PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Constanta

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

andreea_cristina
23.07.2006, 09:33:19
daca stie cineva un dj pentru constanta,, sa-mi dea un mesaj privat .. e pentru daca de 23.09.2006
multumesc

Eugen_Mirela
04.09.2006, 16:11:05
Va rugam sa ne spuneti si noua ce formatii pentru nunta cunoasteti mai bine care v-au placut cel mai mult.
:-\ :-\ :-\

roxana_prioteasa
06.09.2006, 21:20:37
Va rugam sa ne spuneti si noua ce formatii pentru nunta cunoasteti mai bine care v-au placut cel mai mult.
Salut!am auzit de Bosquito,face o atmosfera super super si , nu stiu sigur, dar am auzit ca cer in jur de 800 euro,stau 3,4 ore si sunt chiar super!

Eugen_Mirela
08.09.2006, 13:38:41
unde ii pot gasi? atat meteora cat si altii , am fost pe la nuntii sa ascultam formatii si suntem sincer dezamagiti, in afara de Medusa din Madgidia care este ocupata la data nuntii noastre, toate sunt nasoale........

mariuca29
12.09.2006, 17:51:22
buna fetelor eu am nunta pe 21/07/2007 am ales formatia Vraja Marii,mi-au fost recomandati de cineva,am luat legatura cu ei,i-am ascultat si mi-au placut.canta tot ce vrei.

sgeorgiana20
21.09.2006, 08:47:00
Buna fetelor!
Acum ca am terminat cu restaurantul am inceput sa caut formatie. Referinte foarte bune am despre formatia Pacific. Au cantat multa vreme la Restaurant Delfinul iar acum s-au mutat la Terasa Pelican, adica acolo unde fac eu nunta. Am vb cu ei si ramane sa mergem sa ii ascultam. Oricum toata lumea mi-a spus numai de bine despre ei. Am auzit ca de obicei nuntile la care canta ei se danseaza foarte mult :).

anelize
21.09.2006, 19:10:15
De formatia Luceafarul ati auzit ceva?
Noi i-am "luat" pe ei.

Eugen_Mirela
22.09.2006, 08:18:48
Luceafarul sunt buni...inas cand am eu nunta nu sunt liberi...i-am ascultat si sunt chiar ok, insa pretul este cam mare cred...sau nu stiu exact care sunt preturile pentru formatii. oricum 25 de milioane sunt niste bani.
Voi la ce pret ati gasit formatii?

sgeorgiana20
22.09.2006, 08:30:27
si eu cam tot asa am gasit formatia. Insa daca este intr-adevar buna asa cum spui cred ca merita banii. Nu cred ca merita sa iti iei o formatie cu 15 mil si sa nu danseze nimeni la nunta.

anelize
22.09.2006, 12:15:34
Pe noi ne costa 30 mil formatia Luceafarul.

mariuca29
28.09.2006, 23:26:56
buna fetelor eu am nunta pe 21/07/2007 am ales formatia Vraja Marii,mi-au fost recomandati de cineva,am luat legatura cu ei,i-am ascultat si mi-au placut.canta tot ce vrei.fetelor imi cer scuze,am scri despre formatia Vraja Marii,ca am aleso la nunta;era vorba despre formatia Marea Neagra.

sgeorgiana20
04.10.2006, 07:49:13
Eu tocmai am arvunit formatia Pacific. Ne costa 22 de milioane si canta foarte bine.

cristina17
06.10.2006, 10:42:16
Noi am ales formatia Marea Neagra.Am mers la o nunta si i-am ascultat si ne-au placut foarte mult.Si finii nostrii i-au luat tot pe ei.Nu v-am spus ca la o saptamana dupa nunta noastra suntem si nasi !!!!<:-P
Spor la pregatiri !

070798
28.10.2006, 12:42:59
Buna fetelor!
Acum ca am terminat cu restaurantul am inceput sa caut formatie. Referinte foarte bune am despre formatia Pacific. Au cantat multa vreme la Restaurant Delfinul iar acum s-au mutat la Terasa Pelican, adica acolo unde fac eu nunta. Am vb cu ei si ramane sa mergem sa ii ascultam. Oricum toata lumea mi-a spus numai de bine despre ei. Am auzit ca de obicei nuntile la care canta ei se danseaza foarte mult :).

buna,
eu iti recomand formatia de la zorile, este extraordinara ,eu am fost la multe nunti unde au cantat ei, si acum o sa-i am si la nunta mea.crede-ma ca isi merita toti banii. succes

sgeorgiana20
29.10.2006, 18:47:05
buna,
eu iti recomand formatia de la zorile, este extraordinara ,eu am fost la multe nunti unde au cantat ei, si acum o sa-i am si la nunta mea.crede-ma ca isi merita toti banii. succes
Multumesc mult pentru recomandare, dar eu deja am dat avans la formatia mea si mie sincer mi-au placut. Ma bucur ca ti-ai ales o formatie pe gustul tau. Sa ai o nunta asa cum o doresti.
P.S.: cum se numeste formatia ta??

070798
30.10.2006, 07:24:22
Multumesc mult pentru recomandare, dar eu deja am dat avans la formatia mea si mie sincer mi-au placut. Ma bucur ca ti-ai ales o formatie pe gustul tau. Sa ai o nunta asa cum o doresti.
P.S.: cum se numeste formatia ta??

mersi la fel
formatia se numeste lucas. spor la pregatiri\:D/

AndreB
08.11.2006, 22:55:11
Legat de dJ in Constanta. Am avut la nunta un super Dj, si nu o spun ca sa ma laud. Este vorba de Don Pedro, un tip haios la vreo 40 si de ani, extrem de experimentat, fin cunoscator de oameni, si muzica. Aveam destule reticente in ceea ce priveste formatiile si mai ales referitor la calitatea productiilora cestora la nunti; eu sunt muzician si orice fals sau altceva nelalocul lui muzical, imi zgarie urechile.De aceea am cautat dj; pe de alta parte doream sa ascult melodiile preferate in inregistrarile originale. Si nu a fost nimic comercial. Totul la momentul cel mai potrivit,comentarii de antren de bun simt intre piese prin interventii ale dj-iului, pentru toate varstele si gusturile, de am reusit sa tinem peste 150 de oameni in picioare pe ring timp de 5 ore adunate la un loc- nunta a durat mai mult, dar...s-a si dansat in draci.Per total: toata lumea care a participat a laudat in primul si in primul rand muzica. Majoritatea au afirmat ca s-au distrat mai bine decat la nuntile lor sau ale copiilor lor.

xion
26.11.2006, 09:09:42
eu am ales formatia Medusa pentru nunta mea.sunt din Medgidia si sunt foarte buni.

cristina17
27.11.2006, 10:50:42
eu am ales formatia Medusa pentru nunta mea.sunt din Medgidia si sunt foarte buni.

Intr-adevar sunt buni cei de la Medusa, am fost asta-vara la o nunta unde au cantat ei si s-a dansat toata noaptea! Noi am avut de ales intre ei si Marea Neagra, si pana la urma am ales Marea Neagra, ne-au placut un pic mai mult!

CRIS_SORIN
28.11.2006, 20:01:27
buna,voi fi si eu miresica pe data de 21.07.2007 si sunt varza la capitolul pregatiri.as vrea si eu nr de tel pt. formatii bune sau chiar D.J. va multumesc.PS nunta o avem in MAMAIA la restaurant MAREA NEAGRA a mai avut cineva nunta acolo?

dani19_10dani
18.01.2007, 21:16:13
buna miresici!stiti ceva de formatia"fratii scarlat"?sau ceva de genul,sunt din ovidiu..eu am tot auzit ca sunt buni dar nu sh,,as vrea sa aud mai multe pareri

alinapopa
23.01.2007, 19:15:41
Incercam sa gasim un Dj pt nunta noastra care o sa fie pe August 19..noi suntem amundoi in Toronto, deci nu putem discuta fata in fata. Plss ajutati-ma si pe mine cu recomandari.
Multumesc mult

dani19_10dani
25.01.2007, 09:58:41
Noi am ales formatia Marea Neagra.Am mers la o nunta si i-am ascultat si ne-au placut foarte mult.Si finii nostrii i-au luat tot pe ei.Nu v-am spus ca la o saptamana dupa nunta noastra suntem si nasi !!!!<:-P
Spor la pregatiri !
buna!cam cati bani v-au cerut formatia..noua ne-au cerut 25 si am inteles ca ar fi cam mult..:-?

cristina17
25.01.2007, 10:56:10
buna!cam cati bani v-au cerut formatia..noua ne-au cerut 25 si am inteles ca ar fi cam mult..:-?

Buna! Pe noi formatia ne va costa 26 mil.Este vorba de aceiasi formatie? Oricum sa stii ca nu este mult, dar nici putin, asta este pretul in general, pentru ca noi am mai vorbit cu inca o formatie si tot cam atat ne luau, si oricum daca voua v-au placut mult eu zic ca isi merita banii.>:D< >:D<

dani19_10dani
25.01.2007, 12:56:51
Buna! Pe noi formatia ne va costa 26 mil.Este vorba de aceiasi formatie? Oricum sa stii ca nu este mult, dar nici putin, asta este pretul in general, pentru ca noi am mai vorbit cu inca o formatie si tot cam atat ne luau, si oricum daca voua v-au placut mult eu zic ca isi merita banii.>:D< >:D<
pai asa ziceam si noi, e un pret bun fata de alte formatii care cer si 1000 euro!ms frumos>:D< ,mult succes la pregatiri

dani19_10dani
25.01.2007, 12:57:48
si am uitat sa-ti raspund nu e aceeasi formatie,a noastra se num "fratii scarlat"

costacheaura
29.01.2007, 12:08:13
Buna!si noi suntem in Madrid si vom avea nunta in octombrie.ce zici,e mai ca lumea sa ai dj la nunta sau formatie?o formatie ajunge cam la 30 de mil de DJ nu am idee!poate imi lasi emailul tau si tinem legatura!unde faceti nunta???noi la MALIBU in MAMAIA,hotelul cel nou de langa Parc!pupici si spor la pregatiri!

costacheaura
29.01.2007, 14:22:38
Stie cineva ceva de formatia LUCAS? DACA DA,CUM VI SE PARE ?CE TARIFE AU?PUPICI PT TOATE!!!

mariuca29
29.01.2007, 22:28:50
Buna!si noi suntem in Madrid si vom avea nunta in octombrie.ce zici,e mai ca lumea sa ai dj la nunta sau formatie?o formatie ajunge cam la 30 de mil de DJ nu am idee!poate imi lasi emailul tau si tinem legatura!unde faceti nunta???noi la MALIBU in MAMAIA,hotelul cel nou de langa Parc!pupici si spor la pregatiri!
buna laura sa fie sanatos bebicul si sa va bucurati de el.in legatura cu muzica,cred ca voi stiti mai bine ce va doriti ,daca va doriti mai multa muzica disco,sa zic asa,e mai simplu sa optezi pentru un DJ,noi mergem pe principiul nunta fara lautari nu se poate,asa ca am ales o formatie.Cu rochia ce vei face la Madrid sunt destul de scumpe.spor la pregatiri!

costacheaura
30.01.2007, 09:48:18
Buna!multumesc!si eu prefer formatie la nunta!asa consider si eu ca tine nunta fara lautari... .spor la pregatiri!

Roxana_i
05.02.2007, 09:14:32
Buna! Si eu am arvunit tot formatia Lucas, care canta la Zorile. Pt data de 08.09.2007 mi-au cerut 30 milioane. Mi se pare destul de mult, dar am ascultat si alte formatii care cereau 22-25 milioane si cantau execrabil, si numai muzica populara si manele. Lucas canta de toate. I-am ascultat si ne-au placut f mult. Tipa care canta muzica populara e de vis. In acesti 30 milioane am inteles ca este insclus si aacordeonistul care vine ziua la mire, nasi, mireasa. Am discutat cu ei si ne-au spus ca daca dorim anumite melodii, daca la spunem din timp le pot invata, sau pot face si un scurt program cu muzica mai moderna (cd-uri) care nu se preteaza a fi cantata de o formatie. Pe mine ma incanta lucrul asta pt ca eu ma gandeam cum sa fac sa am si formatie si dj, dar mi-am dat seama ca ar costa prea mult. Asa am rezolvat problema platind doar formatia. Va pup.

cerasela
12.02.2007, 11:33:26
Eu tocmai am arvunit formatia Pacific. Ne costa 22 de milioane si canta foarte bine.

Buna georgiana si eu am ales aseara formatia pacific, m-am dus impreuna cu viitorul sot si cu niste veri sa ii ascultam si mi-au placut. Noua ne-au cerut 21mil. ( pentru ca este in luna mai nunta) incluzand si acordeonistul. Sper ca am facut alegere buna. Tu ai idee cam cate pauze iau pe seara ca am auzit tot felul de pareri?

lucristina13
12.02.2007, 16:50:10
Buna Mariuca! si eu tot formatia Marea Neagra am ales o,sunt super tari.Insa formatia Pacific mie nu mi au placut,am fost la o nunta...si fac f multe pauze si...atmosfera au facut o nuntasii nu ei

mihaita
12.02.2007, 17:25:10
noi am ales formatia "Medusa" din Medgidia. eu personal ii cunosc pe toti de mic copil si imi place cum canta:). Din cate am inteles noua ne vor face un discount, dar cred ca iau in jur de 30 de milioane, nu sunt sigura... <:-P

otisor83
13.02.2007, 13:56:06
Noi i-am ales pe 'Tomis Quartet' de la Domino. I-am ascultat si ne-au placut mult. Pretul este 27 mil cu acordeonist.

Ariadna
26.02.2007, 11:39:46
poate cineva sa-mi dea detalii despre vreo formatie din zona? care sa fie libera pe 30 iunie si sa fie si buna.

cristina17
26.02.2007, 12:16:24
Buna fetelor
puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste formatii pt.nunta (inclusiv nr.de tel.). nu gasesc formatie.

Nu vreau sa te descurajez, dar te-ai hotarat destul de tarziu sa cauti formatie! Noi avem nunta dupa tine, pe 14 iulie si am arvunit formatia de asta vara...si stiu ca majoritatea fetelor si-au rezervat formatia aproape cu un an inainte!!! Cred ca va fii destul de greu sa gasesti o formatie libera pe acea data...oricum "mult noroc" [-o< !!!
Noi am ales formatia Marea Neagra si suntem foarte incantati de ei : sunt vreo 5 membrii si au voce si feminina si masculina!!! O sa-ti trimit mai tarziu numarul de telefon pe privat , pentru ca acum nu il am la indemana, sa incerci si la ei...cine stie...poate ai noroc!!!
:* :* :*

dani19_10dani
26.02.2007, 19:20:40
poate cineva sa-mi dea detalii despre vreo formatie din zona? care sa fie libera pe 30 iunie si sa fie si buna.
oo...cam tarziu te-ai gandit..o sa-ti trimit un pm cu niste numere..muuuult succes:*

Ariadna
27.02.2007, 09:06:54
Am rezolvat partial problema formatiei. Am sunat aseara formatia Marea Neagra si se pare ca au liber pe 30 iunie. Am vorbit cu ei, insa nu-i stiu, nu i-am auzit. Mi i-a recomandat o prietena care i-a avut la nunta acum 2 ani. Voi ii stiti?

cristina17
27.02.2007, 09:41:50
Am rezolvat partial problema formatiei. Am sunat aseara formatia Marea Neagra si se pare ca au liber pe 30 iunie. Am vorbit cu ei, insa nu-i stiu, nu i-am auzit. Mi i-a recomandat o prietena care i-a avut la nunta acum 2 ani. Voi ii stiti?

Buna!!! Si noi tot pe ei i-am luat!!! Sa stii ca sunt super ... pe noi ne-au convins<:-P . Am fost asta-vara si i-am ascultat la o nunta...vreo ora si ceva am stat...dupa care au cantat la nunta unui prieten...si acolo i-am ascultat toata noaptea!!! Canta orice vrei tu...si sa stii ca repertoriul lor difera de la nunta la nunta...adica la nunta la care am fost doar sa-i ascultam au avut un repertoriu , la nunta prietenului nostru altul...in functie de ce o sa stabiliti inainte...oricum sunt super...au si voce feminina si masculina...sunt vreo cinci...au si trompetist :)>- !!! Noi am avut de ales intre ei si Medusa si in final i-am ales pe ei... si viitorii mei fini i-au luat tot pe ei:)>- ...
:* :* :*

Nicollette
27.02.2007, 10:30:48
Buna, si eu voi avea nunta la anul in 2008. Sunt in cautare de informatzii si de o formatzie super. Eu, am fost la o nunta care mi a placut super mult unde a cantat formatia Albatros. M ar interesa si cei de la Marea Neagra. Potzi sa imi datzi si mie nr. lor de telefon pe private.Pls.

mido
27.02.2007, 14:56:16
buna! eu am nunta pe 29 septembrie si tot formatia Marea Neagra va canta. deoarece nu-i ascultasem live, am cerut un cd cu ei. ulterior am incheiat contractul. cd-ul are caracter informativ pt ca repertoriul difera, dar poti sa-ti faci o idee.

mkt
01.03.2007, 20:57:42
Va rog mult bombardati-ma pe privat cu numere de telefon ale formatilor pe care le stiti.

Merci mult.

Nicollette
02.03.2007, 10:33:57
Buna, ms ptr. informatie. eu, inca nu am nr de tel. al formatie Albatros, dar in cateva zile il voi obtzine. Te tin la curent in legatura cu formatia Albatros, face super admosfera. De 8 Martie voi asculata si Meduza:-? . Am sa iti spun impresii. Pa;-)

mkt
02.03.2007, 22:01:43
Salutare!

M-ar interesa, orice inf pe care o aveti ref la formatiile Triumf, Miraj si Reflex Grup.

Merci mult!

Apropo, cei de la Majestic Band ne-au spus ca vor cam 1200 - 1500 euro.

Cum vi se pare?

>:D<

mariuca29
03.03.2007, 09:44:33
Salutare!

M-ar interesa, orice inf pe care o aveti ref la formatiile Triumf, Miraj si Reflex Grup.

Merci mult!

Apropo, cei de la Majestic Band ne-au spus ca vor cam 1200 - 1500 euro.

Cum vi se pare?

>:D<
Foarte mult,majoritatea formatiilor bunicele sa zic asa adica mai cunoscute in constanta care canta pe la nunti iau in jur de 30 de mil.
1200-1500 e chiar mult.cati sunt in formatie?
trebuie sa ne gandim ca trebuie sa le asiguram si"papa".nu?

kamy
03.03.2007, 09:45:44
Mie mi se pare ca va ia cam mult 1500 euro.Noi avem formatia Luceafarul pe care i-am ascultat si ne-au placut foarte mult si ne iau 3000 Ron.

mkt
04.03.2007, 20:30:14
Merci mult pt sfaturile voastre.

Am negociat si am ajuns si noi la 3000 lei cu formatia Majestic.

Dar a auzit cineva, ceva despre omuletii astia?

De asemenea, urgent, urgent ,urgent, spuneti-mi daca ati aizit ceva ref la Royal !!!!^:)^

Mie mi se pare ca va ia cam mult 1500 euro.Noi avem formatia Luceafarul pe care i-am ascultat si ne-au placut foarte mult si ne iau 3000 Ron.

undeshila
09.03.2007, 08:10:14
Buna! Si eu am arvunit tot formatia Lucas, care canta la Zorile. Pt data de 08.09.2007 mi-au cerut 30 milioane. Mi se pare destul de mult, dar am ascultat si alte formatii care cereau 22-25 milioane si cantau execrabil, si numai muzica populara si manele. Lucas canta de toate. I-am ascultat si ne-au placut f mult. Tipa care canta muzica populara e de vis. In acesti 30 milioane am inteles ca este insclus si aacordeonistul care vine ziua la mire, nasi, mireasa. Am discutat cu ei si ne-au spus ca daca dorim anumite melodii, daca la spunem din timp le pot invata, sau pot face si un scurt program cu muzica mai moderna (cd-uri) care nu se preteaza a fi cantata de o formatie. Pe mine ma incanta lucrul asta pt ca eu ma gandeam cum sa fac sa am si formatie si dj, dar mi-am dat seama ca ar costa prea mult. Asa am rezolvat problema platind doar formatia. Va pup.

tot lucas am luat si noi , dar am ajuns prin cineva si am scos la 28 mil cu tot cu acordeonist. Ai avut dreptate , tipa care canta muzica populara e ceva special , si tipul canta f bine , iar cea tanara e o zapacita si jumatate :P Am auzit de la cel putin 10 persoane diferite ca-s super si ca intretin o atmosfera de zis si-am preferat sa dam un pret un pic mai mare dar sa merite si sa fie toti invitatii multumiti. Am fost acum 2 luni la o nunta unde se tot faceau pauze , cant lent cand hore , aiurea aiurea , a stricat toata nunta , la ora 2 nu mai erau decat rudele apropiate , restu aproape gol ...

cristina17
09.03.2007, 08:17:48
Merci mult pt sfaturile voastre.

Am negociat si am ajuns si noi la 3000 lei cu formatia Majestic.

Dar a auzit cineva, ceva despre omuletii astia?

De asemenea, urgent, urgent ,urgent, spuneti-mi daca ati aizit ceva ref la Royal !!!!^:)^

Maleabili cei de la Majestic:D ...ori sunteti voi niste negociatori foarte buni:-p ...de la 1200 - 1500 E sa ajungi la 3000 lei ... nu-i rau :)>- ...

leonella_bella
09.03.2007, 12:38:46
buna! eu am nunta pe 29 septembrie si tot formatia Marea Neagra va canta. deoarece nu-i ascultasem live, am cerut un cd cu ei. ulterior am incheiat contractul. cd-ul are caracter informativ pt ca repertoriul difera, dar poti sa-ti faci o idee.

daca se poate mi-ai pute ada si mie cd-ul.... si noua tot formatia Marea Neagra ne canta...stiu ca ne-a placut dar sincer nu mai stiu cum canta.... si ne intreaba si parintii cum canta........ daca poti adresa mea de mess este: [email protected]

violeta81
13.03.2007, 09:25:37
imi pare rau ca va dezamagesc fetelor, dar medusa face playback, si sunt si scumpi.

cristina17
13.03.2007, 11:06:30
imi pare rau ca va dezamagesc fetelor, dar medusa face playback, si sunt si scumpi.

Eu am fost asta vara la o nunta unde a cantat Medusa...si nu a fost playback...oi fii eu afoana dar cred ca stiu sa recunosc un playback...si nu am fost singura , am fost mai multi prieteni si daca nu mi-as fii dat eu seama tot era unul mai cu ureche sa sesizeze asta!!
Nu stiu de unde stii tu ca sunt scumpi...noi i-am avut in vedere pentru ai alege pentru nunta noastra si pot sa spun ca percep acelasi pret ca si alte formatii de pe piata constanteana!!!
Desi in final nu i-am ales pe ei pentru nunta noastra, pt ca ne-au placut cei de la Marea Neagra un pic mai mult:D ...pot sa zic ca ii recomand oricui...Tin sa precizez ca la nunta prietenilor nostrii au cantat in continuu...fara nici o pauza toata noaptea:)>- !

constantinescumathias
14.03.2007, 14:33:39
eu am luat formatia lakis , sunt foarte buni. in costul formatiei este inclus si acordeonistul si au si solista. este 20 milioane. nu le mai dati fetelor mai mult ca uite asa ajung sa ceara niste preturi exorbitante.mai cautati si negociati cu ei...

elenaema
14.03.2007, 17:05:35
Eu am fost asta vara la o nunta unde a cantat Medusa...si nu a fost playback...oi fii eu afoana dar cred ca stiu sa recunosc un playback...si nu am fost singura , am fost mai multi prieteni si daca nu mi-as fii dat eu seama tot era unul mai cu ureche sa sesizeze asta!!
Nu stiu de unde stii tu ca sunt scumpi...noi i-am avut in vedere pentru ai alege pentru nunta noastra si pot sa spun ca percep acelasi pret ca si alte formatii de pe piata constanteana!!!
Desi in final nu i-am ales pe ei pentru nunta noastra, pt ca ne-au placut cei de la Marea Neagra un pic mai mult:D ...pot sa zic ca ii recomand oricui...Tin sa precizez ca la nunta prietenilor nostrii au cantat in continuu...fara nici o pauza toata noaptea:)>- !

ii dau dreptate lui violeta81......credeti-ma ca eu stiu f bine ce inseamna cantat live si ce nu.
ei fac majoritatea nuntii playback peste vocea lor inregistrata pe minidisc.....nimik de zis este tot vocea lor......
si au repertoriul cam vechiutz;-)

cristina17
15.03.2007, 08:39:05
ii dau dreptate lui violeta81......credeti-ma ca eu stiu f bine ce inseamna cantat live si ce nu.
ei fac majoritatea nuntii playback peste vocea lor inregistrata pe minidisc.....nimik de zis este tot vocea lor......

Nu stiu ce sa zic...nu le fac reclama pentru ca eu nu i-am luat pe ei sa-mi cante la nunta...dar totusi playback chiar nu cred ca au facut la nunta la care am fost...si totusi era o nunta de 300 de persoane, cineva trebuia sa sesizeze!!! Voi vorbiti in cunostinta de cauza, adica i-ati auzit voi facand playback la vreo nunta sau ati auzit:> de la cineva ca ar face treaba asta?
In legatura cu repertoriu sa stii ca orice formatie schimba repertoriul de la nunta la nunta, in functie de ce doresc miri...noua asa ne-a spus tipa de la formatia noastra...adica sunt nunti la care canta mai multa populara, alte nunti la care canta muzica gen Tom Jones, altele unde canta muzica romaneasca dance ... etc...............si cred ca orice formatie face la fel!!!

cerasela
15.03.2007, 11:13:49
Ai dreptate Cristina, intr-adevar formatiile canta si in functie de preferintele mirilor.Nu stiu daca toate dar am intalnit formatii care intreaba lucrul acesta.

constantinescumathias
15.03.2007, 14:50:25
si eu am fost la o nunta acum un an la care a cantat medusa si am fost foarte incantata de ei . stiam ca lor le a luat 27 de milioane si din cauza asta nu i am cautat pt ca mi s a parut mult. dar erau 2 tipe care cantau cu randul poate chiar 3 . oricum play back nu au facut sigur la ei

constantinescumathias
15.03.2007, 20:03:07
un dj bun cunosc eu . se cheama vali si este dj la radio si la romis moll.daca vreti nr de tel vi l dau pe privat sa vorbiti direct cu el

laura_ioana
17.03.2007, 22:31:18
Buna miresici! Sunt noua pe sait si va salut pentru prima data. Va rog sa ma ajutati intr-o problema: cunoaste cineva ceva detalii despre formatia "Dinamic"? Mentionez ca ei sunt din Constanta.
Va pup!!!

anuka
20.03.2007, 15:35:54
Salutare tuturor
Eu am vrut initial Dj, dar stiti cum e cu nuntasii constanteni, cand aud ca nu au lautari intra in fibrilatii....asa k am zis hai sa caut formatie si...surpriza.... 1500 Euro formatia calutu din Constanta....
Am ascultat cd-ul, canta bine. Ma poate ajuta cineva cu informatii despre alte formatii?

Spor la pregatiri
Apropos, dk are cineva nevoie de DJ- eu am gasit unul cu 10 mil pentru 150 pers

kamy
21.03.2007, 19:09:40
Si Luceafarul sunt foarte buni.Canta orice fel de muzica si fac o atmosfera super la nunti.

constantinescumathias
21.03.2007, 20:22:36
sunt multe formatii , dar ce cred eu e ca tu va trebui sa te gandesti cam cat esti dispusa sa cheltui pe muzica. si dupa sa vezi cam ce e pe piata si sa mergi cu sotul tau sa ii asculti cat mai curand .sunt greu de gasit unii si buni si iftini. si vedeti de acordeonist sa vorbiti sa fie inclus in acceasi bani ca la nunta cumnatului meu i au mai cerut 2 milioane separat de ce s au inteles..ascultatii si alegeti

violeta81
28.03.2007, 08:18:21
buna elena ema
imipare bine ca ma sustii.si eu fac nunta in medgidia la anul pe 21 iunie la tanta.mi-ar placea dsa mai vorbim. ce formatie va canta la nunta?pupici

bubu82
28.03.2007, 18:57:04
A AUZIT CAREVA DE METEOR?#-o NOUA NE IA 800 DE EURO:-$ SI ESTE O AFACERE DE FAMILIE. SUNT DIN MEDGIDIA SI SE NUM. FAM BORCAN. BAIATUL, CORNEL A FACUT CHIAR SI CONSERVATORUL.
EU I-AM ASCULTAT SI SPER SA VA AJUTE IDEEA!

mido
28.03.2007, 20:23:32
A AUZIT CAREVA DE METEOR?#-o NOUA NE IA 800 DE EURO:-$ SI ESTE O AFACERE DE FAMILIE. SUNT DIN MEDGIDIA SI SE NUM. FAM BORCAN. BAIATUL, CORNEL A FACUT CHIAR SI CONSERVATORUL.
EU I-AM ASCULTAT SI SPER SA VA AJUTE IDEEA!
eu i-am ascultat de mai multe ori. pot sa afirm ca sunt buni. la nunti am vazut ca au si o solista.cred ca vei fi multumita de ei si de prestatia lor.

violeta81
29.03.2007, 19:30:21
mie spre exemplu imi canta formatia royal din medgidia, sunt super buni, si fac o atmosfera pe cinste.

constantinescumathias
29.03.2007, 22:01:23
de lakis poate sa imi zica cineva ceva??pls^:)^^:)^

georgianav
31.03.2007, 09:31:52
buna ! poti sa imi trimiti si mie pe privat datele de contact ale celor din formatia Marea Neagra? k ma intereseaza, mersi mult:*

COSTINA
02.04.2007, 23:43:25
hola chicas! ati auzit de ATLAS? imi cer 750euro cu acordeonist. ce ziceti? mie nu imi plac manelele, prefer muzica variata si o sa am 3 invitati spanioli. caut o formatie potrivita. :* :* :*

tasi
04.04.2007, 16:30:32
buna fetelor cum pot lua legatura cu formatia mrdusa?
:-"

constantinescumathias
05.04.2007, 01:14:58
hola chicas! ati auzit de ATLAS? imi cer 750euro cu acordeonist. ce ziceti? mie nu imi plac manelele, prefer muzica variata si o sa am 3 invitati spanioli. caut o formatie potrivita. :* :* :*
mult soro mult ..mai cauta:-":-"da cine sunt , de unde vin....cat canta...

Nicollette
05.04.2007, 14:03:36
buna fetelor cum pot lua legatura cu formatia mrdusa?
:-"
Buna, ti am trimis nr. lor de telefon pe private. Succes. Apropo , cand ai nunta?

georgianav
09.04.2007, 18:51:16
buna ! as vrea si eu, te rog mult, numerele de telefon de la aceste formatii! mi-ai fi de mare ajutor pt k nu reusesc sa imi gasesc formatie. ^:)^

Buna, formatzii bune...Medusa, Marea Neagra, Fratii Scarlat. Daca ai nevoie de nr. lor de tel. te pot ajuta. Succes in pregatiri.:*

Nicollette
10.04.2007, 10:52:37
[quote=georgianav;177236]buna ! as vrea si eu, te rog mult, numerele de telefon de la aceste formatii! mi-ai fi de mare ajutor pt k nu reusesc sa imi gasesc formatie. ^:)^

Buna, ti le am trimis pe private. Succes in pregatiri!

constantinescumathias
10.04.2007, 16:05:10
oare nu a mai auzit nimeni nimik de lakis ...formatia care am luat o noi pt nunta??? incep sa am emotii...daca nu vor fi pe asteptarile mele....[-o<[-o<

dani19_10dani
10.04.2007, 18:26:02
[quote=constantinescumathias;177926]oare nu a mai auzit nimeni nimik de lakis ...formatia care am luat o noi pt nunta??? incep sa am emotii...daca nu vor fi pe asteptarile mele....[-o<[-o
pai daca noi cele care scriem pe acest site nu am auzit de formatia ta asta nu inseamna ca nu e o formatie buna,daca tu i-ai ascultat si ti-au placut f bine..asta e important!nici mie nu mi-a zis nimeni daca au auzit de formatia de la mine de la nunta dar eu stiu ce pot si sunt f incantata!aici se vb mai mult de 2-3 formatii pe care le au majoritatea fetelor!:*:*:*

constantinescumathias
11.04.2007, 00:51:14
eu am fost la o gramada de nunti unde au cantat ei dar poate nu e chiar in top acuma..asta nu inseamna ca nu e buna:-":-"

cristina17
11.04.2007, 12:06:07
eu am fost la o gramada de nunti unde au cantat ei dar poate nu e chiar in top acuma..asta nu inseamna ca nu e buna:-":-"

Pai asa este...daca nu am auzit eu de ei asta nu inseamna ca nu canta bine...voi stiti cel mai bine...i-ati ascultat si daca voua v-au placut este foarte bine!!! Sincer pana anul trecut cand am inceput sa ma interesez pentru nunta noastra , de cate ori am fost la vreo nunta nu am intrebat niciodata cum se numeste formatia........:[email protected]

dani19_10dani
11.04.2007, 12:32:07
Pai asa este...daca nu am auzit eu de ei asta nu inseamna ca nu canta bine...voi stiti cel mai bine...i-ati ascultat si daca voua v-au placut este foarte bine!!! Sincer pana anul trecut cand am inceput sa ma interesez pentru nunta noastra , de cate ori am fost la vreo nunta nu am intrebat niciodata cum se numeste formatia........:[email protected]
da normal.si eu la fel nu prea aveam habar nici de formatii nici de altele!

constantinescumathias
12.04.2007, 00:15:17
pai doar sa te intereseze intrebi cine sunt...daca nu sa te simti bine si gata...:O:O ;));)) de formatie ziceam :))

babyyy
13.04.2007, 13:21:27
Formatia FAIR-PLAY a cantat la nunta noastra si au fost mai mult decat straluciti!
Oamenii au fost foarte multumiti, s-a dansat non-stop si chiar multi imi spuneau ca au fost atenti la melodii si nici una nu s-a repetat!
Melodiile le aleg si in functie de invitati sau la cerintele voastre.La noi s-a cantat cel mai mult populara/hore etc dar si cateva manele sau melodii disco.
Sunt cei mai buni dupa parerea mea si isi merita $$.

Casa de piatra tuturor!

constantinescumathias
14.04.2007, 00:39:51
si cam cat au meritat??

mariuca29
14.04.2007, 10:34:27
Formatia FAIR-PLAY a cantat la nunta noastra si au fost mai mult decat straluciti!
Oamenii au fost foarte multumiti, s-a dansat non-stop si chiar multi imi spuneau ca au fost atenti la melodii si nici una nu s-a repetat!
Melodiile le aleg si in functie de invitati sau la cerintele voastre.La noi s-a cantat cel mai mult populara/hore etc dar si cateva manele sau melodii disco.

Casa de piatra tuturor!
Cu siguranta pt tine sunt cei mai buni,si pt mine formatia pe care am ales-o noi e cea mai buna,motiv pt care am ales-o;))

constantinescumathias
14.04.2007, 20:26:38
sunt multi buni dar depinde cat cer acuma....

mitzy
16.04.2007, 21:58:00
Ce stiti despre Amadeo?! sau despre fratii Buzoianu.. parca.. :)

constantinescumathias
16.04.2007, 22:04:33
poate ne dai mai multe amanunte de formatii

mitzy
16.04.2007, 22:15:33
Pai Amadeo am inteles ca are 7 oameni (1 solist si 6 instrumente) si canta orice, iar ceilalti.. sunt 3 si canta mai mult populare. Acum nu stiu sa va zic exact. Ma duc in weekend sa vb cu ei ...sa'i ascult si poate sa si semnez. I sunt in jur de 1550E, II cam 1100E. Dar ..repet.. nu stiu sigur.

COSTINA
16.04.2007, 23:33:42
" sunt in jur de 1550E, II cam 1100E. Dar ..repet.. nu stiu sigur " :O :O
si imi spuneati mie ca 750 e mult???!!!!!!!!!??????????.......

mariuca29
17.04.2007, 09:32:01
Pai Amadeo am inteles ca are 7 oameni (1 solist si 6 instrumente) si canta orice, iar ceilalti.. sunt 3 si canta mai mult populare. Acum nu stiu sa va zic exact. Ma duc in weekend sa vb cu ei ...sa'i ascult si poate sa si semnez. I sunt in jur de 1550E, II cam 1100E. Dar ..repet.. nu stiu sigur.
Sincer 6instrumentisti imi pare prea mult,mai bine aduci un taraf,important dupa parerea mea este sa ai doi solisti(sau mai multi),avantajul este ca nu fac pauze.

triocam
17.04.2007, 09:39:28
Buna fetelor. Eu mi-am ales formatia, recomandata de cineva, dar cred ca nu prea e cunoscuta. se numeste Tineret si canta bine, acum sper ca am facut o alegera buna, oricum ii disper daca nu imi canta ce trebuie.

mariuca29
17.04.2007, 09:42:10
Buna fetelor. Eu mi-am ales formatia, recomandata de cineva, dar cred ca nu prea e cunoscuta. se numeste Tineret si canta bine, acum sper ca am facut o alegera buna, oricum ii disper daca nu imi canta ce trebuie.
Sa fie intr-un ceas bun!
Banuiesc ca i-ai ascultat inainte !

dani19_10dani
17.04.2007, 10:58:16
buna..daca tie iti place formatia respectiva f bine..felicitari..dupa setarile tale u ai nunta luni?

anamaria2002boss
20.04.2007, 22:42:28
constantinescumathias, ce formatie ai ales? Ca avand in vedere ca ai nunta la zorile si ca nimeni nu a auzit de formatia "lakis", tare mi-e teama ca , de fapt, e vorba despre formatia "lucas" pe care am avut-o si eu la nunta!!!

mariuca29
20.04.2007, 22:47:06
constantinescumathias, ce formatie ai ales? Ca avand in vedere ca ai nunta la zorile si ca nimeni nu a auzit de formatia "lakis", tare mi-e teama ca , de fapt, e vorba despre formatia "lucas" pe care am avut-o si eu la nunta!!!
De ce din pacate?

anamaria2002boss
20.04.2007, 22:50:29
De ce din pacate?

Nu am exprimat nici un regret, era doar o forma de a sublinia confuzia pe care o banuiesc intre "lakis" si "lucas" ! Nu am pronuntat cuvintele "din pacate".

mitzy
23.04.2007, 20:20:06
Gata si cu formatia. Am vorbit.. saptamana asta dam avansu', le dam un playlist si semnam contract.. sunt extraordinari :x:x:x. Nu stiu daca au un nume.. Initial noi am ascultat Orchestra Amadeo.. dar am schimbat radical componenta formatiei. Aveau vioara, viola, violoncel, flaut, clarinet.. si noi am ales chitara electrica, vioara, clape si acordeon (acelasi om canta la aman2), saxofon si clarinet (tot un singur om), si o voce. Doi dintre cei cu instrumente mai canta si voce. In plus o sa faca unul din ei si pe dj'ul. Sunt profesionisti. Abia astept:x:X:x

adelutzzu
08.05.2007, 16:49:33
Hello fetele !!!! vin si eu cu o intrebare la voi :P Stiti cumva care dintre urmatoarele formatii sunt mai bune ? CU care dintre ele ati colaborat sau ati fost la vreo nunta la care a cantat vreuna dintre ele ? Astept si eu niste sfaturi, pareri . VA MULTUMESC=D> Grupul Trio, Acropolis, Atlantic, Ovidius , Marea Neagra, Medusa, Majestic Band , Luceafarul , Farmec Grup .

kamy
08.05.2007, 19:09:59
Hello fetele !!!! vin si eu cu o intrebare la voi :P Stiti cumva care dintre urmatoarele formatii sunt mai bune ? CU care dintre ele ati colaborat sau ati fost la vreo nunta la care a cantat vreuna dintre ele ? Astept si eu niste sfaturi, pareri . VA MULTUMESC=D> Grupul Trio, Acropolis, Atlantic, Ovidius , Marea Neagra, Medusa, Majestic Band , Luceafarul , Farmec Grup .
Luceafarul i-am ascultat la doua nunti, si mi-au placut mult, fac o atmosfera super si bineinteles ca vor canta si la nunta mea, iar Marea Neagra am inteles ca sunt foarte buni si ei, i-au ascultat parintii mei la o nunta si le-au placut si vor canta la nunta mai multor mirese de pe forum, iar de Medusa am auzit pareri impartite, unii mi-au spus ca sunt scumpi si nu isi merita banii, iar altii au fost multumiti de ei.De celelalte formatii nu am auzit.

cristina17
09.05.2007, 09:27:18

Medusa si Marea Neagra le-am ascultat eu!!! Intre ele doua am si ales ..... in cele din urma Marea Neagra!!!! Noua ne-a placut cum canta si Medusa....i-am ascultat la nunta unor prieteni....si au cantat toata noaptea fara pauza, dar ne-a enervat putin fatza solistului principal si glumele lui:D .....si pana la urma tipa de la Marea Neagra ne-a impresionat mai mult:-p .....deh,... acum fiecare cum stie sa-si vanda marfa:) !!! Ca pret cred ca sunt cam la fel!!!
Cel mai bine este sa mergeti voi sa ascultati toate aceste formatii despre care ati auzit si sa alegeti voi.....pt ca iti dai seama ca eu voi zice ca formatia pe care am ales-o este cea mai buna.....dar pana la urma este vb doar de gustul fiecaruia si de ceea ce v-ati dori voi sa va cante!!! O formatie isi poate schimba repertoriul de la o nunta la alta in functie de ceea ce isi doreste cllientul!!!

Mult succes!!!

mariaradu13
09.05.2007, 10:01:51
noi am avut o super formatie de lautari necunoscuti este adevarat insa au facut cat 10 cunoscuti, a iesit super la nunta, ei au facut nunta si restaurantul, toata stima.
succes voua tuturor!!!

Nicollette
14.05.2007, 12:27:30
[quote=cristina17;222890]Medusa si Marea Neagra le-am ascultat eu!!! Intre ele doua am si ales ..... in cele din urma Marea Neagra!!!! Noua ne-a placut cum canta si Medusa....i-am ascultat la nunta unor prieteni....si au cantat toata noaptea fara pauza, dar ne-a enervat putin fatza solistului principal si glumele lui:D .....si pana la urma tipa de la Marea Neagra ne-a impresionat mai mult:-p .....deh,... acum fiecare cum stie sa-si vanda marfa:) !!! Ca pret cred ca sunt cam la fel!!!

Buna, intre Medusa si Marea Neagra sunt ceva bani diferentza...Medusa cere mai putzini bani, este o diferentza considerabila intre cele doua formatzii d.p d.v financiar.Deci ceea ce se vehiculeaza pe site ca Medusa cere mult..este total gresit.

cristina17
14.05.2007, 14:17:52
[quote=cristina17;222890]Medusa si Marea Neagra le-am ascultat eu!!! Intre ele doua am si ales ..... in cele din urma Marea Neagra!!!! Noua ne-a placut cum canta si Medusa....i-am ascultat la nunta unor prieteni....si au cantat toata noaptea fara pauza, dar ne-a enervat putin fatza solistului principal si glumele lui:D .....si pana la urma tipa de la Marea Neagra ne-a impresionat mai mult:-p .....deh,... acum fiecare cum stie sa-si vanda marfa:) !!! Ca pret cred ca sunt cam la fel!!!

Buna, intre Medusa si Marea Neagra sunt ceva bani diferentza...Medusa cere mai putzini bani, este o diferentza considerabila intre cele doua formatzii d.p d.v financiar.Deci ceea ce se vehiculeaza pe site ca Medusa cere mult..este total gresit.

Eu zic ca nu este deloc diferenta si ca au cam acelasi onorariu.....
Daca esti asa sigura de ceea ce afirmi , zi-ne cat ti-au cerut Medusa si cat Marea Neagra!!!! Deci cat ti-au cerut tie......nu din auzite!!!!!

otisor83
14.05.2007, 22:23:32
Mie Medusa mi-au cerut 35 mil. I-am luat pe cei de la Domino, "Tomis Quartet" cu 27.

cristina17
15.05.2007, 08:37:17
Mie Medusa mi-au cerut 35 mil. I-am luat pe cei de la Domino, "Tomis Quartet" cu 27.

Si noi i-am luat pe cei de la Marea Neagra si ne vor costa 26 mil, si in banii astia ne vor trimite si acordeonistul pe zii!!!!

PS Ce mult s-au scumpit Medusa fata de anul trecut cand ii vroiam noi.....intelesesem ca iau tot vreo 20 si ceva de milioane!!!

mido
15.05.2007, 19:28:02
Si noi i-am luat pe cei de la Marea Neagra si ne vor costa 26 mil, si in banii astia ne vor trimite si acordeonistul pe zii!!!!

PS Ce mult s-au scumpit Medusa fata de anul trecut cand ii vroiam noi.....intelesesem ca iau tot vreo 20 si ceva de milioane!!!

noua ne-a cerut Marea Neagra 30 mil, binenteles cu acordeonistul pe zi. au spus ca e pretul standard la ei. am dat avans 4 mil la incheierea contractului - asta prin noiembrie. la tine este 26 cu tot cu avans?

cristina17
15.05.2007, 20:00:25
noua ne-a cerut Marea Neagra 30 mil, binenteles cu acordeonistul pe zi. au spus ca e pretul standard la ei. am dat avans 4 mil la incheierea contractului - asta prin noiembrie. la tine este 26 cu tot cu avans?

Da asta e pretul 26 mil ....noi am incheiat contractul in iulie anul trecut si am fost impreuna cu viitorii fini, care au nunta la o saptamana dupa noi si le vor canta tot cei de la Marea Neagra, si intr-adevar ne-a zis ca ne ia banii astia pt ca suntem primii clienti pt 2007 si ca din toamna va scumpii.........dar noi nu am crezut-o:D , am zis ca spune si ea asa ca sa fim noi multumiti;)) , dar uite ca nu ne-a pacalit!!!!

mido
15.05.2007, 20:22:45
Da asta e pretul 26 mil ....noi am incheiat contractul in iulie anul trecut si am fost impreuna cu viitorii fini, care au nunta la o saptamana dupa noi si le vor canta tot cei de la Marea Neagra, si intr-adevar ne-a zis ca ne ia banii astia pt ca suntem primii clienti pt 2007 si ca din toamna va scumpii.........dar noi nu am crezut-o:D , am zis ca spune si ea asa ca sa fim noi multumiti;)) , dar uite ca nu ne-a pacalit!!!!
si eu m-am mirat cand am vazut ca voi aveti alt pret, mai ales ca mi s-au parut onesti si deschisi. dar acum m-am lamurit. oricum eu sunt incantata de alegerea formatiei, si tuturor carora le-am dat cd-ul cu marea neagra sa-l asculte nu au avut decat cuvinte de lauda.

mariuca29
16.05.2007, 08:49:28
si eu m-am mirat cand am vazut ca voi aveti alt pret, mai ales ca mi s-au parut onesti si deschisi. dar acum m-am lamurit. oricum eu sunt incantata de alegerea formatiei, si tuturor carora le-am dat cd-ul cu marea neagra sa-l asculte nu au avut decat cuvinte de lauda.
Si noua me-au cerut cei de la Marea Neagra 26mil in conditiile in care am semnat contractul in iulie,ne-au spus ca dupa septembrie vor mai ridica un pic pretul.
Parerea mea este ca merita toti banii,sper sa spun acelas lucru si dupa nunta mea:)) .

Nicollette
16.05.2007, 15:31:21
[quote=serban_nicolle;230249]

Eu zic ca nu este deloc diferenta si ca au cam acelasi onorariu.....
Daca esti asa sigura de ceea ce afirmi , zi-ne cat ti-au cerut Medusa si cat Marea Neagra!!!! Deci cat ti-au cerut tie......nu din auzite!!!!!

Mie Marea Neagra mi a cerut 1000 Euro..si mi a spus ca nu lasa din tarif sub nici o forma, iar Medusa pe care am si arvunit o 25 mil. Scuza ma , dar sunt cateva milioane diferenta.....

cristina17
16.05.2007, 17:13:19
[quote=cristina17;230456]

Mie Marea Neagra mi a cerut 1000 Euro..si mi a spus ca nu lasa din tarif sub nici o forma, iar Medusa pe care am si arvunit o 25 mil. Scuza ma , dar sunt cateva milioane diferenta.....

Nu stiu ce sa mai zic.....cred ca si formatiile astea cer dupa cum bate vantul!!!! Oricum ai obtinut un pret foarte bun la Medusa pt la anul:)>- .....prietenii mei au platit atat anul trecut.....Ei au fost foarte multumiti!!!

E putin ciudat, lui Otisor i-au cerut 35 de mil pt anul asta, iar tie 25 mil pt la anul.........e bine ca ieftinesc si nu mai scumpesc!!!!

elenutza666
17.05.2007, 08:44:51
Ati auzit de formatia Atlantic?
Uite ca socru-meu organizeaza nunta,ca el e cu bugetul mai mare....deci si-a ales el ce vrea....:-L

kamy
17.05.2007, 08:56:26
Uite ca socru-meu organizeaza nunta,ca el e cu bugetul mai mare....deci si-a ales el ce vrea....:-L
Eu nu am auzit de ei, dar sunt foarte multe formatii care isi fac treaba si care canta bine.Probabil ca socrul tau i-a ascultat mai intai si i-au placut in cazul in care a optat pentru ei.

GIA23
17.05.2007, 17:36:43
Fetelor ,stie careva cum se numesc cei care canta la colonade???????

otisor83
20.05.2007, 10:32:06
[quote=serban_nicolle;233785]

Nu stiu ce sa mai zic.....cred ca si formatiile astea cer dupa cum bate vantul!!!! Oricum ai obtinut un pret foarte bun la Medusa pt la anul:)>- .....prietenii mei au platit atat anul trecut.....Ei au fost foarte multumiti!!!

E putin ciudat, lui Otisor i-au cerut 35 de mil pt anul asta, iar tie 25 mil pt la anul.........e bine ca ieftinesc si nu mai scumpesc!!!!

medusa sunt cei de la rapsodia, nu? sper ca nu am facut o confuzie! :-SS

cristina17
21.05.2007, 08:59:34
[quote=cristina17;233947]

medusa sunt cei de la rapsodia, nu? sper ca nu am facut o confuzie! :-SS

Nu cred ca sunt cei de la Rapsodia...........

refined_rafaella
24.05.2007, 00:13:49
Buna, Va rog sa ma ajutati cu ceva nr de telefon ... formatii care v-au placut si voua .... multumesc

xion
10.06.2007, 14:12:21
eu i-am arvunit pe Medusa. am dat avans 3 mil. 23 de milioane ne iau noua. avem nunta pe9 septembrie 2007. nu mi se par sumpi...sunt formatii care cer si mai scump. cine a zis ca au cerut 35 de milioane mint !!!

FLOAREA
13.06.2007, 13:33:08
buna! o formatie buna de nunta este "formatia busu". canta super misto. iti zic asta pentru ca mie nu prea imi place muzica populara dar ei chiar te fac sa te ridici de pe scaun. si sunt genul de formatie care ia pauza cam jumatate de ora-1 ora toata noaptea si stau si cand si pana la 10 ziua daca sunt lasa-ti.
casa de piatra. :-*

constantinescumathias
13.06.2007, 14:06:43
eu va pot recomanda din tot sufletul formatia LAKIS . noua ne au cantat la nunta si am fost foarte multumiti de ei. au avut doua soliste si ei sunt inca trei in formatie , iar ca si bani ne au cerut 20 de mil. lumea a fost super incantata de ei . s a dansat toata noaptea.foarte frumos...ii recomand din suflet. iar la botez sper sa ii gasesc liberi tot pe ei sunt chiar multumita de cum au cantat.

regyna
18.06.2007, 14:53:18
Buna, noi avem nunta pe 13.10.2007, am arvunit restaurantul si acum suntem in cautarea unei formatii. am citit mesajele voastre si as vrea sa stiu daca este cineva care poata sa-mi trimita un nr de contact de la o formatie. pup

lavylavy
20.06.2007, 19:04:40
La nunta noastra a cantat formatia de la restaurantul Vraja Marii. Sunt foarte buni, dovada ca ringul care era urias a fost plin mereu. Canta minunat si hore, sarbe, geamparale dar si muzica macedoneasca. Au facut doua pauze de 10 minute fiecare pe toata durata petrecerii. Pretul a fost unul convenabil. Pana sa ii alegem am mai ascultat si alte formatii dar ei au fost deasupra tuturor.

ioana_
25.06.2007, 17:03:25
nu imi vine sa cred ce laudata este formatia 'medusa'!nu vreau sa fiu rea dar ati ascultat macar la o nunta?noi suntem campioni la mers la nunti,vara avem cam in fiecare saptamana.am fost la 4 nunti unde au cantat ei si va spun sincer ca sunt 'varza'.in primul rand sunt invechiti,iar in al doilea rand nu canta live ci fac playback.ei au un program stabilit pe care il fac la fiecare nunta si foaret rar fac exceptii.acum pe bune,ce treaba are lautarul sa inceapa sa spuna bancuri la nunta?toata lumea a fost dezamagita de ei.acum fiecare cu gusturile lui.sper k nu se va supara nici o miresica pt k nu am spus-o cu rautate.:*

cristina17
25.06.2007, 17:43:31
nu imi vine sa cred ce laudata este formatia 'medusa'!nu vreau sa fiu rea dar ati ascultat macar la o nunta?noi suntem campioni la mers la nunti,vara avem cam in fiecare saptamana.am fost la 4 nunti unde au cantat ei si va spun sincer ca sunt 'varza'.in primul rand sunt invechiti,iar in al doilea rand nu canta live ci fac playback.ei au un program stabilit pe care il fac la fiecare nunta si foaret rar fac exceptii.acum pe bune,ce treaba are lautarul sa inceapa sa spuna bancuri la nunta?toata lumea a fost dezamagita de ei.acum fiecare cu gusturile lui.sper k nu se va supara nici o miresica pt k nu am spus-o cu rautate.:*

Cu faptul ca sunt invechiti, ca si look, si eu sunt de acord, si de asemenea nici mie nu mi-a placut la nunta la care am fost si au cantat ei faptul ca s-a apucat solistul principal sa spuna bancuri :-" (mai erau si proaste pe deasupra)!!! Insa, sincer, mie playback nu mi s-a parut ca au facut, iar ca si genuri cantate mi s-au parut ok si s-a dansat toata noaptea!!! Prietenii nostrii au fost foarte incantati de ei si cred ca si invitatii din moment ce s-a dansat pana dimineata........si cred ca asta e cel mai important;-) !!!

ioana_
25.06.2007, 23:01:45
Cu faptul ca sunt invechiti, ca si look, si eu sunt de acord, si de asemenea nici mie nu mi-a placut la nunta la care am fost si au cantat ei faptul ca s-a apucat solistul principal sa spuna bancuri :-" (mai erau si proaste pe deasupra)!!! Insa, sincer, mie playback nu mi s-a parut ca au facut, iar ca si genuri cantate mi s-au parut ok si s-a dansat toata noaptea!!! Prietenii nostrii au fost foarte incantati de ei si cred ca si invitatii din moment ce s-a dansat pana dimineata........si cred ca asta e cel mai important;-) !!!
Playback fac cu siguranta,am un prieten care canta la nunti si il cunoaste f bine pe solistul principal,iar daca stai sa analizezi mai bine o sa-ti dai seama.faptul k s-a dansat...asta e normal ...doar nu mergi la nunta sa stai la masa ,dar macar sa-ti si placa pe ce muzica dansezi.......parerea mea...iti dai seama k la cate nunti am fost pana acum am reusit sa-mi fac o parere aproape de toate formatiile din c-ta.:) cel mai bine pt cei care au nunta sa mearga ei sa-i asculte intai nu sa se ia dupa unul sau altul pt k gusturile sunt impartite dupa cum vezi.:* :* :*

ioana_
25.06.2007, 23:05:20
am uitat ceva . apropo de medusa.la ultima nunta unde am fost si au cantat ei ,am jucat gaina,dar nu am jucat-o cand a trebuit inainte d efriptura ci inainte de sarmale (pt k mai avea o nunta in seara aia si trebuia saa mergem si acolo),asadar i-am luat putin prin surprindere.adica ce iti spuneam de playback,s-au moscait intr-un hal fara de hal pt k nu erau pregatiti sa o cante atunci......:D

ritutza
27.06.2007, 12:33:51
fetelor are cineva cumva vreun cd cu medusa sau dvd de la o nunta unde au cantat ei pe care poate sa mi-l imprumute si mie (prin imprumute inteleg sa faceti o copie nu sa-mi dati originanulul ;;))? va rooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooog!!!!!!!!!!!!!!!!

Nicollette
27.06.2007, 13:47:10
am uitat ceva . apropo de medusa.la ultima nunta unde am fost si au cantat ei ,am jucat gaina,dar nu am jucat-o cand a trebuit inainte d efriptura ci inainte de sarmale (pt k mai avea o nunta in seara aia si trebuia saa mergem si acolo),asadar i-am luat putin prin surprindere.adica ce iti spuneam de playback,s-au moscait intr-un hal fara de hal pt k nu erau pregatiti sa o cante atunci......:D

Poate s au moscait ca nu aveau melodia la indemana..ma refer pe cd. Oricum este mult mai bine sa faca playback..decat sa cante ragusit sau mai stiu eu cum..si in legatura de aspectul demodat.....cred ca vorbitzi fara cunostintza de cauza...au doua fete tinere f. dragutze..si vara au chiar trei fete, iar barbatzii care sunt trei chiar nu conteaza...ca nu este un concurs de miss. Fara suparare...eu i am ascultat...si sincer chiar sunt incantata, fac admosfera la nunta..iar daca ii precizezi ca nu doresti comentarii..doar cantat..nu cred ca este vreo problema..Eu, nu am auzit nunta unde sa fi cantat si sa nu fi dansat toata lumea.

ioana_
27.06.2007, 15:48:50
:D
Poate s au moscait ca nu aveau melodia la indemana..ma refer pe cd. Oricum este mult mai bine sa faca playback..decat sa cante ragusit sau mai stiu eu cum..si in legatura de aspectul demodat.....cred ca vorbitzi fara cunostintza de cauza...au doua fete tinere f. dragutze..si vara au chiar trei fete, iar barbatzii care sunt trei chiar nu conteaza...ca nu este un concurs de miss. Fara suparare...eu i am ascultat...si sincer chiar sunt incantata, fac admosfera la nunta..iar daca ii precizezi ca nu doresti comentarii..doar cantat..nu cred ca este vreo problema..Eu, nu am auzit nunta unde sa fi cantat si sa nu fi dansat toata lumea.
eu sincer nu i-as lua sa cante la mine la nunta.oricum difera gusturile de la om la om .chiar nu vreau sa fie cu suparare la nimeni ,asta e parerea mea.crede-ma k asa m-am saturat de nunti......de vre-o 5 ani am pe putin 10 pe an + botezuri.am invatat toate obiceiurile si toate mel posibile care se canta la nunti.am devenit profesionista la jucatul gainii.ma 'arvuneste ' lumea dinainte:D

constantinescumathias
27.06.2007, 17:14:27
dragele mele cred ca cel mai bine e sa va duceti sa ii ascultati voi si sa ii alegeti pe cei care va satisfact gustul...

cleo
06.07.2007, 20:43:53
buna! o formatie buna de nunta este "formatia busu". canta super misto. iti zic asta pentru ca mie nu prea imi place muzica populara dar ei chiar te fac sa te ridici de pe scaun. si sunt genul de formatie care ia pauza cam jumatate de ora-1 ora toata noaptea si stau si cand si pana la 10 ziua daca sunt lasa-ti.
casa de piatra. :-*
Buna! Poti sa-mi trimiti si mie pls un nr de telefon sau o adresa de e-mail a formatiei Busu? Pls... eu am nunta la anu', dar as vrea sa scap de acum de cautari... k practic asta ar fi al doilea mare hop dupa local (care l-am gasit f greu de altfel #-o )... adresa mea de mail este [email protected] :p Merci mult si succes:* !

oana
12.07.2007, 20:03:57
fetelor,ajutati-ma va rog si pe mine cu numere de telefon al formatiilor care le-ati arvunit voi! eu nu am formatie!!!!!!!!!!
si inca ceva: ce stiti despre formatia Royal???? am auzit ca au cantat foarte mult la Majestic!

sgeorgiana20
13.07.2007, 10:22:26
Noi am arvunit formatia Pacific. Cantau la Pelican jos in Piata Ovidiu acum s-au mutat la o terasa in Mamaia. Daca vrei iti trimit mesaj pe pm.

oana
13.07.2007, 18:52:00
trimite-mi te rog!
multumesc,Georgiana!:*

cristina17
17.07.2007, 07:48:08
Acum dupa ce am trecut prin nunta va recomand din tot sufletul formatia Marea Neagra......pot sa spun ca s-au intrecut pe sine....au stiut ce sa cante si pot sa spun ca a dansat toata lumea si s-a dansat toata noaptea......iar toata lumea a fost incantata si ne-au spus ca nu au mai auzit de mult o asa formatie!!!! Sambata o sa cante si la finii nostrii!!!!

daniela_sohan
17.07.2007, 19:22:19
ma intereseaza urgent o formatie care sa cante doar o ora, cand vine tortul , cam care ar fii preturile, bugetul ar fi de maxim 300 E

mido
17.07.2007, 20:40:54
Acum dupa ce am trecut prin nunta va recomand din tot sufletul formatia Marea Neagra......pot sa spun ca s-au intrecut pe sine....au stiut ce sa cante si pot sa spun ca a dansat toata lumea si s-a dansat toata noaptea......iar toata lumea a fost incantata si ne-au spus ca nu au mai auzit de mult o asa formatie!!!! Sambata o sa cante si la finii nostrii!!!!
super! mie una mi-ai dat incredere si ma bucur mult pentru alegerea facuta. felicitari si casa de piatra!

Helly
26.07.2007, 13:55:21
Miresici,
Please...stie cineva ceva de Vasile Vintila si formatia lui?
Am inteles ca el ar canta doar la petreceri exclusiviste.
Va rog, daca stie cineva ceva...va raman recunoscatoare.

:*

adelutzzu
08.08.2007, 11:09:59
Salut fetele!!! Ati auzit cumva de DJ Virgil Butnaru? eu nu as vrea formatie la nunta si m-as orienta spre un DJ. Mi-a fost recomandat ( de catre cei de la restaurant) acest Butnaru. Stie cineva ceva? mersic si spor la pregatiri:*

sgeorgiana20
08.08.2007, 11:47:42
Salut fetele!!! Ati auzit cumva de DJ Virgil Butnaru? eu nu as vrea formatie la nunta si m-as orienta spre un DJ. Mi-a fost recomandat ( de catre cei de la restaurant) acest Butnaru. Stie cineva ceva? mersic si spor la pregatiri:*

Stiu ca si nasa mea la avut la ea la nunta. Numai ca a facut nunta acum vreo 10 ani. Atunci era bun. Si dupa aceea si noi l-am mai contactat pentru diverse actiuni pe care le-am avut pe la servici. In general am fost multumiti de el. Multa bafta!!

georgiana_s
13.08.2007, 01:55:45
;-) Eu sunt aromanca si formatia mea este si una din preferatele mele: Vlahos si mi-a cerut 1000 euro. Cam asa cer toate, intre 800 si 1000.

Joliutza
15.08.2007, 22:07:38
De formatia Mozaic a auzit cineva? Am inteles ca sunt cei care canta de obicei la Lido in Mamaia.

iulya1505
18.08.2007, 00:14:58
fetelor nu prea cunosc formatii asa bune pt nunta mati putea ajuta cu niste numere de tel va rog din suflet cele care ati foast miresici si iati avut la nunta stiti cum canta va rog:(( :(( .astept raspuns pe privat.mersi.>:D< >:D<

elenis
18.08.2007, 15:24:25
buna!doresc si eu nr de tel al formatiei ATLANTIC? te rog frumos

elenis
18.08.2007, 17:07:05
Buna fetelor!
Amsi eu o mare rugaminte la voi deoarece suntem in impas.
Aveti idee(ati ascultat,participat la o nunta) cum canta formatiile ATLANITC, OMEGA , LUCAS , FAIR PLAY ????
Putem afla de la voi numerele de tel /date de contact ale formatiilor de mai sus? va rog mult daca aveti date despre ei informati-ma si pe mine.
Va multumesc pt ajutor!:)>-

athena1509
20.08.2007, 09:19:52
SAlutare !! De formatia Doina Dobrogei a auzit cineva??? Unul din interpreti se numeste Aurel Sava si seamana putin cu dolanescu :D .
Ei vor canta la nunta noastra..sunt din constanta si mi-au fost recomandati de mai multe cupluri . Daca stie cineva ceva detalii ...m-as bucura sa stiu mai multe. Am ascultat niste cd-uri cu ei si mi-au placut ...sper sa fie ok.

Isabella_L
20.08.2007, 14:44:02
Buna, dragi miresici!
Voi avea nunta in 2008 si la capitolul formatii stau extrem de prost, in sensul ca nu am nici un contact. Va rog mult sa-mi trimiteti si mie cateva nume si numere de telefon a formatiilor care v-au placut cel mai mult. Multumesc mult si spor la treaba miresicilor ale caror nunti se apropie!

laura70
20.08.2007, 21:04:17
Incearca sa-i asculti pe cei din formatia OPUS sau pe fratii LUCA , cei din urma sint mai tuciurii dar daca vrei muzica, sa stea toata lumea pe ring atunci cauta-i. O sa incerc sa-ti fac rost de nr de tel. Deoarece nu prea am incredere in formatii, iti recomand sa ai in calcul si un DJ.

gabimirea
20.08.2007, 22:45:49
buna miresici,

eu am mers la restaurantul unde fac eu, la colonadelor, sa ascult formatia localului, despre care s-a zis ca e foarte buna...ei bine pe mine nu ma incantat deloc, mai ales ca cer si treizeci de miliooooane
am mai auzit ca se canta bine la restaurant Rustic, inca nu am ajuns sa ii ascult
in schimb am ascultat la nunta viitoarei mele nase formatia ATLAS nu cer nici luna nici cerul si chiar au CANTAT(pretul lor era de 24mil)
inca nu m-am hotat pt ca eu consider ca mai am timp :D

otisor83
21.08.2007, 11:39:16
Miresici, eu vi-i recomand pe Tomis Quartet de la Domino. noi pe ei i-am luat si au costat 2700 lei cu acordeonist pe zi. :-" Puteti sa-i si ascultati la restaurant, numai sa va interesati cand sunt acolo.
Si noi i-am ascultat pe Atlantic de la Triumph (Parc) si ne-au placut, cereau aceiasi bani, dar Tomis Quartet au fost mai buni.

Isabella_L
23.08.2007, 00:18:45
Va rog mult, as dori cateva date de contact (eventual unde canta sau numere de telefon) ale urmatoarelor formatii: atlantic, marea neagra, lucas, omega, luceafarul, tomis quartet, atlas. Multumesc....

gabimirea
24.08.2007, 08:02:02
Dragile mele miresici, sunt cea mai fericita mi-am arvunit formatie :D
Se numesc Kilogram si canta in fiecare seara de la ora 8 la rest. Rustic in timos nord
am fost aseara sa papam si sa ii ascultam pt ca ni-i recomandasera niste prieteni si ne-au placut am vb cu ei si ne-am si hotarat

aahhh ce bine e ca am mai scapat de un stres

daca va intereseaza, cereti si va voi da detalii

adelutzzu
24.08.2007, 08:59:14
Dragile mele miresici, sunt cea mai fericita mi-am arvunit formatie :D
Se numesc Kilogram si canta in fiecare seara de la ora 8 la rest. Rustic in timos nord
am fost aseara sa papam si sa ii ascultam pt ca ni-i recomandasera niste prieteni si ne-au placut am vb cu ei si ne-am si hotarat

aahhh ce bine e ca am mai scapat de un stres

daca va intereseaza, cereti si va voi da detalii
felicitari. poti sa ne zici si noua cat costa ac formatie? spor la pregatiri :)>-

gabimirea
24.08.2007, 11:02:48
cam costa ... pretul anului viitor va fi 3300 ron :-p
fara acordeonist pe zi care daca il vreau, si o sa il vreau inseamna 200 in plus

asta e, calitatea costa

noi suntem foarte entuziasmati de ei

am discutat aproape o ora si nu nici un fel de retentie de bautura sau mancare, au zis ca ei sunt in timpul serviciului si nu pot da randament maxim daca stau la masa ca toata lumea, tot ce beau este apa plata

cred ca am facut o alegere buna ... sper din tot sufletul

daca va intereseaza, va pot da datele lor .. nr tel

iulya1505
24.08.2007, 11:17:02
cam costa ... pretul anului viitor va fi 3300 ron :-p
fara acordeonist pe zi care daca il vreau, si o sa il vreau inseamna 200 in plus

asta e, calitatea costa

noi suntem foarte entuziasmati de ei

am discutat aproape o ora si nu nici un fel de retentie de bautura sau mancare, au zis ca ei sunt in timpul serviciului si nu pot da randament maxim daca stau la masa ca toata lumea, tot ce beau este apa plata

cred ca am facut o alegere buna ... sper din tot sufletul

daca va intereseaza, va pot da datele lor .. nr tel
vreau si eu nr de tel.iai ascultat ce fel de muzica canta.
cine ti ia recomandat

gabimirea
24.08.2007, 23:41:05
ma bucur si eu ca am mai scapat de un chin ... chiar acum am ajuns acasa dupa ce am fost sa le dam si restul de bani din acont (aseara nu am avut decat 300 si azi am dat restul de 300)
am mai vb un pic cu ei, imi plac si pt faptul ca sunt oameni cu car poti discuta si ne-au apreciat prin prisma a ceea ce le-am spus ca vrem sa realizam si blaa bla
noi nu vrem sa implicam pe nimeni, banii ii punem numai noi doi, doar ideile si sfaturile sunt bine venite
ma rog .... om traii si om vedea

noapte buna miresici
si sa va visati frumoase:x

Isabella_L
27.08.2007, 19:58:35
Buna!
A ascultat, a avut la nunta cineva formatia Fairplay? Imi puteti da mai multe informatii? Ati fost multumite? Eu sunt in cautari si ei ar fi o varianta.Multumesc.

Crita
29.08.2007, 08:45:49
Hello!
Si noi cautam formatie...mare rugaminte pe care o am este sa ne ajutati spunandu-ne pe ce motive v-ati intemeiat alegerea, daca i-ati auzit cantand, sau, pentru cei care au avut nunta de deja, un feed-back despre cum a fost ar fi mai mult decat util...
Zilele pentru septembrie anul viitor se ocupa intr-un ritm foarte alert, asa ca tare va rugam sa ne dati si noua o mana de ajutor....

Joliutza
29.08.2007, 17:00:07
Hello!
Si noi cautam formatie...mare rugaminte pe care o am este sa ne ajutati spunandu-ne pe ce motive v-ati intemeiat alegerea, daca i-ati auzit cantand, sau, pentru cei care au avut nunta de deja, un feed-back despre cum a fost ar fi mai mult decat util...
Zilele pentru septembrie anul viitor se ocupa intr-un ritm foarte alert, asa ca tare va rugam sa ne dati si noua o mana de ajutor....

Pai de ce ar trebui sa tinem cont?
- daca i-am ascultat vreodata la vreo nunta si daca ne-au placut
- ce fel de muzica stiu sa cante (genuri cat mai variate, ca doar n-o s-o tinem tot intr-o hora)
- ce aparatura au (la asta se pricep mai bine viitorii sotiori)
- pana la ce ora sunt dispusi sa stea
- cate pauze vor face ( e nevoie si de DJ pt acele momente?)
- cati bani cer - aveti grija sa semneze un angajament/contract/chitanta cand dati avansul
- cat de seriosi par
- ce recomandari avem pt ei din partea altora care i-au avut la nunta

Eu sunt happy happy ca mi-am gasit formatia si sunt sigura ca nu vom avea probleme cu muzica. Se numesc Lucas, sunt cei care canta la Zorile, vi-i recomand cu caldura.

Crita
30.08.2007, 11:08:46
La cat de problema e cu formatia - trebuie "fugarita" prin restaurante sa vezi cum canta, dc nu ai norocul sa o vezi la o nunta, nu prea ai cum sa iti faci o parere dintr-un "recital" dat intr-o seara cu 3 mese ocupate in sala, cu inregistrarile, care suna auirea, chiar si de la cele mai laudate formatii, imi vine sa renunt la toata povestea asta...
Care ati avut DJ...a fost ok treaba, se pot tine 150 de persoane (in proportie de 60% peste 40 de ani) pe ring...? De asta mi-e "frica"...

otisor83
30.08.2007, 11:11:03
Fetelor am o problema cu formatia!
Am aflat de la cineva ca formatia pe care am arvunit-o e in America!!!:-SS :O :-SS :-&
Si ca au lasat pe cineva cu ochii in soare la nunta!
I-am sunat si erau intra-adevar acolo, dar ei spun ca se intorc la sfarsitul lui Sept.! Iar nunta e pe 6 Oct! In legatura cu cealalta nunta, ei spun ca au lasat alta formatie, la fel de buna sa le tina locul!!!
Nici nu stim ce sa facem, nici cu altii nu putem sa vorbim sa nu-i incurcam!
:-SS :-SS :gen_07: :gen_13: :no_02: :gen_03: :gen_16: :gen_21: :gen_20:
Asta ca sa intelegeti ce e in capul meu!

cristina17
30.08.2007, 12:00:52
Am aflat de la cineva ca formatia pe care am arvunit-o e in America!!!:-SS :O :-SS :-&
I-am sunat si erau intra-adevar acolo, dar ei spun ca se intorc la sfarsitul lui Sept.! Iar nunta e pe 6 Oct! In legatura cu cealalta nunta, ei spun ca au lasat alta formatie, la fel de buna sa le tina locul!!!

Stai linistita ..............daca v-au asigurat ca vin...........;nu cred ca ar fii asa de nesimtiti incat sa te lase cu ochii in soare..........
In plus, tu nu ai semnat nici un contract cu ei..............la o adica ii poti da si in judecata!!!

Maria256
30.08.2007, 14:39:18
Si noi i`m ales tot pe cei de la domino Trupa "Tomis" i'm ascultat si ne-au plakut ff mult si avem numai recomandari foarte bune despre ei.
Noi i-am ales pe 'Tomis Quartet' de la Domino. I-am ascultat si ne-au placut mult. Pretul este 27 mil cu acordeonist.

Maria256
30.08.2007, 14:43:06
Nu cred ca o sa va lase cu ochii in soare daca au zis ca vin...eu am inteles ca de pe 1 Sept se intorc la Europa in Eforie Nord da nu stiu sigur.

Maria256
30.08.2007, 14:48:56
De formatia "Tomis" ai auzit sunt foarte buni au cantat asta iarna la Domino si acuma canta la Hotel Europa in Eforie Nord daca vrei pot sa te ajut sa dai de ei .
Hello!

Maria256
30.08.2007, 14:59:37
Medusa nu merita am auzit ca fac playback asta va doritzi pentru nunta voastra,Eu i`am ales pe cei de la domino Trupa Tomis Quartet sau Tomis si sunt mandra de alegerea facuta acesta e site`ul lor******** dar ai gasiti si la Europa in Eforie iar pretul lor acuma este de 1100 euro,merita ...
[quote=cristina17;230456]

Maria256
30.08.2007, 15:08:38
Ti-ai ales fromatie??
Stie cineva ceva de formatia LUCAS? DACA DA,CUM VI SE PARE ?CE TARIFE AU?PUPICI PT TOATE!!!

Maria256
30.08.2007, 15:12:21
Asculta`i si pe cei de la formatia "Tomis". Canta la hotel Europa in Eforie.
Buna, si eu voi avea nunta la anul in 2008. Sunt in cautare de informatzii si de o formatzie super. Eu, am fost la o nunta care mi a placut super mult unde a cantat formatia Albatros. M ar interesa si cei de la Marea Neagra. Potzi sa imi datzi si mie nr. lor de telefon pe private.Pls.

Maria256
30.08.2007, 15:14:31
E multt hai 1100-1200 dar totusi pna la 1500 de euro e mult...
Foarte mult,majoritatea formatiilor bunicele sa zic asa adica mai cunoscute in constanta care canta pe la nunti iau in jur de 30 de mil.
1200-1500 e chiar mult.cati sunt in formatie?
trebuie sa ne gandim ca trebuie sa le asiguram si"papa".nu?

Maria256
30.08.2007, 15:18:27
da tre sa te gandesti bine cat esti dispusa sa platesti pentru o formatie buna dar preturile sunt cam de 1100 euro o formatie buna
sunt multe formatii , dar ce cred eu e ca tu va trebui sa te gandesti cam cat esti dispusa sa cheltui pe muzica. si dupa sa vezi cam ce e pe piata si sa mergi cu sotul tau sa ii asculti cat mai curand .sunt greu de gasit unii si buni si iftini. si vedeti de acordeonist sa vorbiti sa fie inclus in acceasi bani ca la nunta cumnatului meu i au mai cerut 2 milioane separat de ce s au inteles..ascultatii si alegeti

cristina17
30.08.2007, 17:15:33
Daca te uiti mai bine vei vedea ca eu am avut nunta deja..............si nu ai inteles bine, nu am avut Medusa, am avut Marea Neagra, care au fost EXTTRAORDINARI!!!!!
Multumesc mult pt recomandare..............

Crita
31.08.2007, 08:47:32
Eu sunt in completa ceata...se vehiculeaza nume de formatii si numele restaurantelor unde canta acestea...Aveti idee cum se numesc cei care canta la Colonade..? Si ce parere aveti despre atmosfera care o fac la o nunta...?
Multumesc!

Nicollette
31.08.2007, 09:30:20
Eu sunt in completa ceata...se vehiculeaza nume de formatii si numele restaurantelor unde canta acestea...Aveti idee cum se numesc cei care canta la Colonade..? Si ce parere aveti despre atmosfera care o fac la o nunta...?
Multumesc!

Formatia se numeste Omega. Am auzit ca fac admosfera. Dute la Colonadelor intr-o seara pe terasa si asculta-i.

cristina17
01.09.2007, 14:10:57
Multumesc!

Cand am inceput sa caut formatie pt nunta cineva mi-a recomandat pe cei de la Colonadelor si am fost si i-am ascultat acolo la terasa si nu ne-au impresionat deloc, dar acum in vara asta am fost la nunta prietenului respectiv si au cantat ei si pot sa spun ca mi-au placut mult......solistul principal a cantat super bine si a facut atmosfera si a stiut sa imbine genurile de muzica!!!!

adelyne1980
01.09.2007, 15:30:27
Buna fetelor,eu va recomand formatia de la rest, Colonade..fac o atmosfera super nu te plictisesti .eu fac nunat la anul si pe ei i-am luat,succes!<:-P

otisor83
03.09.2007, 12:50:08
Nu cred ca o sa va lase cu ochii in soare daca au zis ca vin...eu am inteles ca de pe 1 Sept se intorc la Europa in Eforie Nord da nu stiu sigur.

Hai ca parca m-am mai linistit un pic...
Avem factura si chitanta de la ei si totusi nu cred ca o sa fie probleme!
:-SS

Crita
03.09.2007, 13:01:45
Cand am inceput sa caut formatie pt nunta cineva mi-a recomandat pe cei de la Colonadelor si am fost si i-am ascultat acolo la terasa si nu ne-au impresionat deloc, dar acum in vara asta am fost la nunta prietenului respectiv si au cantat ei si pot sa spun ca mi-au placut mult......solistul principal a cantat super bine si a facut atmosfera si a stiut sa imbine genurile de muzica!!!!

Exact..si mie mi-a spus cineva ca fac super atmosfera, dar in restaurant nu mi-au lasat deloc impresie buna..Tinand cont ca sunt o idee peste pretul pietei, chiar am inima stransa cu privire la angajarea lor....

mirelvon2002
07.09.2007, 09:46:05
a auzit cineva de formatia lui doru verban?..am auzit ca ia in jur de 3000 euro..

adelyne1980
07.09.2007, 13:50:48
Buna fetelor!eu am ales formatia de la colonadelor.. sunt 4 si canta f, frumos sunt un picut mai scumpi insa au voci deosebite solista mie mi-a placut in mod deosebit , iar solistul face o atmosfera super tare!

Joliutza
11.09.2007, 13:04:51
Buna tuturor!

A avut cineva cvartet de coarde la nunta...ma refer la primirea invitatilor? Eu mi-as dori foarte mult, dar nu stiu pe cine sa contactez.

Poate imi da cineva mai multe detalii...

Multumesc

Joliutza
12.09.2007, 12:34:56
Chiar nimeni nu are/ a avut? :(

Fluturas
12.09.2007, 12:36:05
Chiar nimeni nu are/ a avut? :(

am vazut ca exista deja un topic pe tema.... de ce nu incerci acolo?:-?

Joliutza
12.09.2007, 13:46:27
Da, este un topic, dar mi s-a parut ca se refera la toata tara. si eu vroiam sa stiu efectiv in Constanta daca stiti.

Multumesc oricum.

Pupici

Joliutza
13.09.2007, 09:53:22
Buna fetelor!

Eu o sa am formatie la nunta, dar va intreb pentru o colega care are nunta tot in Mai 2008, ca mine, si ea vrea DJ. Ma puteti ajuta pe privat cu niste nr de tel ale unor DJ buni, va rog din suflet?

Multumesc.

Crita
16.09.2007, 12:39:03
Fetelor, merg pe mana voastra. Merg luni sa arvunesc formatia Marea Neagra! Am fost, i-am ascultat si luni incheiem contractul.
Inca o chestie rezolvata#:-S :D

cristina17
16.09.2007, 12:47:43
Fetelor, merg pe mana voastra. Merg luni sa arvunesc formatia Marea Neagra! Am fost, i-am ascultat si luni incheiem contractul.

Felicitari!!!!! Bravo , sa stii ca nu o sa-ti para rau.............nu as vrea sa fiu acuzata ca fac reclama, dar formatia iti face jumatate din nunta...........dupa nunta toti invitatii ne intrebau de formatie si spuneau ca au fost super, si d-aia ii recomand cu atata caldura .............au fost super , si au cantat si la fini la nunta si au fost la fel si acolo, dar diferiti , in sensul ca nici o nunta nu se compara cu alta..........iar la anul vor canta la cumnata mea ..........<:-P

dani19_10dani
16.09.2007, 18:12:02
buna!am fost aseara la o nunta unde a cantat formatia "pacific"..pana aseara nu auzisem cum canta..m-a surprins in mod placut..au cantat extraordinar .nici macar o melodie nu a fost urata..au facut o atmosfera suuuper!asa ca eu ii recomand pt viitoarele miresici!:*

mido
16.09.2007, 18:23:21
dupa nunta iti spun cum au cantat...mai am putin!

Joanna23
20.09.2007, 18:11:04
Buna tuturor.

Am si eu o problema in ceea ce priveste formatia pe care o voi alege. In legatura cu Marea Neagra, va pot spune ca mi-au fost recomandati si mie de mai multe persoane dar pana nu ii ascult personal nu pot avea incredere in nimeni.
Intrebarea mea este daca pot face rost de melodii ale diferitelor formatii pe un CD ceva pt ca mi-e greu sa umblu sambata prin localuri sa-i ascult. Am cautat pe dc dar nu prea am avut succes:-s Poate aveti voi...
Multumesc anticipat

cristina17
20.09.2007, 18:21:21
Buna tuturor.

Am si eu o problema in ceea ce priveste formatia pe care o voi alege. In legatura cu Marea Neagra, va pot spune ca mi-au fost recomandati si mie de mai multe persoane dar pana nu ii ascult personal nu pot avea incredere in nimeni.
Intrebarea mea este daca pot face rost de melodii ale diferitelor formatii pe un CD ceva pt ca mi-e greu sa umblu sambata prin localuri sa-i ascult. Am cautat pe dc dar nu prea am avut succes:-s Poate aveti voi...
Multumesc anticipat

Parerea mea e ca ar trebui sa mergeti sa ascultati la fata locului, ca sa va dati seama de felul in care canta live si ce program isi fac si ce atmosfera fac.....acum normal ca n-o sa stati toata noaptea la nunta omului, dar intr-o ora eu zic ca va puteti face o idee............noua o ora ne-a fost de ajuns:-p ....CD-urile sunt f bine prelucrate............
Cat despre Marea Neagra sunt super:suuuper:......ne-au cantat si noua la nunta....
Mult succes!!!!

mido
20.09.2007, 19:59:49
Buna tuturor.

Multumesc anticipat
eu am un CD cu formatia Marea Neagra, pe care mi l-au dat ei. e mai vechi-cam de 2 ani, dar e bine sa-ti faci o idee. problema e ca nu pot sa il trimit pe mail, deoarece sunt mari melodiile; am incercat sa-l trimit unei miresici, dar nu a mers.asa ca ,daca esti interesata, te rog sa-mi spui ca sa gasim o solutie: ori pe mess, ori ne intalnim si-ti dau o copie. deci mai luam legatura dupa nunta mea.

Joliutza
20.09.2007, 21:26:24
Cine poate sa imi dea si mie o filmare/CD/ inregistrare cu formatia Lucas, adica cei care canta de obicei la Zorile?

Multumesc.

magda605
25.09.2007, 11:23:19
Noi am arvunit formatia Pacific. Cantau la Pelican jos in Piata Ovidiu acum s-au mutat la o terasa in Mamaia. Daca vrei iti trimit mesaj pe pm.

Buna,

In primul rand Casa de piatra si numai bine.
Si acum intrebarea care ma ramanta: spune-mi te rog ce parere ai acum despre formatia pe care ai avut-o la nunta, ai recomanda-o? De asemenea, daca se poate, spune-mi te rog si cat te-a costat.

Multumesc

oana
29.09.2007, 12:18:38
eu ii voi avea pe Fratii Buzoieni.....;)) ;)) ;))

mirelvon2002
01.10.2007, 11:18:24
stie cineva nr.de tel al formatiei care canta la rest.colonadelor si vreun nume de contact?

cristina17
01.10.2007, 12:18:06
Fetelor, stiti ceva despre formatia Acropolis???

mido
01.10.2007, 13:38:56
acum dupa marele eveniment, pot sa sustin parerea miresicilor care au recomandat si, in acelasi timp, au laudat formatia Marea Neagra. au cantat super-super, prea putina pauza, toata lumea a dansat toata noaptea, si multi chiar au cerut datele lor de contact. pentru alte detalii va stau la dispozitie.

magda605
05.10.2007, 17:28:45
Salut,

Daca stiti ceva despre formatia Pacific, va rog sa postati.
Deja am stabilit cu ei, insa am dubii.

Multumesc

georgi_35com
06.10.2007, 09:54:27
Salut,

Daca stiti ceva despre formatia Pacific, va rog sa postati.
Deja am stabilit cu ei, insa am dubii.

Multumesc
BUNA MAGDA, ia toate paginile la rand "formatii bune", si vei afla mai multe pareri ! Chiar se disuta de aceasta formatie!

Cri_si
06.10.2007, 10:10:16
Miresici, am si eu nevoie de ajutorul vostru.
Mai intai, vreau sa va spun ca eu aseara 'am aflat' ca ma voi marita:D , si acum incerc sa ma dezmeticesc putin.
Eu nu sunt din Constanta si am avea nevoie cat mai repede de un numar de telefon al formatiei din Medgidia, Medusa si al celor de la Marea Neagra(pe PM daca nu se poate altfel).

Multumesc frumos de tot, anticipat.
Astept cu emotie un raspuns.[-o<

Joliutza
06.10.2007, 11:53:49
Miresici, am si eu nevoie de ajutorul vostru.
Mai intai, vreau sa va spun ca eu aseara 'am aflat' ca ma voi marita:D , si acum incerc sa ma dezmeticesc putin.
Eu nu sunt din Constanta si am avea nevoie cat mai repede de un numar de telefon al formatiei din Medgidia, Medusa si al celor de la Marea Neagra(pe PM daca nu se poate altfel).

Multumesc frumos de tot, anticipat.
Astept cu emotie un raspuns.[-o<

Nu Medusa....adica NU...din ceea ce se vorbeste de ei pe acest forum.

Cu Marea Neagra sigur te vor ajuta fetele de pe aici.

Cri_si
06.10.2007, 12:05:05
Multumesc frumos de sfat. Eu i-am auzit la o nunta acum 2 ani si au cantat prin 2002 la nunta unor prieteni, dar de fiecare data au lasat o impresie buna.
Ideea ar fi ca vrem sa facem nunta pe 1 martie si e putin probabil sa gasim ceva disponibil atunci, insa incercam. Vreau o formatie care sa creeze o atmosfera extraordinara si sa se simta oamenii bine.
Sunt din Calarasi, deci ar trebui sa fie disponibili si la deplasari, sa poate canta orice gen de muzica (ne intereseaza vals, dance, blues, disco, populara...)
Orice sfat si orice numar de telefon este binevenit, pentru ca imi este putin teama ca nu vom gasi ceea ce dorim, mai sunt doar 5 luni pana la data la care am dori sa facem nunta (aseara ne-am hotarat, a fost spontan si frumos:) ) , dar de azi simt ca am intrat 'in priza'.

mihaela_25
07.10.2007, 11:37:18
Intr-adevar sunt buni cei de la Medusa, am fost asta-vara la o nunta unde au cantat ei si s-a dansat toata noaptea! Noi am avut de ales intre ei si Marea Neagra, si pana la urma am ales Marea Neagra, ne-au placut un pic mai mult!

Si noi ne-am gandit la formatia Marea Neagra ne-au cerut 35 mil. Noi avem nunta pe 13 septembrie 2008. Cum e pretul? E bun? Mie mi se pare cam mult nu stiu dar imi si plac foarte mult. Pupici!

cristina17
07.10.2007, 11:59:08
Si noi ne-am gandit la formatia Marea Neagra ne-au cerut 35 mil. Noi avem nunta pe 13 septembrie 2008. Cum e pretul? E bun? Mie mi se pare cam mult nu stiu dar imi si plac foarte mult. Pupici!

Mai , mie nu mi se pare mult............chiar fac toti banii!!!Noua pt ca am avut anul asta si am facut contractul de anul trecut ne-au luat mai putin, dar iti spun sincer ca am fost foarte multumiti de ei dupa nunta si le-am mai dat si ceva iin pus...........asta pt ca ne-a facut noua placere!!! Si cumnata mea i-a arvunit pt la anul in iulie si le ia tot ceva de genul asta!!!!

crisstallus_cris
07.10.2007, 13:58:17
Eu am vb cu formatia Solaris,care canta de obicei in satul de vacanta la casa vrancei,parca se numeste locul.Initial se numeau pacific,dar acum le-a luat altcineva numele.Sunt f buni,am auzit referinte,au cantat si la nunti in bucuresti...in fine,nu canta manele si au cerut 1000 euro.

mariana_galateanu
08.10.2007, 13:52:29
Buna fetelor.Am o rugaminte,-vreau un nr de contact ptr formatia Marea Neagra.Am auzit ca au un repertoriu foarte vast si sunt foarte buni.Vreau numarul de telefon.Va rog sa ma ajutati[-o<.astept mesaj pe private

mariana_galateanu
08.10.2007, 14:11:14
acum dupa marele eveniment, pot sa sustin parerea miresicilor care au recomandat si, in acelasi timp, au laudat formatia Marea Neagra. au cantat super-super, prea putina pauza, toata lumea a dansat toata noaptea, si multi chiar au cerut datele lor de contact. pentru alte detalii va stau la dispozitie.
Te rog MIDO ajuta-ma.vreau sa stiu mai multe despre formatia Marea Neagra.Cati sunt?Ma intereseaza daca au in repertoriu sarbe frumoase,geamparale.Vreau o nunta traditionala cu muzica populara,instrumentala

sgeorgiana20
09.10.2007, 12:46:30
Buna,

In primul rand Casa de piatra si numai bine.
Si acum intrebarea care ma ramanta: spune-mi te rog ce parere ai acum despre formatia pe care ai avut-o la nunta, ai recomanda-o? De asemenea, daca se poate, spune-mi te rog si cat te-a costat.

Multumesc

Buna Magda,

Iti multumesc mult pentru urari. Scuze de intarziere dar nu am avut timp si abia acum am vazut intrebarea ta. Singurul lucru pe care pot sa ti-l spun despre formatie este ca din cei 175 de invitati pe care i-am avut nici unul nu s-a plans de muzica. In plus am dansat toata noaptea, s-a dansat mai bine zis nu s-a stat o clipa iar atmosfera pe care au facut-o a fost super.
Ti-o recomand din tot sufletul. Pe mine m-au costat 20 de mil plus 2 mil acordeonistul. Pupici :-*

sgeorgiana20
09.10.2007, 13:08:29
Ce mai pot spune despre formatia Pacific este ca in dimineata dupa nunta arvunisera 3 nunti in seara aceea. Si inca ceva .... eu nu imi amintesc cand au facut pauza.

crisstallus_cris
09.10.2007, 16:15:54
Ce mai pot spune despre formatia Pacific este ca in dimineata dupa nunta arvunisera 3 nunti in seara aceea. Si inca ceva .... eu nu imi amintesc cand au facut pauza.
Cati sunt in formatia Pacific?Au solista?Si unde canta mai frecvent,au vreun restaurant?

sgeorgiana20
10.10.2007, 07:53:40
Cati sunt in formatia Pacific?Au solista?Si unde canta mai frecvent,au vreun restaurant?

In formatie sunt 3: doi barbati si o femeie. Toata vara au cantat la o terasa in Mamaia la nu stiu ce hotel, iar acum au revenit din nou la Pelican in Constanta.

magda605
10.10.2007, 13:25:31
Buna Magda,

Iti multumesc mult pentru urari. Scuze de intarziere dar nu am avut timp si abia acum am vazut intrebarea ta. Singurul lucru pe care pot sa ti-l spun despre formatie este ca din cei 175 de invitati pe care i-am avut nici unul nu s-a plans de muzica. In plus am dansat toata noaptea, s-a dansat mai bine zis nu s-a stat o clipa iar atmosfera pe care au facut-o a fost super.
Ti-o recomand din tot sufletul. Pe mine m-au costat 20 de mil plus 2 mil acordeonistul. Pupici :-*

Multumesc pt raspuns.
Daca nu e prea mare deranjul, ai putea sa imi zici cam ce genuri de muzica canta.

Pup

Joliutza
10.10.2007, 16:40:22
Am rezolvat si asta....e quintet....nu cvartet.....si sunt din Constanta...<:-P deci sunt happy!!!

Oanaghe
21.10.2007, 17:53:39
Buna ,

Sunt noua pe acest site, si sunt foarte interesata de o formatie care sa cante bine si populara si usoara. Este foarte greu sa gasesti asa ceva din cate am observat eu. Ma puteti ajuta va rog frumos?

Oanaghe
21.10.2007, 18:19:07

Casa de piatra tuturor!

Ma ajuti te rog cu un numar de telefon?

Oanaghe
21.10.2007, 18:22:49

Ma ajuti te rog cu un numar d etelefon pe private? Poate scap si eu cu ocazia asta !!!!!! Multumesc frumos

oana
23.10.2007, 15:46:29
Fratii Buzoieni au facut o atmosfera de vis!!!!!!!!!!!!!!!!
ringul a fost plin mereu!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

crisstallus_cris
23.10.2007, 18:07:48
Buna ,

Sunt noua pe acest site, si sunt foarte interesata de o formatie care sa cante bine si populara si usoara. Este foarte greu sa gasesti asa ceva din cate am observat eu. Ma puteti ajuta va rog frumos?
La mine va fi formatia Solaris,care canta la casa Vrancioaiei in satul de vacanta....

iulya1505
23.10.2007, 18:09:41
Fratii Buzoieni au facut o atmosfera de vis!!!!!!!!!!!!!!!!
ringul a fost plin mereu!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
imi poti da si mie nr lor de tel pe privat si imi poti da cateva detalii despre restaurant select capacitate meniu personal decoratiuni ceva.

iulya1505
23.10.2007, 18:12:56
La mine va fi formatia Solaris,care canta la casa Vrancioaiei in satul de vacanta....
imi poti da si mie nr lor de tel ce fel de muzica canta.pupici
pe privat

iulia_dulcica32
27.10.2007, 12:17:10
Miresicilor , va rog sa-mi dati si mie o mana de ajutoro:-) . Caut o formatie "BUNA........" si sa mai aibe si aspect placut. Oare cer prea mult????? mie asa mi se pare normal sa fie placuta formatia si pt.urechi si pt. ochi.;)). Cred ca toate ne dorim ca "NUNTA NOASTRA SA FIE CEA MAI FRUMOASA"! Am auzit ca ar fi cateva formatii care sunt mai rasarite: OMEGA, ATLANTIC, SOLARIS...Imi puteti da ceva nr. de contact? MULTUMESC!

kamy
28.10.2007, 09:16:27
Ieri am fost la o nunta superba la care formatia a facut totul.Am vrut sa aflu cum se numesc dar nu a stiut nici macar ginerica sa imi spuna.Daca va este de ajutor, erau 3 pers in formatie, 2 barbati si o tipa blonda, cam pe la 30 de ani,poate ii recunoaste careva din descriere si ne spune numele lor, au cantat super.Au fost mai presus si de cat formatia mea de la nunta si decat Marea Neagra.

gabimirea
28.10.2007, 11:30:55
si la ce intrumente cantau? clape, acordeon si ... tipa solista?:)

kamy
28.10.2007, 19:16:43
si la ce intrumente cantau? clape, acordeon si ... tipa solista?:)
Toti trei cantau, numai ca baietii cantau si la instrumente.Unul la clape, celalalt nu mai stiu.

sabrina
29.10.2007, 11:44:57
eu am un CD cu formatia Marea Neagra, pe care mi l-au dat ei. e mai vechi-cam de 2 ani, dar e bine sa-ti faci o idee. problema e ca nu pot sa il trimit pe mail, deoarece sunt mari melodiile; am incercat sa-l trimit unei miresici, dar nu a mers.asa ca ,daca esti interesata, te rog sa-mi spui ca sa gasim o solutie: ori pe mess, ori ne intalnim si-ti dau o copie. deci mai luam legatura dupa nunta mea.
vreau si eu cd cu marea neagra .......iti si platesc pt asta doar sa-i ascult sa vad ce pot

sabrina
29.10.2007, 11:51:24
te rog mult,da-mi si mie nr de tel al formatiei Marea Neagra

sabrina
29.10.2007, 11:54:57
eu am nunta pe 11 oct 2008 si-mi caut formatie. I-am sunat pe cei de la Luceafarul,dar sunt ocupati atunci.As vrea totusi o formatie buna .Ca si pret....pana in 40 mil.,max.

sabrina
29.10.2007, 12:29:34
Eu am vb cu formatia Solaris,care canta de obicei in satul de vacanta la casa vrancei,parca se numeste locul.Initial se numeau pacific,dar acum le-a luat altcineva numele.Sunt f buni,am auzit referinte,au cantat si la nunti in bucuresti...in fine,nu canta manele si au cerut 1000 euro.
te rog mult.nr lor de tel...multumesc....

sabrina
29.10.2007, 12:41:41
stie cineva nr.de tel al formatiei care canta la rest.colonadelor si vreun nume de contact?
si eu caut acelasi lucru.daca aflu ceva.te anunt....

sabrina
29.10.2007, 12:45:15
Felicitari, Mido..............asteptam si poze!!!!
>:D< >:D< >:D<
casa de piatra si multa fericire
poti sa-mi dai niste detalii ref la formatia Marea Neagra,te rog?

sabrina
29.10.2007, 12:54:56
Mai , mie nu mi se pare mult............chiar fac toti banii!!!Noua pt ca am avut anul asta si am facut contractul de anul trecut ne-au luat mai putin, dar iti spun sincer ca am fost foarte multumiti de ei dupa nunta si le-am mai dat si ceva iin pus...........asta pt ca ne-a facut noua placere!!! Si cumnata mea i-a arvunit pt la anul in iulie si le ia tot ceva de genul asta!!!!
cum pot lua si eu leg cu ei? te rog mult........

chuchimihaela
30.10.2007, 10:19:35
Gata si cu formatia. Am vorbit.. saptamana asta dam avansu', le dam un playlist si semnam contract.. sunt extraordinari :x:x:x. Nu stiu daca au un nume.. Initial noi am ascultat Orchestra Amadeo.. dar am schimbat radical componenta formatiei. Aveau vioara, viola, violoncel, flaut, clarinet.. si noi am ales chitara electrica, vioara, clape si acordeon (acelasi om canta la aman2), saxofon si clarinet (tot un singur om), si o voce. Doi dintre cei cu instrumente mai canta si voce. In plus o sa faca unul din ei si pe dj'ul. Sunt profesionisti. Abia astept:x:X:x

de ce face unul dintre ei pe dj-ul? nu ai spus ca sunt trei care canta si voce? mai fac si pauze???

chuchimihaela
30.10.2007, 10:23:08
Buna, intre Medusa si Marea Neagra sunt ceva bani diferentza...Medusa cere mai putzini bani, este o diferentza considerabila intre cele doua formatzii d.p d.v financiar.Deci ceea ce se vehiculeaza pe site ca Medusa cere mult..este total gresit.[/quote]

dar sunt mult sub nivelul formatiei Marea Neagra??? Sunt foarte trista ptr ca Marea Neagra e ocupata cand am eu nunta:((

chuchimihaela
30.10.2007, 10:32:18

si eu vreauuuuu. plsssss!!!!:(

Nicollette
30.10.2007, 11:30:15
si eu vreauuuuu. plsssss!!!!:(

Incearca si la colonadelor formatia Omega. Succes.

chuchimihaela
30.10.2007, 13:23:33
Buna fetelor!
Amsi eu o mare rugaminte la voi deoarece suntem in impas.
Aveti idee(ati ascultat,participat la o nunta) cum canta formatiile ATLANITC, OMEGA , LUCAS , FAIR PLAY ????
Putem afla de la voi numerele de tel /date de contact ale formatiilor de mai sus? va rog mult daca aveti date despre ei informati-ma si pe mine.
Va multumesc pt ajutor!:)>-
si eu vreauuuuu !!![-o<

chuchimihaela
30.10.2007, 14:30:09
Buna, ms ptr. informatie. eu, inca nu am nr de tel. al formatie Albatros, dar in cateva zile il voi obtzine. Te tin la curent in legatura cu formatia Albatros, face super admosfera. De 8 Martie voi asculata si Meduza:-? . Am sa iti spun impresii. Pa;-)

cum ti s-au parut albatros? ai facut rost de numarul lor pana la urma??? daca da da-mi si numarul lor pe privat te rog.>:D<

chuchimihaela
02.11.2007, 10:20:01
Fetelor, sunt foarte fericita si linistita!!! Am arvunit formatia Pacific si sunt foarte multumita de ei, canta exceptional. voi ce parere aveti? ;))

sabrina
02.11.2007, 11:37:54
Fetelor, sunt foarte fericita si linistita!!! Am arvunit formatia Pacific si sunt foarte multumita de ei, canta exceptional. voi ce parere aveti? ;))
am auzit ca sunt ok. inca un hop trecut.bafta pt tot ce va urma!

iulia_dulcica32
02.11.2007, 14:51:11
Ce pret au ?

chuchimihaela
04.11.2007, 22:50:30
Ce pret au ?
3000 lei cu tot cu acordeonist. mie mi-a placut foarte mult cum canta. imi place si faptul ca toti trei din formatie canta, iar solista are o voce super.

gabimirea
05.11.2007, 07:25:37
Cu cei pe care ii am eu, ai vb? Era vb de formatia kilogram...

chuchimihaela
05.11.2007, 08:43:14
Cu cei pe care ii am eu, ai vb? Era vb de formatia kilogram...
nu am mai apucat pentru ca ne-au placut foarte mult pacific si ne-a fost teama sa nu-i pierdem. oricum ms mult de nr de tel. >:D<

gabimirea
05.11.2007, 08:59:59
cu mare placere ... felicitari pt fomatie :*

mariana_galateanu
05.11.2007, 13:03:57
Buna miresicilor.Si eu am nunta pe 17 august 2008.Am arvunit salonul dar acum am o mare problema.Nu stiu numere de contact ptr formatii.Va rog cine poate sa ma ajute cu un numar de telefon ptr formatia OMEGA si Medusa?va rog[-o<

mireasa2008
05.11.2007, 19:57:34
Am nr. pt formatia Lucas pe care am arvunit-o noi daca vrei.Noua ne-au placut cel mai mult din tot ce am vazut si chiar am vazut destui...
Sunt formatia de la Zorile.

andrutza19_19
05.11.2007, 21:48:26
Buna miresicilor!
Am si eu o intrebare....ce stiti despre formatia Meduza sau Medusa ...k nici nu stiu cum se scrie:-s ...s-ar putea sa-i am la nunta si nu stiu f multe despre ei...ma ajuta cineva?

mariana_galateanu
06.11.2007, 12:40:36
Am nr. pt formatia Lucas pe care am arvunit-o noi daca vrei.Noua ne-au placut cel mai mult din tot ce am vazut si chiar am vazut destui...
Esti o draguta.M-ai ajuta mult.I-am contactat pe cei de la Marea Neagra dar mi s-au parut scumpi 35 mil.De aceea am hotarat sa caut mai mult printre formatiile constantene sa vad care este tariful si cum canta.dupa aceea sa pot trage concluziile.Nu vreau sa ma grabesc iar dupa aceea sa-mi para rau.>:D< astept pe private nr de tel de la formatia Lucas

andrutza19_19
06.11.2007, 20:49:37
Buna, miresicilor!
Vreau si eu numarul de tel al formatiei Marea Neagra.....pliiiiiiiiiiiiiz!!!!!

Joliutza
07.11.2007, 05:49:50

Si noi tot pe Lucas ii vom avea!