate cateva bucati , nu neaparat ceva de nume dar prefer de calitate , iar vara am cateva de material textil colorate haioase , oricum nu am multe genti , iar pantofii mei cam toti sunt de piele ca si gentile am cativa de ani de zile ;))
Recunosc, atunci cind vine vorba de incaltaminte si genti am o bubaaaaaaa imensa :))
Pot sa imi iau un costum care sa coste 1.5 mil tot, dar geanta va fi sigur de top, iar pantoful la fel. Asta mi-a bagat bunica mea in cap: mama, rochia poate sa fie cit de ieftina, daca iti pui un pantof scump si o geanta la fel, ai rezolvat tinuta :))
Prefer sa am o geanta sau doua (acum de cind mai imbatrinesc si creste si salariul cu virsta :)) am mai multe), la fel si la pantofi, dar sa fie din piele si de foarte buna calitate.

laura2007
16.03.2008, 16:47:39

si vara umbli cu aceleasi genti???ca nu mi-i se pare ca se potrivesc gentile negre si maro la hainele de vara...

deeelorene
16.03.2008, 17:11:48

imi plac foarte mult prima si ultima din randul doi:D
si mie imi plac foarte mult pantofii si gentile/posetele......problema este ca eu sunt foarte pretentioasa.....de ex daca are o dunga sau ceva accesoriu ne la locul ei, atunci nu o iau:D

ayana2010
16.03.2008, 19:27:44
punctul meu slab :D
daca le fac un inventar am peste 40 de genti de toate culorile, de toate marimile si pt toate tinutele :) ador sa-mi cumpar genti :-p ultima data am plecat sa-mi cumpar una si m-am ales de doua :> de obicei asa fac:D

calina
16.03.2008, 19:30:52

Cel mai mult imi plac prima si a doua...cea de-a doua e de anul asta???
Si propun pentru cele care pun poze sa scrie si de unde le-au luat, sa stim unde sa mergem daca ne vin idei\:D/
Si tu, Arina, daca vrei sa ne spui ce culori ti-ai luat si de unde[-o<

laura2007
16.03.2008, 19:47:55
imi plac foarte mult prima si ultima din randul doi:D
si mie imi plac foarte mult pantofii si gentile/posetele......problema este ca eu sunt foarte pretentioasa.....de ex daca are o dunga sau ceva accesoriu ne la locul ei, atunci nu o iau:D

de curiozitate mi-am numarat si eu gentile...am 37....<:-P<:-Pdar majoritatea sunt pe maro , crem, alb, combinatii crem cu maro.
Am si rosii, negre...., una verde, gri.
dar vreau sa imi cum par una mov si una galbena pentru vara.Astea vor fii urmatoarele achizitii.....

calina
16.03.2008, 19:49:32
Voi cum asortati gentile la pantofi, sandale, papucei sau la haine?

helenita
16.03.2008, 20:16:52

eu de obicei asortez gentile la pantofi/sandale, dar cum in ultimul timp am observat ca se pot asorta si cu o curea sau palton/geaca...o sa incerc si varianta asta:)>-

laura2007
16.03.2008, 20:30:57

eu le port asortate la tinuta, nu neaparat la pantofi...uneori asortez cu rochia , bluza, cureaua...depinde.important este per toatal sa dea bine.

alecsa
16.03.2008, 23:18:55
Cel mai mult imi plac prima si a doua...cea de-a doua e de anul asta???

cea rosie de la tina r am luat-o anul trecut in august :)

alecsa
16.03.2008, 23:21:55

eu le asortez la tinuta, bine asta nu inseamna ca imi pun cizme negre din lac si port o geanta alba, e prea mare contrastul, imi place cat de cat sa merg pe o liniaritate cromatica. nu-mi place de ex sa asortez incaltamintea cu geanta si cureaua, insa incerc pe cat posibil sa nu fie mare diferenta intre cele trei ;))

dandelion
17.03.2008, 21:52:40
Voi cum asortati gentile la pantofi, sandale, papucei sau la haine? Depinde..de cele mai multe ori la haine, de obicei la bluza/tricou/geaca, sau la curea..se intampla sa fie asortata si cu incaltamintea:-B Chestia e sa fie asortate toate intre ele..adica, asa cum zicea si Alecsa, nu iti iei cizme negre de lac si geanta alba ;))

dandelion
31.03.2008, 14:25:50
Am achizitionat doua genti noi...una rosie ( mai am altele doua, dar asta nu e o problema =)) ) si una mov. Magazine locale, una cu 80 ron, cealalta cu 120 ron.

ryanaro
31.03.2008, 17:46:48

eu nu asortez nimic la nimic :)). doar intamplator sunt asortata. :D zilele trecute m am nimerit cu o curea rosie si un pulover rosu :)).

legat de genti, cand eram in liceu aveam f multe, insa le am dat pe toate la charity shop! :) acuma schimb geanta cam o data pe luna, imi iau ieftine, dar nici nu tin mult. la fel ca si curelele de fapt. :) am invatat sa nu mai tin cu dintii de lucruri, pt ca daca nu le mai port, altcineva precis are mai mare nevoie. :)>-

ps: mie mi plac fie gentile enorme (a se vedea pozele de la intalnire), fie posetele plic. :D

dandelion
31.03.2008, 18:23:40
eu nu asortez nimic la nimic :)). doar intamplator sunt asortata. :D zilele trecute m am nimerit cu o curea rosie si un pulover rosu :)).

legat de genti, cand eram in liceu aveam f multe, insa le am dat pe toate la charity shop! :) acuma schimb geanta cam o data pe luna, imi iau ieftine, dar nici nu tin mult. la fel ca si curelele de fapt. :) am invatat sa nu mai tin cu dintii de lucruri, pt ca daca nu le mai port, altcineva precis are mai mare nevoie. :)>-

ps: mie mi plac fie gentile enorme (a se vedea pozele de la intalnire), fie posetele plic. :D
Al meu moare cand vede ca ma uit la genti maaaariiii. La fel a facut si azi. Am vrut sa imi iau una galbena, maaaree, si s-a uitat asa de urat la ea si la mine incat am renuntat=)) Mi-am luat una rosie si una mov, nu foarte mari, dar nici mici ;)) si cand am ajuns acasa si s-a uitat la ele a zis ca parca arata mai mari decat le-a vazut=)) In general, nu ma influenteaza la shopping, nu imi spune sa nu imi iau una sau alta de imbracat/ incaltat daca mie imi place, dar gentile enorme nu le poate suferi=))

ryanaro
31.03.2008, 18:27:20
In general, nu ma influenteaza la shopping, nu imi spune sa nu imi iau una sau alta de imbracat/ incaltat daca mie imi place, dar gentile enorme nu le poate suferi=))

R chiar ma lasa in voia mea. ;;) el era de acord si cu blugii rupti si prespalati (i am aratat ieri). =)) a bombanit la niste pantofi cu tocuri imense, dar stie bine ca atunci cand vor fi la reduceri mi i cumpar LOL

dandelion
31.03.2008, 19:04:45
R chiar ma lasa in voia mea. ;;) el era de acord si cu blugii rupti si prespalati (i am aratat ieri). =)) a bombanit la niste pantofi cu tocuri imense, dar stie bine ca atunci cand vor fi la reduceri mi i cumpar LOL
=)) sa mi-i arati =))

ryanaro
31.03.2008, 20:57:48
=)) sa mi-i arati =))

i am probat acum cateva weekenduri =P~

http://www.kurtgeiger.com/online-shop/5549-kg-hot

dandelion
31.03.2008, 21:39:29
i am probat acum cateva weekenduri =P~

http://www.kurtgeiger.com/online-shop/5549-kg-hotAoleo:O Poti merge pe asa ceva??:-B Eu mi-as rupe gatul stand pe loc incaltata cu ei=))=))=))

baby_tweety
01.04.2008, 00:05:55
Si eu sunt innebunita dupa pantofi si genti ca orice femeie:)
Ultimele achizitii in materie de incaltaminte;gentile pt alta zi. Sunt pregatita pt primavara-vara;)) ;)) ;))
In ordinea nr:1,2,3-Zara, 4,5-Benvenuti, 6,7 nu mai necesita precizare (f dragi mie, luati din paris).
To be continued with bags:)))))))

ryanaro
01.04.2008, 09:13:13
Aoleo:O Poti merge pe asa ceva??:-B Eu mi-as rupe gatul stand pe loc incaltata cu ei=))=))=))

i am probat si sunt foarte comozi. ;;) tu esti prea mica sa fi prins moda "senilelor". ;)) a se observa ca mie mi plac extremele : gentile imense sau plic, balerinii sau pantofii cu toc imens o:-)

dandelion
01.04.2008, 09:23:42
i am probat si sunt foarte comozi. ;;) tu esti prea mica sa fi prins moda "senilelor". ;)) a se observa ca mie mi plac extremele : gentile imense sau plic, balerinii sau pantofii cu toc imens o:-)>:P nu sunt mica>:P sunt maritata:))

dandelion
01.04.2008, 09:24:35
Ultimele achizitii in materie de incaltaminte;gentile pt alta zi. Sunt pregatita pt primavara-vara;)) ;)) ;))
In ordinea nr:1,2,3-Zara, 4,5-Benvenuti, 6,7 nu mai necesita precizare (f dragi mie, luati din paris).
To be continued with bags:)))))))Brunetooo!!! imi plac toate in afara de adidasi :D

baby_tweety
01.04.2008, 13:08:41
Brunetooo!!! imi plac toate in afara de adidasi :D

Nu mai sunt satena.Yeeeeeeeeeeeeee.Mi-a iesit culoarea la primu spalat!!!<:-P <:-P <:-P Sunt blonda again<:-P <:-P <:-P

dandelion
07.04.2008, 20:15:14
Ultima achizitie ;)) 169 ron..

clarita
07.04.2008, 23:45:18
Fetelor, ce parere aveti de minitiare? Am vazut la Meli Melo. Sunt tare simpatice. Oare merg sa fie purtate doar la o tinuta de seara? :-?

marinusca
08.04.2008, 11:52:03

Super frumosi sunt! Si eu care credeam ca eu imi cumpar des ...8-}

CCCC
08.04.2008, 12:15:00

Salutare!
Imi place foarte mult ultima ta achizitie ;;) ......de unde i-ai luat?

Habib
08.04.2008, 12:30:42

sa-i porti cu placere, sunt super.............sa-ti cumperi si o geanta pe masura!!!!!!!!!!!!!!!!!
:* :* :* :*

dandelion
08.04.2008, 12:58:43
Salutare!
Imi place foarte mult ultima ta achizitie ;;) ......de unde i-ai luat?Multu`..! dintr-un magazin local, din Zalau..

dandelion
08.04.2008, 12:59:36
sa-i porti cu placere, sunt super.............sa-ti cumperi si o geanta pe masura!!!!!!!!!!!!!!!!!
:* :* :* :*Am genti la gramada :)) Mai imi lipseste una galbena :>

dandelion
08.04.2008, 13:01:47
Super frumosi sunt! Si eu care credeam ca eu imi cumpar des ...8-}
Multu`..! se pare ca nu:">:">:"> Acuma am facut "curatenie de primavara" in dulap, m-am scapat cam de multe =)) care trebuie inlocuite :D

marinusca
08.04.2008, 15:47:27
Multu`..! se pare ca nu:">:">:"> Acuma am facut "curatenie de primavara" in dulap, m-am scapat cam de multe =)) care trebuie inlocuite :D

Ah, te inteleg perfect, stai linistita:D

unicka
09.04.2008, 12:16:14
Sunt dementiali, vrei sa ma imbolnavesc?Sa-i porti cu placere.

unicka
09.04.2008, 12:17:37
cat te-a costat prima pereche de adidasi?

unicka
09.04.2008, 12:18:52
De geanta asta ce ziceti?Este de la Mango

dandelion
09.04.2008, 14:58:43
Mie imi place!!

dandelion
09.04.2008, 14:59:59
Sunt dementiali, vrei sa ma imbolnavesc?Sa-i porti cu placere.Pai nu esti "imbolnavita" deja? =))
P.S. Am mai pus ochii pe o pereche, dar zilele astea avem ceva cheltuieli..:-"ii las pe mai incolo:-B

DDna
09.04.2008, 15:03:27
Tweety, mie-mi plac TOATE 8-}

DDna
09.04.2008, 15:03:58
Imi place si mie. Se poate comanda ceva de la Mango online ??

alecsa
09.04.2008, 22:29:22
Imi place si mie. Se poate comanda ceva de la Mango online ??

trimite-le un e-mail si intreaba-i, pt ca eu acum cateva luni i-am intrebat si mi-au spus ca nu se fac livrari in RO. poate cine stie, s-o fi schimbat ceva. pe site, ultima data cand l-am accesat, scria in ce tari se fac livrari, si desi suntem in UE, RO nu aparea pe acolo :(

baby_tweety
09.04.2008, 23:30:19
cat te-a costat prima pereche de adidasi?

Cei de la adidas sunt 270 ron.Nike au fost 80E.;))

baby_tweety
09.04.2008, 23:31:25

Super\:D/ Banuiesc ca la noi nu se gaseste...
In cj s-a deschis un mag de accesorii mango touch.cam slabute modelele prezente>:/

ryanaro
10.04.2008, 08:40:02

mie nu mi place, dar n as sti sa zic exact de ce :-?

oana
24.04.2008, 15:08:45

m-ai omorat cu primele 2 perechi!
superbi!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

baby_tweety
25.04.2008, 00:38:59
m-ai omorat cu primele 2 perechi!
superbi!!!!!!!!>:D< >:D< >:D<

Sunt si preferatii mei (mai ales cei crem-albi)>:D<

ryanaro
29.04.2008, 14:22:57
mi am cumparat o pereche de pantofi <:-P

andymatei
29.04.2008, 15:28:28
8-| 8-| 8-| ma gandesc ca i-ai achizitionat din UK si deasemenea ca marimea 34 nu abunda...:(( :(( :((
Sunt super Rya, am vazut in Daily Mail o poza cu Gwyneth Palltrow cu pantofi genul asta :(( :((

unicka
29.04.2008, 15:32:40
Cei de la adidas sunt 270 ron.Nike au fost 80E.;))
Foarte frumosi dar am trecut prin magazine si nu se mai gasesc.

unicka
29.04.2008, 15:33:10
mi am cumparat o pereche de pantofi <:-P
Bestiali, sa ii porti cu placere!

ryanaro
29.04.2008, 15:33:16
8-| 8-| 8-| ma gandesc ca i-ai achizitionat din UK si deasemenea ca marimea 34 nu abunda...:(( :(( :((
Sunt super Rya, am vazut in Daily Mail o poza cu Gwyneth Palltrow cu pantofi genul asta :(( :((

sunt masura 38. din pacate nu am vazut mai mici de 36 :(. n am vazut poza cu gwyneth, eu i am vazut in magazin :D ai mei desigur sunt varianta ieftina :))

Fluturas
30.04.2008, 10:27:09
Rya,sunt foarte misto!!!^:)^

Tweety, pantofii sunt tare frumosi dar cu fluturasul m-ai omorat !!!;))

baby_tweety
30.04.2008, 13:07:19
Tweety, pantofii sunt tare frumosi dar cu fluturasul m-ai omorat !!!;))
>:D< >:D< >:D< si pt bb flutu>:D<

alecsa
09.05.2008, 23:42:20
accesoriiii....genti... pasiuni pasiuni :))

pasarea aia (barza ce o fi :D ) e de la debenhams, lantul cu 2 inimi de la un magazin din mall vitan, lantul cu banutzi e de la mango, lantul cu 2 inimi mov deschis e de la aldo, ursuletul ala pufos e de la jeniffer (vreau sa-l prind cu un ac de siguranta la un tricou negru :) ), catelul nu mai tin minte :D, colierul cu 3 cercuri e de la Vic's Secret, geanta maro e de la laura b., iar cele 2 negre de la musette :)

dandelion
10.05.2008, 09:07:59
accesoriiii....genti... pasiuni pasiuni :))

pasarea aia (barza ce o fi :D ) e de la debenhams, lantul cu 2 inimi de la un magazin din mall vitan, lantul cu banutzi e de la mango, lantul cu 2 inimi mov deschis e de la aldo, ursuletul ala pufos e de la jeniffer (vreau sa-l prind cu un ac de siguranta la un tricou negru :) ), catelul nu mai tin minte :D, colierul cu 3 cercuri e de la Vic's Secret, geanta maro e de la laura b., iar cele 2 negre de la musette :)
Imi plac in mod special gentile;)) si barza, si catzelul ;))

byMara
10.05.2008, 21:34:05
Asta e ultima geanta achizitionata de la Cluj...cu 230 RON . E din piele .. Imi place rau :)

In Bucuresti, aceeasi geanta se poate gasi la peste 350 RON 8-|

unicka
11.05.2008, 18:36:39
Asta e ultima geanta achizitionata de la Cluj...cu 230 RON . E din piele .. Imi place rau :)

In Bucuresti, aceeasi geanta se poate gasi la peste 350 RON 8-|
Foarte frumoasa, de unde din cLuj?

byMara
11.05.2008, 19:30:28
Foarte frumoasa, de unde din cLuj?

Iti trimit MP..

Oricum m-am mai potolit cu cumparaturile ... asa zisele "mofturi" ... fiindca mai am de cumparat rochita de mireasa, rochita de cununie, 2 perechi de incaltaminte pentru nunta si o pereche pentru cununie basca accesoriile etc...

Oricum, va tin la curent :)

Vad ca suntem destul de multe "shopoholice"

oana
01.06.2008, 19:01:27
azi m-a palit parada modei....pentru ca a venit vara, mi-am scotocit prin dulapuri in cautare de rochite si sandalute 8-} 8-} 8-}

sandalele mele preferate....

andymatei
01.06.2008, 19:05:01
Foarte frumoase Oana...mi-ai dat o idee...ma duc sa fac inspectie generala in cutiile de pantofi;))

oana
01.06.2008, 19:13:01
saru-mana!
cele aurii sunt nepurtate...le-am luat in toamna:-p

helenita
01.06.2008, 19:20:56
azi m-a palit parada modei....pentru ca a venit vara, mi-am scotocit prin dulapuri in cautare de rochite si sandalute 8-} 8-} 8-}

sandalele mele preferate....

sunt foarte frumoase! si elegante;-)

andymatei
01.06.2008, 20:51:11
saru-mana!
cele aurii sunt nepurtate...le-am luat in toamna:-p

Oana...in mod clar esti o influenta pozitiva in viata mea ;));));))...mi-am gasit 2 perechi de flip-flops de care am uitat complet si o pereche de sandalutze pe care le ador dar nu le mai gaseam de cand ne-am mutat :*

oana
01.06.2008, 21:50:39
ma bucur ca ti-am fost de folos ;)) ;)) ;))

oana
17.06.2008, 19:21:20
m-am luat o posetuta pentru sandalutele aurii (nepurtate)....din intamplare:-p

helenita
17.06.2008, 19:22:52

sa o porti cu placere>:D< !
se potriveste perfect cu sandalele:)>-

oana
17.06.2008, 19:24:41
multumesc frumos:* :* :*

Kalini
28.06.2008, 10:30:53

wowwwwwwww, sa le porti cu placere:*

andreevm
28.06.2008, 23:36:28
da, fac incaltaminte, dar si genti.... o voi studia in amanunt, dar eram curioasa daca si-a luat cineva geanta de la ei.
despre gentile de la musette am mai auzit numai de bine, dar pana acum n-am reusit sa-mi iau de la ei... i-am pandit la reduceri, dar gentile erau intre 400-600 ron. reducerile erau cam de 10 %.... oricum, n-am prins niciun model care sa ma puna pe ganduri, ca altfel insistam eu! ;-)
De la Comart, eu mi-am luat pantofi si sandale. Si mi se par foarte buni si de calitate. Am vazut ca au si genti, dar inca nu m-am indurat sa iau. Insa, pantofii, foarte calitativi. Eu, in general, am probleme cu orice incaltaminte. Dar astia au fost ok.

Habib
29.06.2008, 10:50:00
ieri mi-am luat niste ''balerini'' pentru serviciu

Habib
29.06.2008, 10:56:14
si mi-am mai luta niste papuci............foarte comozi........

helenita
29.06.2008, 18:14:23

foarte draguti si balerinii si papuceii
sa-i porti cu placere>:D<

Habib
29.06.2008, 18:47:36
foarte draguti si balerinii si papuceii

mc frumos!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

dandelion
29.06.2008, 21:18:32
ieri mi-am luat niste ''balerini'' pentru serviciu
Mami e innebunita dupa acest gen de incaltaminte de vara:-B sa ii porti cu placere, chiar daca la munca :D

x_enya
30.06.2008, 12:06:28
De la Comart, eu mi-am luat pantofi si sandale. Si mi se par foarte buni si de calitate. Am vazut ca au si genti, dar inca nu m-am indurat sa iau. Insa, pantofii, foarte calitativi. Eu, in general, am probleme cu orice incaltaminte. Dar astia au fost ok.

Mi-am luat si eu o pereche de pantofi de la ei si sunt incantata... s-au lasat frumos (i-am luat cam ficsi). ;;)
Mi-am luat si o "posetuta"... o geanta din aia maaare cat un sac. Nu-i din piele, dar se comporta bine! ;-)

oana
30.06.2008, 18:50:40
wowwwwwwww, sa le porti cu placere:*

multumesc! :* :* :*
le-am purtat ;)) ;)) ;))

oana
30.06.2008, 18:52:02

sa le porti cu placere, ambele perechi imi plac:* :* :* :*

oana
30.06.2008, 20:35:37
am primit si eu de la mama o pereche...

Habib
01.07.2008, 08:22:58

sunt super!
sa-i porti cu placere eu am vrut sa-mi iau asa pe negru dar nu mai avea
>:D< >:D< >:D<

helenita
01.07.2008, 09:15:03

foarte dragute si elegantele:)>-
sa le porti cu placere>:D<

oana
01.07.2008, 13:03:34
multumesc, dragelor^:)^ ^:)^

Arcee
01.07.2008, 13:19:20
calina...ce pot sa spun mare noroc cu geanta de la nissa... eu tot ce mi-am cumparat de la ei (haine) dupa 3-4 spalari ba s-au descusut, ba s-au umplut de gaurele... :(

higgs
19.09.2008, 21:52:38
Pe 18 septembrie a fost Prinsjesdag in Amsterdam. Va postez cateva din palariile criticate si afisate de printese sau doamnele implicate in viata politica :D

alecsa
19.09.2008, 23:48:01
Pe 18 septembrie a fost Prinsjesdag in Amsterdam. Va postez cateva din palariile criticate si afisate de printese sau doamnele implicate in viata politica :D

imi plac 1,4 si 8 (dar la o alta tinuta :D )...restul sunt horror, sau nu se potrivesc cu varsta :D:D:D:D

cinezee
20.09.2008, 00:14:07
creeativi oamenii ...haioase ca sa spun , acum nu stiu la care le vine bine sau nu , dar palaria de la pzoa 4 imi place cel mai mult

GeoStefan
20.09.2008, 00:37:31

Superbi:x....

higgs
20.09.2008, 19:05:07
imi plac 1,4 si 8 (dar la o alta tinuta :D )...restul sunt horror, sau nu se potrivesc cu varsta :D:D:D:D

Palaria a patra este "pe capul" Printesei Maxima, sotia viitorului rege, argentinianca de origine. Se pare ca este o poveste de dragoste adevarata intre cei doi :D Tatal printesei nu a venit la nunta pentru ca a fost implicat in atrocitatile dictatorului Jorge Rafael Videla (http://en.wikipedia.org/wiki/Jorge_Rafael_Videla).
Sa va pun si palaria reginei:

higgs
20.09.2008, 19:08:41
Mai atasez cateva palarii :) Unele interesante, iar altele si mai intersante ;))

dandelion
20.09.2008, 19:15:15
Mai atasez cateva palarii :) Unele interesante, iar altele si mai intersante ;))
Doamna din a treia poza, si "prietenul" ei de pe palarie chiar seamana =))

alecsa
20.09.2008, 22:06:23

absolut superbe 4 si 5, iar a 3-a :)) parca ar fi frati;))

KMelinda
20.09.2008, 22:07:05
Doamna din a treia poza, si "prietenul" ei de pe palarie chiar seamana =))
Ioi ce rauta ai fost;)) . Mie imi place penultima muult.

KMelinda
20.09.2008, 22:08:27
Si pentru ca aici inca n-am fost, va>:D<

dandelion
21.09.2008, 13:05:15
Ioi ce rauta ai fost;)) . Mie imi place penultima muult.
Mai, eu chiar obisnuiesc sa spun ce cred..bine, uneori, cand trebuie, imi pastrez parerea pt mine ca sa nu supar, dar in cazul de fata, ma indoiesc ca o sa citeasca doamna respectiva ce am scris :))

cinezee
21.09.2008, 13:14:35
a 2 si a 4-a imi plac , a 3-a e cam aiurea poza cred facuta , dar eu nu sunt de acord cu blana naturala , deci ma abtin

higgs
21.09.2008, 16:56:34
Mai, eu chiar obisnuiesc sa spun ce cred..bine, uneori, cand trebuie, imi pastrez parerea pt mine ca sa nu supar, dar in cazul de fata, ma indoiesc ca o sa citeasca doamna respectiva ce am scris :))

Ai dreptate Andana, nu cred ca o sa citeasca ;)) De fapt doamna cu palaria animal face parte din partidul socialist. Cred ca a incercat sa puncteze ceva cu palaria aia ;)) Sa nu se foloseasca blana naturala :)) Insa eu ma gandesc acum, palaria nu pare din blana falsa, dar nici animalul nu pare viu ;)) Atunci ce are ea pe cap :D?

higgs
21.09.2008, 16:57:19
absolut superbe 4 si 5, iar a 3-a :)) parca ar fi frati;))

Si mie imi plac 4 si 5, dar si a doua imi place :D

prapadeala
19.10.2008, 23:52:02
nu ma dau in vant dupa papuci inalti, dar tare mult imi plac sandalutele cu care am fost la o nunta.. prima poza e pe faleza in Constanta ;))

Bea24
20.10.2008, 17:02:35
nu ma dau in vant dupa papuci inalti, dar tare mult imi plac sandalutele cu care am fost la o nunta.. prima poza e pe faleza in Constanta ;))

De unde,de unde?Sunt super!
si cat?

prapadeala
20.10.2008, 17:17:49
De unde,de unde?Sunt super!
si cat?

Este un magazin din afara, cu foarte multi pantofi DSW - au fost aprox 150 de lei acum 2 ani. I-am purtat de vreo 4 ori pana acum :)

Habib
20.10.2008, 17:34:20

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002024B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12)

KMelinda
20.10.2008, 18:15:25
Sunt frumoase, eu la modelul asta nu suport faptul ca-ti ies degetele mici pe dinafara. Altminteri sunt tare dragute.

filipcarol
21.10.2008, 14:00:40
Fetelor...ati vazut UGG pe la noi?? eu am vazut intr-un magazin vis a vis de gima in plaza dar nu stiu daca sunt originale...bine, nici nu am stat sa ma uit mult la ele..

KMelinda
21.10.2008, 17:47:45
UGG????? what it means???

evenstar
21.10.2008, 22:05:30

Niste cizme de "fitza"... mie, personal, nu-mi plac:)>- Cauta pe google "ugg boots" si o sa le gaststi... ;))

alecsa
21.10.2008, 22:24:07
Fetelor...ati vazut UGG pe la noi?? eu am vazut intr-un magazin vis a vis de gima in plaza dar nu stiu daca sunt originale...bine, nici nu am stat sa ma uit mult la ele..

au avut parca la un mom dat la office shoes in vitan. erau peste 4 mil. daca nu ma insel acolo le-am vazut.

filipcarol
22.10.2008, 08:54:38
Niste cizme de "fitza"... mie, personal, nu-mi plac:)>- Cauta pe google "ugg boots" si o sa le gaststi... ;))

hihi...pai normal ca nu iti plac, ca numele lor vine de la UGLY :)))...nu sunt de fitze..eu vreau pt ca sunt calduroase si eu sufar de frig..sunt cu blana de oaie :)

lil_kim
22.10.2008, 11:17:40
Eu am o gramada de genti, de culori si marimi diferite. Nu imi i-au genti de firma, pt ca ma plicti repede de ele, si oricum nu as da eu o gramada de bani pe o geanat nici sa am de unde:| Azi am fost prin oras, am vrut o geanta mov ( am una dar nu-mi mai place ;)) )..am zarit eu una in week-end intr-o vitrina, dar nu am avut timp sa ma duc sa o vad..so, am mers azi. Imi arata vanzatoarele geanta, imi place, intreb cat e pretul si :madlaugh: 490 lei o geanta dintr-un magazin oarecare, nici macar nu era de firma geanta:)) 490 lei?? nu, multumesc :))

Nici eu nu bag foarte multi bani in genti...aceiasi problema o am si eu ...ma plictisesc destul de repede ..le schimb des ...bine , le pastrez si din cand in cand le mai port si pe cele " invechite"

filipcarol
23.10.2008, 09:19:05

uite astea sunt..pe astea le vreau :((

danyelawar
07.11.2008, 17:12:26
Buna,

Si eu sunt innebunita dupa genti si incaltaminte si as vrea sa stiu de unde ati luat sandalutele AFRODITA ca imi plac tare mult.

E vreun magazin in Buc sau cum si pe la ce preturi sunt?

Merci mult

otilix
07.11.2008, 18:19:47

daca erau in pplaza sunt originale. de la magazinul ala am luat si noi merrel si vagabond si sunt originale. f placute la purtat.

meliaro
18.11.2008, 08:00:18
EU pot spune cu mana pe suflet ca am 3 posete, mari si late, dar toate de marca si originale: Carolina herrera, Loewe si TOus, aaaa si o bandolera Benetton. Cea mai ieftina este cea de TOus ( 300€). Nu ma dau mare :"> , dar prefer sa am un lucru bun si care se potriveste la orice tinuta, decat 100 si ieftine, exact ca si pantofii. Geanta si pantofii sunt cele mai importante in vestimentatia unei femei.

oana
18.11.2008, 08:18:00
Buna,

Si eu sunt innebunita dupa genti si incaltaminte si as vrea sa stiu de unde ati luat sandalutele AFRODITA ca imi plac tare mult.

E vreun magazin in Buc sau cum si pe la ce preturi sunt?

Merci mult

daca te referi la ale mele, eu le-am luat din Leonardo cu 95 ron perechea...insa le-am luat in vara 2007

danyelawar
22.11.2008, 17:18:36
Merci Oana, intr-adevar la sandalutele tale ma refeream.

As mai avea o intrebare. Acum mi-a venit un pitic pe creier si vreau cizme rosii, cu toc. Stiti cumva unde gasesc, poate imi iau cand vin in tara de sarbatori ca aici nu am vazut. Sau poate nu am cautat eu suficient de mult.

Pupici

marincuta
23.12.2008, 18:58:51
accesorii .... oare ce femeie nu iubeste accesoriile :-\ :*:*

marincuta
23.12.2008, 19:00:45
am atit de multe... imi place sa salvez pozele ca apoi sa ma duc in mall si sa stiu exact ce vreau

marincuta
23.12.2008, 19:03:52
mai sunt ...
sper ca nu va plictisesc

marincuta
23.12.2008, 19:05:29
inca citeva accesorii

marincuta
23.12.2008, 19:07:33
cind va obosesc, imi spuneti :))

marincuta
23.12.2008, 19:11:20
1 - G. Marco Lorrenzi
2 - Luciano Padovan
3 - G. Lorrenzi
4- Valentino
5 - Al. Mcqueen

marincuta
23.12.2008, 19:14:30
am uitat sa pun pozele =))=))

marincuta
23.12.2008, 19:17:54
si cred ca sunt ultimele pentru moment ...:-?=P~

oana
23.12.2008, 20:51:59
inca citeva accesorii

aoleu, cum sunt primele cizme =P~ =P~ =P~ =P~

cris226
23.12.2008, 21:17:51
cativa pantofi si sandale ;-) ;-) ;-)

cris226
23.12.2008, 21:25:43
si inca cativa ;;) ;;) ;;)

cris226
24.12.2008, 00:37:41
mie mi-au facut basici astia :(( :(( si mi-au placut asa mult :(

cris226
24.12.2008, 00:46:03
si posete ;;) ;;) ;;)

marincuta
09.01.2009, 10:16:43
citeva trenduri must have

marincuta
09.01.2009, 10:19:40
trenduri must-have in aceasta primavara:))
Rupert Sanderson
Mango
Brian Atwood
ultima poza -Prada

Kalini
11.01.2009, 14:08:47
trenduri must-have in aceasta primavara:))
Rupert Sanderson
Mango
Brian Atwood
ultima poza -Prada

ultima poza-super>:D<>:D<>:D<

diana31
12.01.2009, 08:45:48
cativa pantofi si sandale ;-) ;-) ;-)

splendite , de-a dreptul superbe^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

cris226
12.01.2009, 09:14:18
splendite , de-a dreptul superbe^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
mersi >:D< >:D< >:D< o sa mai caut . pupici.

diana31
12.01.2009, 09:53:09
mersi >:D< >:D< >:D< o sa mai caut . pupici.

nu mai ai cumva link-ul de unde le-ai luat?

cris226
12.01.2009, 13:25:58
nu mai ai cumva link-ul de unde le-ai luat?
nu mai stiu .. nu erau doar de pe un site. am scris shoes parca pe google si am dat la imagini. incearca sa gasesti asa. imi pare rau :-s :-s da chiar nu mai stiu . te pup.

diana31
13.01.2009, 08:34:18
nu mai stiu .. nu erau doar de pe un site. am scris shoes parca pe google si am dat la imagini. incearca sa gasesti asa. imi pare rau :-s :-s da chiar nu mai stiu . te pup.
multumesc mult, am sa incerc asa...........sper doar sa nu ma darame preturile;-)

marincuta
13.01.2009, 22:54:21
ultima poza-super>:D<>:D<>:D<

da, si mie imi plac la nebunie;-)>:D<

cris226
13.01.2009, 22:56:00
multumesc mult, am sa incerc asa...........sper doar sa nu ma darame preturile;-)
unele par ... mai scumpe ;)) ;))

marincuta
21.01.2009, 09:19:16
pantofi hot in 2009=D>=D>=D>=D>
1 - Manolo Blahnic
2 - Dior
3 - Marc Jacobs
4- Giuseppe Zanotti

laura_21
21.01.2009, 18:55:13
1 - Manolo Blahnic
2 - Dior
3 - Marc Jacobs
4- Giuseppe Zanotti
primii i-as purta cu placere....ceilalti insa...doar la ocazii prea speciale:D

laura_21
21.01.2009, 19:10:46
si acum atasez si eu poze cu ultima mea achizitie in materie de incaltaminte.
stiu ca e inca frig..dar mi-au placut si nu m-am putut abtine:D:D:D
erau prea la vedere in vitrina;));));));))

cris226
21.01.2009, 20:26:46
1 - Manolo Blahnic
2 - Dior
3 - Marc Jacobs
4- Giuseppe Zanotti
superbe sandalele si pantofii nr.2 ;;) ;;) ;;)

marincuta
22.01.2009, 08:52:04
da si mie primii imi plac muuuuuuuuuuuuult!!!;-);-);-);;)

marincuta
28.01.2009, 17:07:12
Olsen - noi tendinte;-)

cris226
03.02.2009, 23:45:09
pantofiori mov .. <:-P <:-P

marincuta
04.02.2009, 13:52:59

mmmmmmmmmmm... da, ce mult imi plac cei din a 2-a si a 3-a poza=P~.
tare frumushei!!! >:D<

cris226
04.02.2009, 13:58:41
mmmmmmmmmmm... da, ce mult imi plac cei din a 2-a si a 3-a poza=P~.
tare frumushei!!! >:D<
:D :D :x putin mov :-p

marincuta
05.02.2009, 08:03:14
produse belpaso ;;)

marincuta
05.02.2009, 08:05:37
alte accesorii;-)

cris226
05.02.2009, 08:49:57
alte accesorii;-)
:-B :-Bsuper, sunt bolnava dupa pantofi :* :*

marincuta
05.02.2009, 08:58:05
:-B :-Bsuper, sunt bolnava dupa pantofi :* :*

hmmm... crezi ca numai tu?...eu in genere am o obsesie pentru accesorii:>;;)

cris226
05.02.2009, 19:31:29
hmmm... crezi ca numai tu?...eu in genere am o obsesie pentru accesorii:>;;)
daca vezi ce de incaltaminte am ... si am multe modele pe care le-am incaltat odata =)) =)) dar tot mi-as cumpara =))

marincuta
06.02.2009, 07:33:33
daca vezi ce de incaltaminte am ... si am multe modele pe care le-am incaltat odata =)) =)) dar tot mi-as cumpara =))

...........=))=))=))

mami_de_pisi
06.02.2009, 11:48:24
va arat si eu ultima mea achizitie : oxford shoes mov

lil_kim
06.02.2009, 12:16:13

dap ...nice...;-)

Ritzi
06.02.2009, 13:01:44
produse belpaso ;;)

imi plac mult cei verzi :x nici cei bej nu sunt rai insa:D

nu stiu insa nimic de firma asta, se pot comanda pe net? /:)

marincuta
09.02.2009, 08:23:11
imi plac mult cei verzi :x nici cei bej nu sunt rai insa:D

nu stiu insa nimic de firma asta, se pot comanda pe net? /:)

da, se poate. intra pe site-ul belpasso si poti alege dintr-o gama variata!!!
sper sa nu fie considerat mesajul meu ca reclama!:*

andymatei
09.02.2009, 18:52:54

Foarte frumosi! Sa-i porti sanatoasa!

marincuta
18.02.2009, 12:55:49
accesorii roz:))

Ritzi
18.02.2009, 12:57:43
mi-am cumparat si eu niste pantofi peep-toe bestiali de la M Dutti;;) ...o sa incerc sa va postez poza diseara

marincuta, sunt bestiale accesoriile roz

marincuta
18.02.2009, 12:59:50
mi-am cumparat si eu niste pantofi peep-toe bestiali de la M Dutti;;) ...o sa incerc sa va postez poza diseara

marincuta, sunt bestiale accesoriile roz

merci .... sa ne arati si noua pantofiorii:*

Ritzi
18.02.2009, 22:21:18
merci .... sa ne arati si noua pantofiorii:*

iata-i si pe pantofiorii mei;;)

cris226
18.02.2009, 22:22:27
accesorii roz:))
ce frumosi sunt pantofii :x :x :x

marincuta
19.02.2009, 08:52:53

:madlaugh::madlaugh::madlaugh: ce mult imi plac pantofiorii tai!!! ... bravo!!!=D>=D>=D>

marincuta
19.02.2009, 08:55:47
ce frumosi sunt pantofii :x :x :x

merci Cris!!!:*:*:*

OFF: nu am avut ocazia sa te felicit mai inainte... dar iti doresc Casa de Piatra, sa aveti o nunta frumoasa si va doresc numai bine!!!:*>:D<>:D<>:D<>:D<

cris226
19.02.2009, 08:56:37
merci Cris!!!:*:*:*

OFF: nu am avut ocazia sa te felicit mai inainte... dar iti doresc Casa de Piatra, sa aveti o nunta frumoasa si va doresc numai bine!!!:*>:D<>:D<>:D<>:D<
:* :* :* :* :* multumesc din suflet :* :* :* :*

x_enya
19.02.2009, 08:56:51

:love: :love: :love: :love: :love:

vreau si eu!!!!:((

lupusor
19.02.2009, 11:57:24
sunt foarte frumosi...finuti

Princes
19.02.2009, 12:06:00
=P~vreau si eu!=D>

Ritzi
19.02.2009, 15:23:58
:madlaugh::madlaugh::madlaugh: ce mult imi plac pantofiorii tai!!! ... bravo!!!=D>=D>=D>

multumesc mult>:D< , sunt si mai frumosi in realitate;)) si au talpa f misto gen platforma (insa nu mare, 2-3 cm) ca de "lemn" cu striatii, nu stiu cum sa explic, sper sa intelegi8-}

Ritzi
19.02.2009, 15:25:18
:love: :love: :love: :love: :love:

vreau si eu!!!!:((

deci iti plac ;)) :-" poate poate ii dau la schimb pe pulovarul ala misto al tau de la viena:)) just kidding:-"

multumesc mult Hariclia, adri_doru!!

4499ELENUTA
20.02.2009, 20:14:32
va arta si eu niste pantofiori si o gentuta care imi plac tare mult:D

CONT-INCHIS-049
21.02.2009, 14:18:25
va arta si eu niste pantofiori si o gentuta care imi plac tare mult:D

a treia pereche de pantofiori sunt tare scumpi...ce mult imi plac................vreau si eu assssssssssssaaaaaaaaaaaaa

4499ELENUTA
21.02.2009, 14:40:18
a treia pereche de pantofiori sunt tare scumpi...ce mult imi plac................vreau si eu assssssssssssaaaaaaaaaaaaa

si eu vreau dar sunt cam 1000 de dolari sunt versace sau asa ceva:(

laura_21
21.02.2009, 23:08:51
frumosi pantofiorii tai:)
sa-i porti sanatoasa
eu ma oftic ca nu pot sa port pantofi decupati in fata:((:((

Ritzi
28.02.2009, 14:29:20
frumosi pantofiorii tai:)
sa-i porti sanatoasa
eu ma oftic ca nu pot sa port pantofi decupati in fata:((:((

de ce? te taie la deshtuletze?:-?

Ritzi
28.02.2009, 14:31:24
iata noua mea achizitie ...turcoaz inchis;))

cris226
28.02.2009, 14:32:58
ce frumoasa e>:D<
aveau si pe alte culori?? chiar imi place, dar nu am la ce sa asortez nuanta asta :-?

Ritzi
28.02.2009, 14:40:19
ce frumoasa e>:D<
aveau si pe alte culori?? chiar imi place, dar nu am la ce sa asortez nuanta asta :-?

cred ca da, nu mai stiu:-?

merge foarte bine cu maro, de exemplu..plus ca eu am o groaza de rochite pe bleumarin si se potriveste la fix;-) multumesc>:D<

cris226
28.02.2009, 14:41:20
cred ca da, nu mai stiu:-?

merge foarte bine cu maro, de exemplu..plus ca eu am o groaza de rochite pe bleumarin si se potriveste la fix;-) multumesc>:D<
poate imi dai un PM de unde ai luat-o te rog, chiar imi place mult, poate cine stie gasesc si alta culoare >:D<

Ritzi
28.02.2009, 14:51:15
poate imi dai un PM de unde ai luat-o te rog, chiar imi place mult, poate cine stie gasesc si alta culoare >:D<

trimis;-) >:D<

cris226
28.02.2009, 14:52:54
trimis;-) >:D<
receptionat >:D< >:D<

laura_21
02.03.2009, 20:39:14
de ce? te taie la deshtuletze?:-?
nu...;));))
insa am un deget mai "rebel" cum ii spun eu si vine rau la pantofi de genul:-<:-<:-<
adica degetul de langa degetul mare e mai lung#-o#-o#-o(sper ca am explicat bine)

4499ELENUTA
03.03.2009, 00:23:46

ce-mi place, turcoazzz<:-P foarte bine arata, cat a costat?

Ritzi
03.03.2009, 19:16:59
ce-mi place, turcoazzz<:-P foarte bine arata, cat a costat?

1.400.000 (nu e piele;)) ) merci frumos!!

Ritzi
03.03.2009, 19:18:34
nu...;));))
insa am un deget mai "rebel" cum ii spun eu si vine rau la pantofi de genul:-<:-<:-<
adica degetul de langa degetul mare e mai lung#-o#-o#-o(sper ca am explicat bine)

da, ai explicat f bine...insa ma gandesc ca ai putea purta totusi daca gasesti unii unde "deschizatura" din fata e mai mica, astfel incat sa nu iti iasa deshtul buclucas pe acolo;))>:D<

laura_21
03.03.2009, 19:23:34
da, ai explicat f bine...insa ma gandesc ca ai putea purta totusi daca gasesti unii unde "deschizatura" din fata e mai mica, astfel incat sa nu iti iasa deshtul buclucas pe acolo;))>:D<
de fiecare data cand gasesc o pereche care sa imi placa ii probez...insa pana acum nu am gasit nimic care sa imi avantajeze degetelul buclucas...:D:D:D

Ritzi
09.03.2009, 19:04:53
ia te uita ce pantofiori imi sarira in plasa la München:D nu se cadea sa ii refuz, nu? :-p

Cami_
10.03.2009, 07:58:56
ia te uita ce pantofiori imi sarira in plasa la München:D nu se cadea sa ii refuz, nu? :-p
Asta-i lucru cert! Eu una niciodata nu pot refuza o pereche de pantofi care vor sa meraga cu mine...:)

4499ELENUTA
10.03.2009, 08:02:19

doamne cat sunt de dulci!!sa-i porti cu placere, chiar sunt frumosi, nu-i putea refuza:D

Anaa
10.03.2009, 10:06:35
Atasez si eu ultimele achizitii, gentile: 3 casual si 3 sport

Anaa
10.03.2009, 10:31:40
si acum incaltamintea

Anaa
10.03.2009, 10:33:19
si inca unii, nu au incaput in mesajul anterior

Cami_
10.03.2009, 10:46:52

Imi plac mult gentile 1 si 3 si pantofii sport verzi

Anaa
10.03.2009, 11:21:12
Imi plac mult gentile 1 si 3 si pantofii sport verzi

Mersi frumos, alea imi plac si mie mult. Cele sport le-am luat ca sa fie :)) am multe perechi de adidasi si sa am si genti, culorile alea nu le aveam....

nico74
10.03.2009, 11:32:32

Super arata..exact pe gustul meu :)
Sa-i porti cu placere >:D<

cinezee
10.03.2009, 13:40:01
frumuseii foc pantofii astia mi-au placut si mie mereu , dar niciodata nu stiu cu ce trebuiesc asortati genu asta de pantof din panza
ia te uita ce pantofiori imi sarira in plasa la München nu se cadea sa ii refuz, nu?

biribishpampela
10.03.2009, 15:54:36
sa le porti cu placere!
cel mai mult imi place geanta albastra, balerinii albastri si pantofii negri cu toc:x
pot sa stiu de unde le-ai luat?:D

Anaa
10.03.2009, 16:10:37
sa le porti cu placere!
cel mai mult imi place geanta albastra, balerinii albastri si pantofii negri cu toc:x
pot sa stiu de unde le-ai luat?:D

Multumesc frumos :) geanta albastra e de la h&m, balerinii de la pimkye (le-am luat din Germania, magazin pimkye este si la noi in Baneasa Shopping City). Pantofii negrii de la zara din plaza, dar acum o luna...

laura_21
10.03.2009, 18:00:09
gentile si pantofii niciodata nu pot fi refuzate;));));))
sunt frumosi, sa-i porti sanatoasa:)

laura_21
10.03.2009, 18:03:45
si acum incaltamintea
balerinii sunt superbi....tre sa dau o fuga pe la pimkie, ca de vreo 2 luni nu am mai fost pe acolo:D
si ceilalti pantofi sunt super....sa-i porti sanatoasa:)

Anaa
10.03.2009, 19:26:28
balerinii sunt superbi....tre sa dau o fuga pe la pimkie, ca de vreo 2 luni nu am mai fost pe acolo:D
si ceilalti pantofi sunt super....sa-i porti sanatoasa:)

Mersi frumos! shopping placut :)

biribishpampela
11.03.2009, 08:45:20
Multumesc frumos :) geanta albastra e de la h&m, balerinii de la pimkye (le-am luat din Germania, magazin pimkye este si la noi in Baneasa Shopping City). Pantofii negrii de la zara din plaza, dar acum o luna...
trebuie sa ajung neaparat pe acolo;;)
ms frumos!

Ritzi
11.03.2009, 11:20:04
si inca unii, nu au incaput in mesajul anterior

sa le porti sanatoasa<:-P imi plac mult balerinii bleumarin;;)

Ritzi
11.03.2009, 11:23:16
multumesc mult, fetelor, ma oftic ca erau si pe gri cu fundita neagra si talpa alb-negru...mi-as fi luat si asa, dar nu aveau marimea mea :-< insa mi-a cam ramas gandul la ei#-o

zee, nu sunt asa greu de asortat..mai ales daca ai lucrusoare uni..iar la blugi merg la fix;;) <:-P

Ritzi
25.03.2009, 22:06:34
pantofiorii mei proaspat achizitionati :x

Anaa
26.03.2009, 01:06:50

felicitari!!! sa-i porti sanatoasa! ma bucur ca i-ai gasit pe aia cu negru, si ceilalti sunt draguti! <:-P

CristinaKitty
26.03.2009, 07:45:37
:D sunt foarte frumosi! sa-i porti sanatoasa!

lemecris
26.03.2009, 07:50:30
pantofiorii mei proaspat achizitionati :x imi plac f mult cei din mijloc. de unde i-ai cumparat? pretul? :*:*

4499ELENUTA
26.03.2009, 08:11:39

imi place mult a 3-a pereche si ultima, poti sa zici de unde i-ai cumparat?:D merci

4499ELENUTA
26.03.2009, 08:15:06

e superba geanta plic:x si dintre pantofi, imi plac toti:D , de unde i-ai cumparat pe cei mov?

4499ELENUTA
26.03.2009, 08:18:25
mi-am achizitionat si eu o geanta,niste balerini si 2 curele, la balerini mai tarziu pun poze:D

x_enya
26.03.2009, 08:26:10

Foarte frumosi, sa-i porti iubita! :*
Vreau si eu din aia cu negru si gri...

higgs
26.03.2009, 09:41:13

Imi place prima pereche :) Si ultimele doua, dar prima pereche e mai deosebita :)
Sa ii porti sanatoasa<:-P

Habib
26.03.2009, 10:24:14

randunico, sunt foarte frumosi
ca ultima pereche vreau sa-mi iau si eu! ;)) ;)) ;))

Ritzi
26.03.2009, 12:00:43
felicitari!!! sa-i porti sanatoasa! ma bucur ca i-ai gasit pe aia cu negru, si ceilalti sunt draguti! <:-P

multumesc mult, tie iti datorez ca am reusit sa mi-i iau >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Ritzi
26.03.2009, 12:03:15
imi plac f mult cei din mijloc. de unde i-ai cumparat? pretul? :*:*

de la noul mall (Grand Arena) de la un magazin nemtesc D.....mann:"> nu stiu daca am voie sa zic, desi nu fac reclama, ca doar nu am nimic de castigat o:-) cea mai scumpa pereche a fost 700.000;;) <:-P (nu sunt din piele)

Ritzi
26.03.2009, 12:05:11
Foarte frumosi, sa-i porti iubita! :*
Vreau si eu din aia cu negru si gri...

dupa aia plangeam eu ca nu mi i-am gasit in Germania, adica nu aveau marimea mea ;;) <:-P mergem sa iti iei daca vrei, dar nu azi, ca e ziua surioarei mele :*

Ritzi
26.03.2009, 12:06:53
randunico, sunt foarte frumosi
ca ultima pereche vreau sa-mi iau si eu! ;)) ;)) ;))

multumesc Lavi, Miruna, Cristina !!

Lavi, ai vazut cu cateva pagini in urma si varianta pe verde a ultimei perechi, nu?:D imagineaza-ti ca mi-au placut atat de mult incat mi-am luat pe 2 culori8-| =P~ :">

biribishpampela
26.03.2009, 12:40:28
de la noul mall (Grand Arena) de la un magazin nemtesc D.....mann:"> nu stiu daca am voie sa zic, desi nu fac reclama, ca doar nu am nimic de castigat o:-) cea mai scumpa pereche a fost 700.000;;) <:-P (nu sunt din piele)
deja s-a deschis magazinul asta? parca stiam ceva de aprilie ...
trebuie sa se deschida si prin militari dar pana atunci, unde e acest mall? :D

uana
26.03.2009, 12:45:39
Tot ma uitam la achizitiile voastre, si am zis hai sa ma laud si eu :) cu pantofii mei noi, luati ieri :D

biribishpampela
26.03.2009, 12:46:56
Tot ma uitam la achizitiile voastre, si am zis hai sa ma laud si eu :) cu pantofii mei noi, luati ieri :D
foarte frumosi!!;;) sa-i porti cu placere!

uana
26.03.2009, 12:51:15
foarte frumosi!!;;) sa-i porti cu placere!

Multzu' ;;)

biribishpampela
26.03.2009, 12:54:31
deja s-a deschis magazinul asta? parca stiam ceva de aprilie ...
trebuie sa se deschida si prin militari dar pana atunci, unde e acest mall? :D
m-am documentat intre timp, pe 2 aprilie se deschide in militari;-)

cris226
26.03.2009, 13:24:51
sunt super.. cum poti sa mergi pe tocurile alea?? >:D<

laura_21
26.03.2009, 14:12:07
sa-i porti cu placere sunt superbi:)
prima pereche imi place mult.....si pretul e super ok;-)

laura_21
26.03.2009, 14:13:54
ciufiiii...draguti pantofii tai.....imi place culoarea, tocul....:)

Anaa
26.03.2009, 14:24:10
e superba geanta plic:x si dintre pantofi, imi plac toti:D , de unde i-ai cumparat pe cei mov?

Mersi mult! pe cei mov i-am luat din Germania...dar s-ar putea sa aiba si la noi...iti las pm >:D<

Anaa
26.03.2009, 14:25:42
mi-am achizitionat si eu o geanta,niste balerini si 2 curele, la balerini mai tarziu pun poze:D

Foarte dragute curelele...asteptam poze cu balerinii...:)
Sa le porti sanatoasa!

Anaa
26.03.2009, 14:27:25
multumesc mult, tie iti datorez ca am reusit sa mi-i iau >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

:"> Cu placere, ma bucur ca am putut sa te ajut! >:D< >:D< >:D< :*

Anaa
26.03.2009, 14:29:18

Foarte frumosi....si verzi si inalti...=P~ imi plac muuult....
Sa ii porti sanatoasa....

uana
26.03.2009, 15:57:30
sunt super.. cum poti sa mergi pe tocurile alea?? >:D<

Pai i'am luat doar pt ocazii, nunti, botezuri, chestii de genu' :D, k eu's adepta tenesilor ;)), da' sa mai ies putin din "obisnuinta". Si sa stii k nu e chiar atat de dificil, tot imi repet : sa nu mergi indoit ;))

uana
26.03.2009, 15:58:10
ciufiiii...draguti pantofii tai.....imi place culoarea, tocul....:)

Zana Laura :)) mersiiiiiii >:D<

uana
26.03.2009, 15:58:45
Foarte frumosi....si verzi si inalti...=P~ imi plac muuult....
Sa ii porti sanatoasa....

Multumesc, apropo, imi place plicu' acela mov :x